3o zeeland Reisje met de Plancius moet interactie POOLEXPEDI Nieuw schip Oceanwide Expeditions na ruim twee jaar verbouwen klaar voor eerste tocht naar Antarc door Luc Oggel Een monsterklus. Zo omschrijft Mark van der Hulst, managing director bij de Vlissingse pool- reisorganistie Oceanwide Expe ditions, de ombouw van het voormalige marineschip Hr. Ms. Tydeman tot hypermodern poolexpeditieschip Plan- Werkdagen van zestien uur waren eerder regel dan uitzondering en hij kent dan ook elke leiding, elke kabel en elk schroef je van het imposante vaartuig. „)a", ver zucht hij, „het moet voor mij nu ook af" Sinds augustus 2007 en tot deze week lag het schip bij Scheepswerf Reimers- waal in Hansweert om volledig te worden omgebouwd. Op de hoogtijdagen werd er met 125 man tegelijk gewerkt. „Er lag een schip waar de marine zo vanaf was ge stapt. De koffiekopjes stonden nog op ta fel", herinnert Van der Hulst zich. Miljoe nen heeft de ombouw gekost. „Bij het leeghalen kom je zoveel tegen. Het slopen alleen al heeft maanden ge duurd. Daarna moest alles worden aange past om aan de wet te voldoen, de veilig heidseisen zijn enorm streng. Omdat je passagiers vervoert, moet bijvoorbeeld al le apparatuur dubbel aanwezig zijn." Het waren soms stressvolle tijden, maar nu het einde in zicht is, maakt de span ning plaats voor trots. Dat blijkt wel als Van der Hulst een korte rondleiding geeft op de Plancius. Op het dek hangt nog een verflucht, her en der zetten werklui de laatste puntjes op de 'i', maar het interieur is helemaal klaar. De hutten, de lounge, het restaurant, alles ziet er gelikt uit. Van der Hulst weet uit er varing dat een reis naar de poolgebieden een belevenis is die je nooit vergeet. „Ik ben er zelf onlangs voor het eerst geweest. Ik dacht dat ik de hele wereld gezien had, maar daar ben je gewoon een kleine jon gen." Oceanwide Expeditions is al jaren een pionier op het gebied van ex- peditiereizen met kleine, ijsver sterkte schepen in de poolgebieden. Het bedrijf is in dat segment uitgegroeid tot een wereldwijde marktleider. Deze week won Oceanwide voor de tweede keer de 'World's Leading Polar Expedition Opera tor Award'. Van der Hulst: „We bieden een actief pro duct. We willen passagiers zoveel moge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50