Bobbe bleef Bobbe en de vaste 22 Spijbelaars in België gevolgd BOBBE Eerste gegadigden melden zich voor coffeeshop aan Kleverskerkseweg Boete voor veroorzaken van aanrijding MODE Vlissingse kledingzaak viert 75-jarig bestaan 'Mijn man maakte altijd foto's van mijn nieuwe outfit' TEXTIELPRODUCTEN welk© WIET onder de disfributferegeling vallen Zijden Imprimé's vanaf f 0.85 Effen Pastetkleurige-zijde voor zomerkleedmgvanaf f 0.49 en VISTRA de ideale Zomerdracht vanaf f 0.45 UW MODEHUIS! coasis mêHEsmuAêtt m vumbioea Bakkerij uit Zaamslag wint Zeelandtrofee donderdag 12 november 2009 terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn blij met het initia tief van staatssecretaris Marja van Bijsterveld (onderwijs) om Neder landse spijbelaars ook op Bel gische scholen beter te volgen. Van af volgend schooljaar (augustus 2010) kan het Vlaamse ministerie van Onderwijs Nederlandse scho lieren die veel lessen missen op hun Vlaamse scholen aanmelden op het digitale verzuimloket van de Nederlandse IB-groep. Belgische scholen houden wel bij welke leerlingen meer dan dertig dagdelen zonder toestemming wegblijven, maar Nederlandse leer plichtambtenaren moeten voor maatregelen zorgen. Voor de scho len is het vaak moeilijk de verblijf plaats van spijbelaars te vinden. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben geen goed overzicht van spijbelgedrag. „Als spijbelende scholieren van een Nederlandse naar een Belgische school gaan, ne men we contact op met die buiten landse school. Maar we kennen niet het schoolgedrag van alle leer lingen op Vlaamse middelbare en basisscholen. Dat is ook haast on mogelijk, omdat de ongeveer twee honderd leerlingen die in België onderwijs volgen dat op veertig tot vijftig verschillende scholen doen", zegt een woordvoerder van de gemeente Terneuzen. De Sluise leerplichtambtenaar zijn ook geen grote problemen bekend. Hulst be kijkt deze week hoe de situatie is. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 55-jarige Vlissinger veroordeeld tot een boete van 750 euro. Begin januari reed de man met zijn tractor met aanhanger over de Prelaatweg bij Westkapelle en wil de linksaf de Hogeweg inrijden. Een hem tegemoet rijdende bestel bus zag hij - mogelijk door de mist - over het hoofd met als gevolg een aanrijding. De bestuurder van de bestelbus, een 43-jarige Westka- pellenaar liep daarbij een gebro ken kuitbeen op. De officier van justitie in Middel burg had tegen de Vlissinger naast de opgelegde boete nog een voor waardelijke rijontzegging van vier maanden geëist. MEEST CELEZEN 1. Rode kool drie uur koken 2. Spiksplinter Nieuw Bonedijke 3. Aanhoudingen voor vuurwerkgrap STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bobbe heeft klanten die er een hal ve eeuw geleden ook al kwamen. Toen er nog louter stoffen werden verkocht. Mevrouw Van der Sluis maakte er mooie jurkjes en pakjes van. „Maar toen meneer Goedvolk overging op confectie, ben ik mee gegaan. Zelf kleding maken kwam er niet meer van en ik kon geen naaimachine meer zien." Als mevrouw dan thuiskwam met een nieuw outfit, pakte haar man zijn fototoestel en legde de combi natie vast. „Dat vond hij prachtig." Mevrouw Van der Sluis wipt nog el ke week even binnen bij Bobbe. Ze vindt er nog altijd wat ze zoekt. „Mijn merk, Delmod, past me nog steeds perfect. En het personeel is even vriendelijk en behulpzaam als vroeger. Ik heb zelfs zo mijn ei gen verkoopster: Ineke, die ik stie kem liever Catharina noem." De dame die altijd voor de passpiegel vroeg of ze zo up-to-date was. De artsen vrouwen die rekenden op een belletje als de nieuwste collectie binnen was. "Om bij de bridge de eerste te zijn met dat mooie mantel pakje." Na 75 jaar Bobbe Mo de komen de anekdotes bo ven. door Wendy van den Hurk Kopje koffie? Of liever thee?" In de meeste modeza ken een ongewone vraag, maar niet bij Bobbe. Het koffiehoekje is er niet om uitgeputte echtgenoten op te vangen; klanten kletsen er even lekker bij. „Er zijn zelfs vriend schappen ontstaan", vertelt be drijfsleidster Coby Houterman, met een grote glimlach. Zij verruil de achttien jaar geleden het onder wijs, waar ze vergaderziek van werd, voor Bobbe en heeft daar geen moment