141 meningen Alleen bij Expert: expert brieven donderdag 12 november 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.n! Partijpolitiek In de krant van maandag 9 novem ber staat een artikel over de even tuele herbenoeming van mevrouw Kroes tot Europees Commissaris. Haar herbenoeming hangt af van partijpolitieke belangen. Het gaat hier niet om het landsbelang maar of een bepaalde politieke partij wel zijn deel van de koek krijgt. Dat door deze handelswijze de belan gen van de burgers dikwijls niet goed behartigd worden interes seert de politiek niet. Zou het me de daardoor komen dat veel men sen zich niet voor de politiek inte resseren? J.A. Rentmeester d'Ovezande Bosdijklaan 7, Goes Bouwvakkers Op de foto van een leermeester en leerling in opleiding viel mij op dat er zeer onveilig werd gewerkt. Geen helmen, geen veiligheidsbril en de leerling met de voet op het werkstuk dat doorgeslepen wordt met een zware slijpmachine. Op deze manier zou ik niet graag wer ken. Ook kan het doorslijpen van stenen met veel stofontwikkeling gepaard gaan, dus stofkapjes lijken mij geen overbodige luxe. M. Kole Dorpsstraat 79b, Krabbendijke Bouwvakkers 2 In de krant van 10 november lees ik over leerling bouwvakkers die praktijkles krijgen. Vervolgens de foto: leermeester Ronald Suijk brengt leerling Stefan van de Schraaf de kneepjes van het vak bij. De leerling doet het bijna goed: hij draagt gehoorbescherming, maar geen veiligheidsbril/-helm. Hoe zit het met de leermeester? Waar gebeuren statistisch de mees te ongelukjes? In de bouw. Graag als bedrijven het goede voorbeeld geven aan de jonge generatie met betrekking tot veilig werken. Jan Slabbekoorn Stormezandeweg 39, Wemeldinge Westerschelde 112 In het katern Buitengebied (krant, 10 november) worden de plannen voor de Grevelingen onthuld. In drukwekkend! Een nieuw estua- rien getijdengebied van 14.000 hec tare zal ontstaan. Velen hebben de ze plannen voorgesteld als alterna tief voor het natuurherstel in de Westerschelde. Dit alternatief lag zo voor de hand. In de Grevelin gen is door het Deltaplan de na tuur écht achteruit gegaan. Het fa meuze Nopse-rapport stelde het zelfs voor. Maar het mocht niet. De Scheldeverdragen waren zo opge steld dat alternatieven niet moge lijk waren, rapporteerde de com- missie-Maljers. De politiek had op dat signaal moeten reageren, maar nee, de politieke commissie-Nijp- els werd ingesteld, gevolgd door het te laat genomen dubbelbesluit van het kabinet. Nu de Tweede Ka mer het besluit om toch te ontpol- deren moet goedkeuren, vindt men het niet meer belangrijk. Het is van de agenda gehaald en wordt dit jaar niet behandeld. Veel Zeeuwen voelen zich belazerd. leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Turkije Turkije als EU-lid! Frankrijk en Duitsland voelen er niets voor; al leen lauw Nederland neemt geen stelling. Redenen voor niet-toela- ting zijn: Turkije is een islamitisch land dat etnologisch-maatschappe- lijk door deze (staats)religie geens zins strookt met onze westerse overeenkomstige patronen van oudsher; ongeveer 90 procent van de Aziatisch-Turkse onderdanen woont geografisch buiten Europa; ondanks Cillers pogingen van wel eer is het land nog steeds een dicta tuur met schendingen van mensen rechten; vrije journalistiek is er on mogelijk door preventieve censuur. Nog meer? Turkije's huidige koers getuigt van labiliteit; zwalkend tus sen