37 De hele winter uw favoriete tijdschrift voor slechts 19,95 *9 Dopingcontrole 13-jarige leidt tot Kamervragen Selectie Tjoba dunt uit aan vooravond rentree in overgangsklasse Schoonste korfbal Nieuwenhuijse na dit seizoen weg bij Kapelle Burgman begint WK driebanden met zege donderdag 12 november 2009 mmmitiït mst b mmmsmmmmm 'Bij Oost-Arnhem speelden ze in mijn tijd het schoonste korf bal. Technisch hoogstaand, veel diagonaal spel, het hele vak werd gebruikt. Je had daar bijvoorbeeld Erik Wolsink (foto) en Jitte Bukkens. Naar haar - ze is veel te vroeg overleden - heb ik zelfs m'n'dochter vernoemd' w ggSSSKS&SfiSV&i WMWBSBKWg SS In de eerste helft van de veldcompe- titie pakte Volharding drie punten. Daarmee staat de ploeg vijfde. ij' ARNHEM - De extreem zware do pingcontrole voor het Arnhemse schaatstalent Dominique Lom- mers (13) heeft tot Kamervragen geleid. VVD-Kamerlid H. Neppé- rus heeft staatssecretaris Bussema- ker van sport gisteren gevraagd om uitleg. Zij baseerde zich daarbij op informatie van deze krant. Nepp.érus, zelf voormalig olym pisch roeister: „Ik vind de verplich tingen voor een 13-jarige, die geen topsportster is, van agenda doorge ven en de kans dat er dag en nacht een controleur kan langskomen, volledig doorschieten en dus bui tenproportioneel." Dominique Lommers maakt sinds kort deel uit van de Nationale Tes ting Pool. Dat betekent dat de mid delbare scholiere haar dagelijkse agenda moet doorgeven aan de Do-^ pingautoriteit. Ook moet zij elke dag een uur beschikbaar zijn voor eventuele dopingcontroles. De familie Lommers vindt dat er een heksenjacht op hen wordt ge maakt door de Nederlandse Do- pingautoriteit en probeert via raadsman Paul Scholten onder het regiem uit te komen. Eerder dit jaar werd Wesley Lommers, de 15-jarige broer van Dominique en eveneens een toptalent, geschorst vanwege vermeend dopinggebruik (nandrolon). De Dopingautoriteit ziet daarin grond om diens jonge re zus streng te controleren. „Het verweer van de Dopingautoriteit dat er met de familie van alles mis is, spreekt mij ook niet aan", stelt Neppérus. KAPELLE LAUSANNE door Roeland van Vliet MIDDELBURG - In de ruime selectie van Tjoba zijn de laatste weken flinke gaten geslagen. Tal van spe lers en speelsters raakten gebles seerd, werden ziek of haakten af vanwege werk of smdie. „Dat is het vormpeil van de totale ploeg natuurlijk niet ten goede geko men", stelt trainer Chris van Put aan de vooravond van de zaalcom petitie. „Ook jammer is dat er nu minder concurrentie is binnen de selectie." De opgestapelde ellende kon voor de club uit 's-Heer Hendrikskinde ren op geen ongelukkiger moment komen. Zaterdag maakt Tjoba, dat in maart op spectaculaire wijze kampioen werd in de eerste klasse, namelijk z'n rentree in de over gangsklasse. In Goes komt Rust Roest uit Eindhoven op bezoek. Van Put: „Dat is meteen een be langrijke wedstrijd. Rust Roest is namelijk één van de teams waarte gen we punten moeten gaan pak ken. Maar zonder onder anderen Niels Westmaas kan dat wel eens lastig worden." In de zaal is handhaving het doel. De promovendus moet dan bij de beste zes teams eindigen. „Dat is een reëel doel", zegt Van Put. „Als verder onheil ons bespaard blijft, moeten we twee ploegen onder ons kunnen houden." In de overgangsklasse wordt vanaf dit seizoen gespeeld met een schot- klok. Als de bal het aanvalsvak bin nen komt, heeft