Giro lokt 200 ondernemers voor DeSt Vliethoeve Algemene vergaderingen Hekwerken Ossenisse zijn illegaal geplaatst a *- RONDE VAN ITALIË Etappe naar Middelburg loopt door Vlissingen en Domburg donderdag 12 november 2009 w door Theo Ciele MIDDELBURG - De toch niet zo heel kleine Hall of Fame in de nieuwe Voetbal Experience bood gister middag nauwelijks genoeg ruimte aan alle ondernemers die nieuws gierig waren naar de zakelijke mo gelijkheden van de Giro-etappe naar Middelburg. De derde etappe in de Ronde van Italië van Amster dam naar de Zeeuwse hoofdstad wordt op 10 mei verreden. De gemeente en Libéma had letter lijk de roze loper uitgerold voor het bedrijfsleven. Zo'n tweehon derd ondernemers hoorden hoe en tegen welke prijs ze deel uit kunnen gaan_ maken van het Zeeuwse Giro-fèest. De belangstel ling overtrof de verwachting van projectleider Willem van Kooten. Tijdens de presentatie legden de oud-renners Cees Priem van Libé ma (die de Giro naar Nederland haalde) en Jeroen Blijlevens uit dat het bijwonen van een etappe een ideale gelegenheid is om 'te net werken'. Wielrenner Johnny Hoo- gerland uit Verseke, de verrassing van het algelopen seizoen, zei dat als hij moest kiezen tussen de Tour en de Giro het de Italiaanse ronde wordt. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt rekening met zo'n 100.000 toeschouwers. Middelburg heeft er nog wat extra kilometers uit weten te slepen bij de Giro-directie, maar een 'lus' over Schouwen-Duiveland of Noord-Beveland zit er niet in. Een kleine drie weken geleden, tijdens de presentatie van het Giro-sche ma in Milaan hielden de Italianen het op 209 kilometer. Veel minder dan het parcours van ruim 250 kilo meter dat de gemeente Middel burg, verantwoordelijk voor de etappe, in gedachten had. De Italianen zijn daarna in Neder land geweest. Gemeente en de Gi ro zijn het eens geworden over een route van 225 km. Via de Dammen- route rijden de renners recht streeks naar Walcheren waar ze een kleine ronde rijden. Daar pas seren ze onder meer Vlissingen en Domburg om terug in Middelburg op de Dam te finishen. door Claudia Sondervan KORTGENE - Nog voor de opening is er al een wachtlijst voor de nieu we instelling voor gesloten jeugd zorg De Vliethoeve in Kortgene, de eerste in Zeeland. In januari arriveren er 36 Zeeuwse jongeren van twaalf tot twintig jaar. Jeugdzorginstelling Tender uit West-Brabant plaatst er 26 jonge ren in beperkte bewegingsvrijheid. Zij verblijven nu in jeugdgevange nissen, bij gebrek aan normale op vangplaatsen, of bij instellingen ver buiten de provincie. Hun aan tal groeit mettertijd naar 32. Maar de behoefte aan de gesloten jeugd zorg is groter, merkt projectleider Judith Oomen van Tender. „Ik weet dat er zeker twee jongeren op de wachtlijst staan." Zeeuws jeugdhulpverlener AZZ plaatst in Kortgene nog eens tien jongeren zonder vrijheidsbeperking. Tender bemant De Vliethoeve met veertig medewerkers. Er was vol gens Oomen grote belangstelling voor de vacatures. Ook de Korczak- school kreeg ruim voldoende solli citanten voor de nevenvestiging die opent bij De Vliethoeve. De school is gespecialiseerd in onder wijs aan jongeren met gedrags- en psychiatrische problemen. De gesloten jeugdzorg houdt in dat jongeren de eerste zes weken van hun verblijf in de omsloten tuin bij de woongebouwen ko men. Daarna kunnen zij onder be geleiding kort op het buitenterrein verblijven. Als de jongeren meer vrijheid aan kunnen, gaan ze ook naar scholen buiten De Vliethoe ve. „Er staat geen hek om De Vliet hoeve zoals bij een jeugdgevange nis", vergelijkt Oomen. „Bij jeugd bescherming gaat het vaker om de bescherming van jongeren tegen de buitenwereld dan tegen zich zelf" Een bewakingsbedrijf is 24 uur per dag aanwezig op het terrein om te voorkomen dat loverboys en drugs dealers contact zoeken met hun voormalige slachtoffers. door Sheila van Doorsselaer OSSENISSE - Het projectbureau Zee weringen heeft nooit een bouwver gunning aangevraagd voor het plaatsen van de gewraakte hekwer ken op de dijk bij Ossenisse. De versperringen zijn zodoende ille- gaal. De hekken zorgen al weken voor veel commotie onder omwonen den, recreatieondernemers, fiet sers, wandelaars en politici. De ge meente Hulst wilde de afrasterin gen, die het onmogelijk maken aan de 'zoute kant' te komen, al la ten verwijderen en heeft daar nu een goede reden voor; er is geen vergunning voor aangevraagd en dus ook niet afgegeven. Het projectbureau Zeeweringen is een samenwerkingsverband tus sen Rijkswaterstaat en de twee Zeeuwse waterschappen en is ver antwoordelijk voor de misser. „Het klopt, wij hebben geen ver gunning aangevraagd. Wij hebben geen aanleiding gezien om voor de hekken een bouwvergunning aan te vragen. We zijn er van uitge gaan dat het niet nodig was", zegt Anneke McGovern, woordvoerster van het projectbureau Zeewerin gen. Eerder verzuimde het projectbu reau al de omwonenden en andere belanghebbenden te informeren over de plaatsing van de hekken. Die zijn er neergezet omdat de pro vincie aan de dijkversterking bij Ossenisse extra eisen heeft gesteld voor bescherming van vogels. Door de uitbreiding van camping Resort Westerschelde en de ont wikkeling van het natuur- en wo ningproject Perkpolder meent de provincie dat vogels extra be schermd moeten worden. De dijkgraven van waterschap Zeeuws-Vlaanderen en waterschap Zeeuwse Eilanden maken bekend dat openbare vergaderingen van de algemene vergaderingen plaatsvinden op dinsdag 24 november 2009 in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. De vergaderingen vangen aan om 17.30 uur. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Aanbeveling nieuwe dijkgraaf waterschap Scheldestromen (een voorstel hiertoe wordt ter vergadering uitgereikt) 3. Rondvraag 4. Sluiting Terneuzen, Middelburg, 9 november 2009 L.A. Mangnus, dijkgraaf waterschap Zeeuws-Vlaanderen W.A. Gosselaar, dijkgraaf waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Onder het oog van alle Nederlandse voetbalinernationals die in de 'Hall of Fame' van de Voetbal Experience aan de muur hangen, luisteren ondernemers naar burgemeester Koos Schouwenaar en presentatrice Annette van Trigt (rechts). foto Theo Ciele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47