binnenland 15 dreigt artsen met tuchtrecht Studie naar effect krimp bevolking op onderwijs Nieuw DNA-onderzoek naar Bende van Venlo kpn r Tiener laat zich uit huis plaatsen Standje Marcouch om islam-enquête Peuter raakt verstrikt in koord en overlijdt [L_ donderdag 12 november 2009 DEN HAAG - Staatssecretaris Sharon Dijksma zoekt uit welke gevolgen de teruglopende bevolkingsaantal len in Zeeuws-Vlaanderen, Noord oost-Groningen en Limburg heb ben op het onderwijs. Het kabinet heeft al ingestemd met haar voorstel dat de minister van Onderwijs te kleine scholen tóch mag bekostigen. Voorwaarde is dan wel dat die school kwalita tief goed onderwijs biedt en een serieuze kans op meer leerlingen heeft. Ook is wetgeving in de maak die het gemakkelijker maakt om een school met meer onder- wijslocaties onder voorwaarden te splitsen in zelfstandige scholen. Maastricht het begin van het carna- daar gisteren samen. De aftrap voor ven om precies elf minuten over elf. valsseizoen. Duizenden dromden het nieuwe leutseizoen werd gege- foto Marcel van Hoorn/ANP zijn de gevolgen van het door el kaar gebruiken niet getest. Het is dus aan te raden tweemaal hetzelf de vaccin te gebruiken. Bovendien is het voor de GGD's lastig als kin deren al ingeënt blijken te zijn. Gisteren tikte de Inspectie voor de Gezondheidszorg de arts van voet balclub AZ op de vingers, omdat hij gezonde spelers heeft ingeënt. Hem is-verteld dat dat 'niet de be doeling is'. Clubarts Cees Joosen van NAC zegt geschrokken te zijn van alle ophef die is ontstaan nadat hij de voetballers van NAC afgelopen zondag voorafgaand aan de wed strijd tegen Willem II een vaccin heeft toegediend tegen de Mexi caanse griep. „Ik heb geen spijt van het inenten, wél van de ma nier waarop het is gegaan. In al mijn onschuld deed ik dit te snel." Minister Klink zei gisteren in de Kamer dat ziekenhuisbestuurders hun personeel nadrukkelijker moe ten manen zich te laten inenten te gen Mexicaanse griep. Het baart Klink grote zorgen dat de animo onder zorgverleners voor het vac-, cin gering is. Bijna 30 procent van de artsen en meer dan de helft van de verpleegkundigen wil zich niet laten inenten. De Nederland se Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) liet gisteren weten dat di verse ziekenhuizen in ons land vandaag beginnen met het vaccine ren van hun personeel. In principe komen 180.000 personeelsleden in 98 ziekenhuizen in aanmerking voor een beschermende prik. DEN BOSCH Er komt een DNA-onderzoek naar de moorden op het echtpaar Van Rijn uit Venlo in 1994, waarvoor le den van de Bende van Venlo zijn veroordeeld. Dat heeft de advo caat-generaal in Den Bosch laten weten aan Peter Plasman, advocaat van Frenkie P. De voor in totaal zeven moorden veroordeelde P. en zijn rechter hand Sanny P. hebben de moorden op het echtpaar Van Rijn altijd ont kend. P.'s toenmalige advocaat Peter Klaasen wilde dat wordt vastge steld of het aangetroffen genetisch materiaal overeenkomt met het DN A-profiel van zijn cliënt. Een tiener uit Groningen is op ei gen verzoek door de kinderrechter uit huis geplaatst en onder toezicht gesteld van Jeugdzorg. Zijn ouders zijn streng gelovig (Zevende Dag Adventisten) en vormen volgens de rechter een ernstige bedreiging voor zijn ontwikkeling. Hij kreeg jarenlang thuis summier onder wijs. Aan de ouders was een ont heffing verleend van de leerplicht. AMSTERDAM Staatssecretaris van Onderwijs Sharon Dijksma tikt de voorzitter van het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart Ahmed Marcouch (Pv dA) op de vingers over een enquê te. Marcouch wilde ouders in zijn stadsdeel vragen of er behoefte is aan islamonderwijs op de openba re basisscholen. Volgens Dijksma mag hij op deze manier geen gods dienst naar voren schuiven. Een i-jarig jongetje uit Arnhem is door een ongeval tijdens het spe len om het leven gekomen. De peu ter was met zijn 3-jarig broertje aan het spelen in huis. De twee wa ren aan het zicht van de moeder onttrokken. Het jongetje raakte ver strikt in een gordijnkoord en kreeg ademhalingsmoeilijkheden. Vol gens de politiewoordvoerder is de peuter ter plekke overleden. Ahmed Marcouch foto ANP ddelburg b.v. Functie, elegantie en comfort ARNHEM LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tei. (0118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 info@leïchtkeukensmïddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl immmi&mmmsssms! GRONINGEN *£"kpn HTC Snap (vlet qwerty toetsenbord sluit je aan De BedrijfsBundel van KPN. Eén tegoed voor mobiel bellen, sms, e-mail en internet. Vanaf 22,50 (exd. btw). En: automatisch tegoed verrekenen met collega's. Verkrijgbaar via kpn.com/bundel j KPN Business Center j 0800-0105 Nokia 6700 Classic Met 5-mega- pixelcamera Nokia E75 Met navigatie via Nokia Maps

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5