spijt van gehad. De Al deze artikelen kunt U nu bij ons ZONDER STAMKAART bekomen. Mamt V mm ktlkra t Hf) ;tj» au Bug ruim gimïurteerd. zaak verhuisde naar de overkant en mijnheer Goedvolk verkocht de boel aan Gimbrère, maar Bobbe bleef altijd Bobbe. En de vaste klanten, die zijn er nog. „Ze geven niet meer, zoals vroeger, elk sei zoen duizenden guldens uit aan de nieuwste mode, maar ze ko men nog wel. Sommigen al zestig jaar. Wij weten inmiddels precies wat ze mooi vinden. Soms bellen De etalage aan de Coosje Buskenstraat is altijd wat chiquer ingericht dan die aan de Walstraat. we, als er iets binnen komt waar van we vermoeden dat het écht iets is voor een klant. Zoals laatst, met dat fluwelen jasje. We belden mevrouw De Nooijer, ze komt langs en verdraaid! 'Ohooo', zegt ze, 'dat vind ik nou leuk!' Prachtig, toch?" Bij Bobbe komen veel dames die zichzelf even willen verwennen na een ziekenhuisbezoek. Zijn ze niet meer goed ter been, dan wordt de kleding bezorgd. „Of dochters nemen het op zicht mee. En het mooie is dat die voor zich zelf vaak ook leuke dingen eruit pikken. Zelfs de jongste! Want sommige mensen denken wel dat wij er alleen zijn voor oudere chi que dames, maar die dragen echt geen Geisha of Vanilia en die mer ken hebben we ook. Of sportieve kleding, die Duitse toeristen graag hebben." Maar inderdaad ook jasjes van een paar honderd euro. Ada Janse her innert zich de dame die na het pas sen van een exclusief jasje haar mo bieltje pakte. „'Beertje, met mij'", imiteert ze. „Ze legde uit hoe leuk het jasje was, en het was geregeld. Nou, dan liggen wij dubbel!" Ondanks de recessie en het gemop per op Vlissingen, draait de zaak goed. Heel goed zelfs. „Dat komt omdat we er het beste van maken. Met onze modeshows, bijvoor beeld. Dan staat de zaak vol!" door Theo Giele Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fo to 1 middelburg - De eerste den voor het uitbaten van een cof feeshop aan de Kleverskerkseweg hebben zich gemeld bij de gemeen te Middelburg. Vorige week maandag besloot de gemeenteraad het gebouw, waar nu nog 'Het Traject' (opvang voor tijdige schoolverlaters) in zit te be stemmen voor de vestiging van een coffeeshop. Het gebouw is af gekeurd voor het geven van onder wijs en Het Traject hoopt op korte termijn te kunnen verhuizen. Bouwkundig verkeert het gebouw van Het Traject in slechte staat, zo is bij een eerste inspectie door de gemeente gebleken. Aan onder houd is de laatste jaren weinig ge daan omdat het gebied op de no minatie staat voor herinrichting en het gebouw voor sloop. Om het geschikt te maken om als coffees hop te dienen zal er behoorlijk geïnvesteerd moeten worden, het zij door de gemeente als het ge bouw verhuurd wordt, hetzij door de uitbater als die het gebouw koopt. De gemeenteraad heeft zijn voor keur uitgesproken voor een niet- commerciële ondernemer. Als voorbeeld is de stichting genoemd die in Zwijndrecht een coffeeshop runt. Ambtelijk worden de moge lijkheden hiervoor nu op een rijtje gezet. Het streven is om nog voor het einde van dit jaar een voorstel voor uitvoering van het raadsvoor stel aan het college van B en W voor te leggen. De aanwezigheid van de christelij ke jeugdsoos 2Connect op het ter rein is niet in strijd met de richtlij nen voor vestiging van een coffee shop. Alleen voor scholen geldt nog dat een coffeeshop er tenmin ste 250 meter van verwijderd moet zijn. Als meetpunt geldt dan het hart van het gebouw. Het Calvijn College aan de Kruitmolenlaan ligt dan net buiten de cirkel. zaamslag - Bakkerij Dees uit Zaamslag heeft de Zeelandtrofee gewonnen, een jaarlijkse wedstrijd van de Zeeuwse bakkers.Ze wor den beoordeeld op drie producten; bruine bollen, stollen en saucijzen broodjes. Dees kwam uit dat totaal als beste te voorschijn. Er waren 26 inzendingen. Bruine bollen: 1. Bliek Meesterbak kers (Middelburg), 2. Bakkerij Dees (Zaamslag), 3. Bakkerij Risseeuw (Zaamslag). Stollen: 1. Stadsbakke- rij (Zierikzee), 2. Bakkerij Den Soe- ten Inval (Goes), 3. Bakkerij Dees (Zaamslag). Saucijzenbroodjes: 1. Bakkerij Boer (Kloetinge), 2. Bakke rij Bouman (Oosterland), 3. Echte Bakker Filius (Yerseke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42