6 luit 20% SALE Protest Vingino Outfitters Nation O'Neill DC shoes Vans Quiksilver Converse enz. donderdag 12 november 2009 Het juryrapport: De boekhandel waarvan de eigenaar nooit rust. foto's Ruben Oreel door René Schrier T e moet het even weten, maar I er zit inderdaad wat in. Het I interieur van de boekenwin- kei de Drvkkery op de Markt in Middelburg heeft wat van het centrum van die stad. In het midden een min of meer rond plein en daaromheen straatjes waarvan je door de kromming het eind niet kan zien. Daar ko men de ronde vormen en de op stelling van de boekenkasten in de Drvkkery vandaan. (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek) en nu van de Koninklijke Boekverkopers Bond. Zo weet hij dat 50 procent van de artikelen, die bij de Drvkkery de deur uitgaan, gekocht wordt als ca deautje. Daar houdt hij dus reke ning mee met de samenstelling van zijn assortiment. Dat vrouwen meer spannende fictie lezen en mannen non-fictie. Dat mensen le zen in hun vakantie als 'fijn' erva ren en dat het dus eigenlijk vreemd is dat ze daar buiten hun vakantie niet meer tijd voor ne men. Dat in de Verenigde Staten 40 procent van de nieuwe Dan Brown digitaal als download ver kocht wordt. Niet voor niets wordt binnenkort de internetsite van De Drvkkery behoorlijk aangepast en ingericht op de verkoop van digita le boeken (downloads) voor zoge naamde e-readers. Binnenkort komt er een nieuwe af deling voor zogenaamde young adults, mensen van 15 tot 25 jaar. Daar komen volgens Anbeek steeds meer boeken voor. Van oudsher - de boekenwinkel aan de Middelburgse Markt open de met het huidige concept in 1998 de deuren - namen cultuur en exposities een belangrijke plek in. Anbeek hecht ook aan een goed voorziene afdeling kunstboe ken. „Niet dat die de deur uitvlie gen, maar je wordt er wel op afge rekend. Trouwens de tentoonstel lingscatalogi doen het best goed." De laatste jaren lopen ook Duitsta lige boeken goed, vandaar dat ook daarvan - evenals Engelstalig - een flink assortiment is opgebouwd. De boekenwinkelbaas is ook tevre den met de Brasserie in het pand. Hij ziet graag mensen die de win kel inlopen en wat rondscharrelen. Daar horen exposities en een kop- Als directeur Dick Anbeek door zijn boekenwinkel loopt vindt hij de doorkijkjes langs de kasten het leukst. Maar hij heeft niet het idee dat de winkel klaar is. „Uitontwik keld ben je nooit." Hij heeft pas een verbouwing van zijn zaak ach ter de rug. Dat heeft onder meer geresulteerd in het Cineacje, zoals het nieuwe filmzaaltje in de boek winkel wordt genoemd. Door te schuiven met een cd-kast kan dat filmzaaltje groter of kleiner wor den gemaakt, afhankelijk van de activiteiten. Afgelopen weekeinde werd zijn winkel tot Boekhandel van het jaar 2009 in Nederland en België gekozen. Het juryrapport schrijft over de inrichting: „Het is als het ware een beleveniswinkel met een labyrintachtig interieur, waardoor de klant steeds dieper de winkel in getrokken wordt." En nog loven- der: „Eén steekt met kop en schou ders boven de andere uit. De jury bewonderde de consistent doorge voerde visie, waarbij alles tot in de vezels klopt. Praten met Anbeek over boeken en lezers is ook pra ten over cijfers. En die heeft hij pa raat, mede door zijn zes jaar lange voorzitterschap van het CPNB je koffie of een hapje bij. Volgens de jury heeft de brasserie een ont- moetingsfiinctie die de winkel overstijgt. Nog wensen? „Misschien dat de grens tussen Vlaanderen en Neder land geslecht kan worden. Ik was pas op de boekenbeurs in Antwer pen en ik moet zeggen, in Vlaande ren worden veel mooie en goede boeken uitgegeven. Dat is in Ne derland niet bekend genoeg." Alle winter jassen (muv ski jassen) Wings to Victory Wings to Victory houdt een herden kingsavond met muziek in het kader van 65 jaar bevrijding. Met speciale aandacht voor de Zeeuw se burgerslachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog, maar ook voor de ge vallen militairen, in het bijzonder de vliegeniers. Vrijdag 13 november, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 19.30 uur De Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken bestaan 45 jaar. Om dat te vieren houden de Vogelvrienden een grote vogelshow. Er zijn zo'n vier honderd vogels voor de tentoonstel ling ingeschreven. Vrijdag 13 november en zaterdag 14 november, Dorpshuis De Meiboom, Krabbendijke, 19.00 tot 22.00 uur (vr) en 14.00 tot 21.00 uur (za) Petra Sloof geeft op uitnodiging van het Humanistisch Verbond een lezing getiteld 'De Oosterschelde boven en onder water'. De Oosterschelde is met een oppervlakte van 37.000 hec tare het grootste van de Nederlandse nationale parken. Zondag 15 november, kantine van Zorgstroom, Breestraat 15, Middelburg, 10.15 uur. Vogelshow Oosterschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28