'Vlissings ziekenhuisplan genegeerd' Prik ZORG Klein ziekenhuis aan Koudekerkseweg volgens gemeente goedkoper dan nieuwbouw in Mortiere Vrouwen beroofd almanak 22 en 23 Donderdag 12 november 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Blij dat het zieken huis in Vlissingen blijft - al is het dan in de Mortiere tegen Middel burg aan - is wethouder Frans Prins nog steeds. Groter zijn de te leurstelling en het onbegrip dat een alternatief plan van de ge meente Vlissingen voor een klein ziekenhuis op de plek van het hui dige Ziekenhuis Walcheren aan de Koudekerkseweg 'niet serieus' is genomen door de ziekenhuisdirec tie. „Terwijl het toch een goed plan is." Tip? redactie@pzc.nl Bobbe bleef Bobbe en de klanten bleven ko men, al 75 jaar lang Zeeuwse Bieb pronkt met het bureau van meneer Beerta Het kwam namelijk Tegemoet aan de zorg van de directie dat de pa tiënten niet goed geholpen kon den worden ten tijde'van verbou wing of nieuwbouw én het was nog goedkoper ook dan nieuw bouw op een andere plek, stelt Prins. „Wij hadden namelijk de fi losofie van de ziekenhuisdirectie voor de verdeling van zorg over een groot ziekenhuis in Goes en een klein op Walcheren overgeno men en het programma van eisen van de directie gebruikt. Aan de Koudekerkseweg komt dan een zie kenhuis met niet vierhonderd bed den zoals nu, maar tachtig zoals straks in de Mortiere. In dat geval kun je de helft van het oude zie kenhuis tijdelijk blijven gebruiken en de andere helft slopen en daar iets nieuws bouwen. Als dat klaar is, kun je de patiënten verhuizen naar het nieuwe deel en begint fa se twee: sloop van het andere oude deel en daar de nieuwbouw voltooien. Dan ontstaat een schit terend nieuw ziekenhuis in een prachtige groene omgeving. En de zorg kan intussen doorgaan." Voorwaarde is wel dat het Goese ziekenhuis eerst wordt uitgebreid om een deel van de zorg uit Vlis singen daar onder te kunnen brengen, beaamt Prins. „Maar de directie kan dan wel de eigen filo sofie uitwerken." Het Vlissingse alternatief is ook ve le miljoenen euro's goedkoper dan nieuwbouw in de Mortiere omdat de grond niet gekocht hoeft te wor den, beweert de wethouder. Voor nieuwbouw in de Mortiere moet namelijk eerst een stuk grond wor den gekocht dat eigendom is van de gemeente Middelburg. Het plan is in de zomer aan de di rectie gepresenteerd. „Maar het is Een impressie van een nieuw klein ziekenhuis in een groene parkachtige omgeving op de piek van het huidige Ziekenhuis Walcheren zoals het gemeente bestuur van Vlissingen dat in een plan heeft aangeboden aan de directie van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. illustratie gemeente Vlissingen volkomen genegeerd. We hebben er niks meer over gehoord, totdat twee weken geleden de keuze voor de Mortiere bekend werd ge maakt. Ons alternatief is ook niet met onderbouwingen afgewezen. Er is gewoon niks mee gedaan." Nu de ziekenhuisdirectie haar keu ze heeft gemaakt, lijkt het Vlissing se plan niet meer relevant, maar Prins denkt daar anders over. „Er zijn nog vele'stappen te zetten in het proces om tot een nieuw zie kenhuis in de Mortiere te komen. De financiering van de plannen is nog niet rond en de bestemming van de kavel in de Mortiere moet nog veranderd worden. Wij gaan als gemeente de wijziging van het bestemmingsplan niet misbruiken om ons plan erdoor te krijgen. We gaan het proces ook niet frustre ren. Maar we zullen ons plan wel telkens onder de aandacht breng en als er problemen ontstaan. En als ons om een financiële bijdrage wordt gevraagd voor het nieuwe ziekenhuis, zullen we ook wijzen op ons goedkopere alternatief Ik bestrijd de gemaakte keuze op in houdelijke en-financiële gronden en blijf druk uitoefenen op de di rectie van het ziekenhuis." Dat heeft weinig zin, blijkt uit de reactie van directeur Pieter Vier hout van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. „Wij hebben wel dege lijk serieus naar het Vlissingse voorstel gekeken. Maar het is wel duurder dan de Mortiere en het gaat wel ten koste van de zorg tij dens de bouw. Delen van de zorg in Vlissingen eerst naar Goes ver huizen kan niet, want het zieken huis in Goes wordt niet groter." Bovendien is de Mortiere dichter bij Goes en dat is van belang als er iets misgaat tijdens een ogenschijn lijk simpele operatie in het Wal- cherse ziekenhuis. „Daarom heb ben we gekozen voor de Mortiere en dat hebben we bij onze presen tatie ook duidelijk verteld." Hij waarschuwt ook dat het niet goed is om te blijven discussiëren over de locatie. „We moeten niet blijven vechten voor het eigen ge lijk, maar met z'n allen dezelfde richting op anders gaat het niet lukken met de ziekenhuiszorg." AaT^SDWVWD V Markt51 1 Middelbur§ tic L/ fx 1/ i\ i\ r i\ T T0118886886 vrijdag 13 nov. 16.30-17.30 uur Vincent van Gogh De brieven, door Leo Jansen zaterdag 14 nov. 13.00 uur Rik Zaal Heel Nederland boeken bestellen? wwv zaterdag 14 nov. 11.00-16.00 uur infodag Afghanistan i.s.m. Roosevelt Academy zaterdag 14 nov. 15.00-16.30 uur Follie a deux /.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Woensdagmiddag werden in twee winkels in de Lan ge Delft in Middelburg twee vrou wen bestolen. Bij een 54-jarige vrouw uit Oost-Souburg werd de portemon nee met ruim honderd euro en persoonlijke papieren uit haar tas gestolen. Een 69-jarige Middelburg se raakte haar tas kwijt aan een dief Ze verloor haar tas, met papie ren, enkele tientallen euro's, sleu tels en een boek even uit het oog. Hij heeft het niet op datgeprik. Bijna een halve eeuw oud is de inwo ner uit Zierikzee zich er terdege van bewust dat een goed geplaatste injec tie geen pijn hoeft te doen. Hij heeft er de afgelopen jaren al vele ontvan gen. Maar of het nou gaat om een plaatselijke verdoving, een smeersel tje om de knie soepeler te laten lopen of anti-stoffen voor een trip naar het verre buitenland, hij gaat steevast plat. Alleen praten óver kan al lei den tot hevig transpireren, vlekken voor de ogen en slappe benen. Dus begin tegen hem niet over de griep prik! Gretig nam hij dezer dagen ken nisvan een Brits onderzoek. Met een natte zoen worden evengoed weer baarheidsbacillen uitgewisseld. Kijk, dat lijkt hem wel wat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41