een ploeg 25 se conden om te scoren of met een schot de korf te raken. Ook nieuw is de zuivere speeltijd in de laatste vijf minuten van beide helften. TOP Arnemuiden en Fortis zijn in de zaal de enige Zeeuwse eerste klassers. Omdat er na veertien speelrondes liefst drie teams degra deren, wacht beide ploegen een spannende competitie. TOP zit in een mentaal dipje. De ploeg werd in de laatste twee duels op het veld op waarde ge klopt (na vijf zeges op rij) en leed vervolgens drie oefennederlagen in de zaal. „Het wordt dus wel tijd dat we weer een keer gaan win nen", zegt trainer Edwin Coppool- se. Dat zal in het uitduel met Kinder dijk, zaterdag de eerste tegenstan der, wel moeilijk worden. Coppool- se: „Kinderdijk is één van de titel kandidaten." De trainer moet aan voerster Petra de Ridder nog mis sen. Zij herstelt nog van een pols breuk. Bij Fortis is wel iedereen fit Trai ner Leonard Debbaut ziet boven dien groei in zijn ploeg. „We heb ben op het veld twee van de laat ste drie wedstrijden gewonnen. Die lijn hebben we doorgetrokken tijdens de afgelopen oefenwedstrij den." De Souburgse ploeg heeft in de af gelopen weken veel op conditie ge traind. Debbaut hoopt daardoor de lange strijd tegen degradatie te kunnen overleven. ABONNEE VOORDEEL Wilt u ook de hele winter uw favoriete tijdschrift iedere week thuis ontvangen of wilt u iemand in uw omgeving hier een plezier mee doen? De PZC biedt u nu de hele winter leesplezier voor slechts 19,95. Dat is maar liefst to 45% korting! Daarna stopt het abonnement automatisch, dus u zit ner gens aan vast. Deze actie is geldig tot 31 december 2009. X Ja, ik ben abonnee van de PZC en wil graag een abonnement op het volgende tijdschrift j Libelle (9 nummers) Grazia (11 nummers) Story (13 nummers) Panorama (12 nummers) voor mezelf Mijn gegevens zijn: Naam als cadeau Geboortedatum De gegevens van de ontvanger: (alleen invullen als u het abonnement cadeau geeft) Geboortedatum Hierbij machtig ik Sanoma Uitgevers B.V. om eenmalig €19,95 af te schrijven Rekeningnummerïg Handtekening Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Sanoma Uitgevers, Antwoordnummér 11431, 2400 VC Alphen a/d Rijn De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Raimond Burgman is de strijd om de wereldtitel driebanden begon nen met een zege. De Nederlander versloeg gisteravond in Lausanne de Egyptenaar Ihab El Messery met 3-0. De setstanden waren 15-9,15-13 en 15-7. Burgman haalde een gemid delde van net boven de één (1,047). Burgman en El Messery komen uit in groep E met de Belg Frédéric Caudron. Korfbaltrainer Adri van Bavel: „Die mentaliteit van hier, ook een beetje Bourgondisch, spreekt me erg aan." foto Ronald den Dekker .een man die veel aan conditietrai- men technisch en tactisch beter. In een goede conditie. En dat nemen ning doet. „Dat is echt iets Bel- België proberen we de achterstand Belgische trainers dan ook mee gisch", bekent hij. „In Nederland is goed te maken met werklust en naar Nederlandse clubs." In onderling overleg hebben het be stuur van voetbalvereniging Kapel le en trainer Adriaan Nieuwen huijse besloten om na afloop van het huidige seizoen uit elkaar te gaan. Dit is gisteren aan spelers en leden medegedeeld. Nieuwehuijse is be zig aan zijn derde seizoen bij Kapel le, dat momenteel negende staat in de zaterdag derde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57