Trekpaarden zijn op hun mooist in het najaar uit 113 wÊ^^^^^^j^jÊÊÊÊÊÊÊjÊjÊÊJÊÊÊ Smikkelen Spelen donderdag 12 november 2009 door door Lilian Dominicus Het is een traditie die jaren teruggaat in de tijd. „Al in 1900 wa ren er trekpaarden keuringen op de Grote Markt van Goes", zegt Peter de Pagter van de Samenwerkende Bonden van Trekpaardenfokkers. „Mis schien dat ze tijdens de oorlog niet altijd doorgingen, maar ver der zijn er onafgebroken trek paardenkeuringen geweest." Dit weekeinde is het weer zover: zaterdag vindt de najaarskeuring van trekpaarden plaats in de Zee landhallen in Goes. Tachtig trek paarden van over heel Zeeland la ten zich beoordelen op onder meer bouw, conditie, vacht en stand van de benen. „In het najaar zijn de paarden op hun mooist. De veulentijd is voor bij, waardoor ze niet meer zo ma ger zijn. Ze zitten in de rust en dan zie je ze van dag tot dag mooier worden. Hoewel er ook paarden zijn die in het voorjaar of de zomer op hun best zijn. Daar om hebben we ook voorjaars- en zomerkeuringen." De opkomst van tachtig trekpaar den lijkt veel, maar De Pagter is niet helemaal tevreden. „Als je je bedenkt dat die paarden van over heel Zeeland komen, is het toch wel weinig." Aan de andere kant: de trekpaar denkeuring in Goes is wel een van de grootste van heel Nederland. „Dat is alweer jaren zo. Op de an dere najaarskeuringen elders in het land komen misschien veertig trekpaarden af" De grootste groep 'deelnemers' zijn de jonge trekpaarden tot 3 jaar. Van de tachtig deelnemende paarden doen er zestig in die cate gorie mee. Voor wie geen kenner is, maar gewoon eens wil komen kijken, is dat volgens De Pagter de leukste categorie. Najaarskeuring trekpaarden, Zeelandhallen Goes, zaterdag 14 november, 9.30 uur jonge trekpaarden tot 3 jaar, circa 12.00 uur pauze, 's middags keuring van de oudere paarden. Entree gratis, catalogus ter plekke te koop. VRIJDAG 13 NOVEMBER Arnemuiden Voorspeelavond en miniworkshop van muziekvereniging MVA De Arne, 19.30 uur Noordwelle Vogelshow van vogelvereniging De Schouwse Zanger. Dorpshuis, 19.00-22.30 uur. Oostburg Viering 5- jarig bestaan en heropening met om 14.00 uur debat, 15.15 uur The Opposite, 16.00 uur workshops. Scholierencentrum Time-Out, 13.00-23.30 uur Zierikzee Kennismaking nieuwe stadsbeiaardier. Nieuwe Kerk, 16.00 uur. ZATERDAG 14 NOVEMBER Aagtekerke Expositie met foto's van de bezetting en bevrijding van Aagtekerke Dorpskerk, 14.00- 16.00 uur. Nieuw-Haamstede Excursie Jeugd Natuur en Vogelwacht: Strandjutten bij Het Oude Vuur in Nieuw-Haamstede. Vanaf fritestent bij de strandopgang van het Vuurtorenpad. Dreischor Clinics door Marlies van Baaien met Zeeuwse prijswinnaars Talentenplan. Manege Balans, vanaf 15.30 uur. Goes *Rondleiding door de zaal 'Met man en macht' met als thema 'Schutters en schut tersgilden van vroeger en nu'. Historisch Museum De Bevelanden, 13.30 uur. Lezing over Moord en doodslag in de Middeleeuwen op de Bevelanden, door dr. C.N.W.M. Claudemans. Historisch Museum De Bevelanden, 19.30 uur. 's-Heer Hendrikskinderen Vogelbeurs van de Vogelvrienden Goes. Heerhendrikhuis, 10.00-12.00 uur. Heinkenszand Dr. Krijn van der Jagt geeft lezing/workshop over het vertalen van de bijbel in het Zeeuws. Bijgebouwen Barbesteinkerk, Clara's Pad, 13.30-16.00 uur. Noordwelle Vogelshow van vogelvereniging De Schouwse Zanger. Dorpshuis, 13.00- 18.00 uur. Zierikzee Viering 10 jaar Zeeuwse Wereldvrouwen met lancering magazine Wereldwuuf. MFC, 11.30 uur. Zierikzee Postzegelbeurs Postzegelvereniging Schouwen-Duiveland. Scoutinggebouw Van Veenlaan, 10.00 uur. Middelburg Lichtsporen door de tijd, lezing door het Theosofisch Genootschap door R. Spaink Zeeuwse Bibliotheek, 10.30 uur. ZONDAG 15 NOVEMBER Sas van Gent Paranormaalbeurs. Vlaanderenhal, 10.30 -19.00 uur. MAANDAG 16 NOVEMBER Scharendijke Najaarsvergadering Ondernemerskring Schouwen-Duiveland (OSD). Resort Land Zee, 19.30 uur. WOENSDAG 18 NOVEMBER Zierikzee Algemene ledenvergadering afdeling Schouwen-Duiveland van Diabetesvereni ging Nederland met inleiding internist P. Leurs over nieuwe ontwikkelingen in de diabeteszorg. Mevokantine, sportpark Den Hogen Blok 20.00 uur. Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 28 nov. 2009 en geldt op alle artikelen in de winkel, met uitzondering van (na)bestellingen. De 50% korting wordt verrekend met het goedkoopste artikel van uw aankopen. Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. SPEELCIRCUS BAMBINI en MINI MUNDI zijn een belevenis van Kerst vier je bij Mini Mundi en Speelcir- cus Bambini volledig in sfeer! Een overheerlijk 3-gangen keuzediner, je lekker uitleven op de freefall, in de botsauto's, het klim- en klauterparcours en ga in sfeer langs de miniaturen. Kijk voor meer info op: www.minimundi.nl/kerst of www.speelcircusbambini.nl/kerst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35