PZC Duitsland rouwt om Robert Enke 34 S3 35 ZELFMOORD DOELMAN Arnold Bruggink geschokt na onverwachtse dood ploeggenoot Michaëlla Krajicek bereikt tweede ronde Biografie van Schenk gepresenteerd Toptijden tijdens wereldbeker zwemmen Rechter laat voetballer aftuigen Marat Safin kon verwachtingen nooit waarmaken Donderdag 12 november 2009 WK-organisatie uit Sluiskil doet kennis op in Lausanne Tip? sport@pzc.nl Honderden voetbalsupporters leggen bloemen, kaarsen en sjaals bij het stadion van Hannover. De doelman van de dub, Robert Enke, maakte dinsdagavond een eind aan z'n leven. foto Kay Nietfeld/EPA door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Ongeloof en verbijste ring. Voetballer Arnold Bruggink kan geen andere woorden vinden om te beschrijven hoe hij zich een dag na het plotselinge overlijden van zijn ploeggenoot Robert Enke voelt. „Niemand had het aan zien komen. Hadden we iets kunnen doen?" Arnold Bruggink liet Hannover gis teren voor een paar dagen achter zich. Hij reed met zijn gezin naar huis in Enschede, om op adem te komen na het dramatische nieuws over de dood van Robert Enke. De doelman van Hannover 96 en het Duitse nationale team pleegde dinsdagavond zelfmoord. Een jon ge vent van 32 jaar. De klap kwam in heel Duitsland hard aan. „De ergste schok heb ik gisteren gehad. Nu voel ik me leeg, het is zo onge looflijk. Maandag heb ik hem nog gesproken. .We waren net zo oud, konden het goed met elkaar vin den. Dinsdag waren we vrij, 's avonds kreeg ik een paar telefoon tjes achter elkaar. Ik dacht: wat zou er toch zijn? En dan hoor je dit. Het is echt zo bizar. De spelers zijn daarna naar het stadion ge-' gaan om bij elkaar te zijn. Om te huilen en te praten." Niemand had het aan zien komen, zegt Bruggink. De Tukker zag giste ren de persconferentie van Enke's vrouw op televisie. „Ik wilde eerst niet kijken, het was confronte rend, maar ik ben blij dat ik het ge daan heb. Hij was depressief, zei ze. Nu hoeft niemand meer te spe culeren. Ze vertelde ook dat hij niet naar een inrichting wilde, om dat hij bang was dat het naar bui ten zou komen en hij alles kwijt zou raken. Het voetbal, waar hij zo gek van was en hun adoptiekindje. Hij heeft het goed verborgen we ten te houden. De laatste tijd was hij wel eens afwezig, maar niet zo erg dat we er iets achter zochten. Een ploeggenoot die dichtbij hem stond, vertelde dat Robert niet meer blij kon worden van een overwinning. Dat hij geen emoties voelde. Het is erg pijnlijk, we za ten elke dag met elkaar in de kleed kamer en hij was doodongelukkig. Je vraagt je af: hadden we niet iets kunnen doen?" Duizenden fans deelden gisteren hun verdriet bij het stadion van Hannover. Kaarsen brandden, tra nen vloeiden en de stilte overheer ste. Ongeveer 35.000 mensen he pen gisteravond mee in een stille tocht voor Enke. „De reacties zijn heel heftig. Hij was ongelooflijk ge liefd in Duitsland, een heel sympa thiek mens. Robert was sociaal, deed veel voor goede doelen. Na het overlijden van zijn tweejarige dochtertje in 2006 zette hij zich in voor hartpatiëntjes. Hij nam ook eens zeven of acht verwaarloosde honden mee uit Tenerife. Zo ie mand was het." Het leven staat stil in Hannover. De wond is rauw. „We zijn van daag bij elkaar gekomen met de spelersraad voor overleg. Wat moe ten we doen? Gaan we trainen? Het is lastig. Wat je ook doet, je doet het toch niet goed. De trainer zei: praat met elkaar en ga dan naar huis. Maandag pakken we de draad weer op." wsismm, smsmsaSB wwwm WBmmmmsmBmsss8se3smsgmmsEis&&s8g& MINSK Michaëlla Krajicek heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het ITF-toernooi in Minsk. De Neder landse tennisster versloeg in de Wit-Russische hoofdstad de Tsje chische Eva Hrdinova in twee sets: 7-5, 6-3. Haar volgende opponente is Simo- na Halep. Deze Roemeense schakel de de als eerste geplaatste Anasta- sia Jakimova met groot vertoon van macht uit. De Wit-Russische fa voriete was slechts twee games ge gund: 6-1, 6-1. MEEST GELEZEN 1. Scheidsrechter hoeft niet te trainen 2. Rodman schaamt zich nergens voor 3. Vlissingen weet geen raad STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto DE RIJP In De Rijp is gisteren de biografie over het leven van oud-schaatser Ard Schenk gepresenteerd. Schenk kreeg het eerste exemplaar van zijn boek Ard Schenk, de biogra fie uit handen van Kees Verkerk. De biografie is geschreven door Bert Wagendorp, Wybren de Boer en Frank Oosterwijk. Verschillen de sprekers prezen Schenk voor zijn openhartigheid. „Die stugge, ondoorgrondelijke man, bleek zich nu toch bloot te willen geven", zei Wybren de Boer. STOCKHOLM Zhao Jing heeft gisteravond in Stockholm op de 100 meter wissel slag een wereldrecord (kortebaan) moeten zwemmen om zich Hinke- lien Schreuder van het lijf te hou den. De Chinese liet zich opjagen naar een eindtijd van 58,40. Schreu der ging mee naar 58,65 en verbe terde daarmee haar Nederlandse toptijd uit de series (58,83). De Zweedse Thérèse Alshammar zwom op de 50 vlinder een wereld record. Voor eigen publiek was ze al na 24,46 seconden terug. KHARTOEM De Nigeriaanse voetballer Stephan Worgu, in 2008 topscorer van de Afrikaanse Champions League, zal wegens alcoholgebruik worden af getuigd. Die straf legde de rechter hem gisteren op. Het vonnis luidde veertig slagen met de karwats. Worgu speelt voor de Sudanese club Al Merreïkh. In het islamiti sche noorden van Sudan zijn alco holhoudende dranken illegaal. De Nigeriaanse aanvaller werd in au gustus met een slok op betrapt tij dens een verkeerscontrole.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53