enerzijds zoeken naar westerse toenadering en anderzijds aanslui ting proberen te krijgen bij de ei gen islamitische bloedbroeders zo als Iran (recent), Irak, Syrië, Quatar/Sudan (anti-westers), Egyp te, Tunesië en Jordanië (seculie- rer). Als Turkije zich verworpen voelt door Europa, zal het bij zich zelf te rade moeten gaan. Erdogan moet het daar eerst anders regelen. J.P.J. Op het Veld Zwanenlaan 25, Kamperland Arm Vlissingen Door mijn regelmatig verblijf in Vlissingen ben ik getuige van de verloedering van deze stad. Ik ben er geboren als zoon van een café houder en heb er mijn jeugd en de oorlog doorgebracht. De verloede ring betreft niet alleen de boule vards, die door het gemeentelijke gedoogbeleid zijn veranderd van toeristische attracties in ordinaire racebanen voor gekken. Samen met de macho's in gehuurde car- briolets, waaruit stompzinnige mu ziek knettert, maken zij het ieder een onmogelijk op zomerse dagen en avonden een fijne boulevard wandeling te maken. Het is onbe grijpelijk dat de Vlissingse midden standers hun potentiële klanten voor duurzame en stijlvolle aanko pen naar andere gemeenten stu ren. De eens zo gezellige binnen stad is afgegleden naar het niveau van een rommelmarkt waar je je tussen reclameposters, rekken met kleding, tassen, schoeisel, fietsers en bakken vol troep nog nauweljks een weg kunt banen. Dit alles om lijst door geschreeuw via de luid sprekers waardoor voornamelijke hangjongeren en straatmadelieven worden aangetrokken. Loek Elich (82 jaar) Kerkelandenlaan 11 b, Hilversum AOW Door het gepruts van de regering stel ik voor dat de kabinetsleden maar eens mee moeten lopen in de bouw. Dan piepen ze wel an ders. Ik zie het al voor me. Een stra tenmaker met behulp van een rolla- tor brengt zijn stenen ter plaatse met behulp van een stok op 50 me ter hoogte. En hoe zit dat met het welzijn van de mensen en de veilig heid? Daar hoor ik niks over? A. Haers Weststraat 44, Philippine Vergeten begraafplaatsen De Stichting Steun Bevrijders Wal cheren heeft naast de herdenkin gen in diverse Zeeuwse plaatsen op 4 november ook een tweetal herdenkingen gehouden op de be graafplaatsen in Bergen op Zoom om een eerbetoon te maken aan de vele militairen, die in Zeeland en daar buiten zijn gesneuveld. Ook de stichting Wings to Victory heeft deelgenomen aan de kranslegging. 634 vliegeniers liggen op deze Geallieerde begraafplaat sen begraven. Hieronder velen die in Zeeland omgekomen zijn. Aan dacht voor deze militaire graven moet er zeker blijven. Niet alleen op de grote begraafplaatsen in Vlis singen en Bergen op Zoom, maar ook op de kleinere. Ook als de vete ranen hier niet meer bij aanwezig zullen zijn. Degenen die hun leven gaven voor onze vrijheid mogen niet vergeten worden. M. van Dijk Westweg 30, Krabbendijke Landals Landal Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.expert.nl IOO HZ SAMSUNG KDL40W574QEXCL Breedbeeldscherm mef 1920 x 1080 pixels, 100 Hz Motionflow, BRAVIA Engine 3 en BRAVIA Sync. Ongekende kijkervaring SAMSUNG 81 cm Full HO LCD-TV LE32BÓ53EXCL. Met Ultra Clear panel, 1920 x 1080 pixels, Crystal Engine, 100 Hz Motion Plus en DVB-T en D.VB-C tuner. Rose Black design WAE28174EX. Met 7 kg vulgewicm, ipuuiv^unnui-ipeiseiiy -program- maverloopindicafie en diverse speciale wasprogramma's Energie- en wasklasse A rvtinn tu-t toutu. Met o.a. Atom fN//u processor, 1 geheugen, 25.0 GB harde schijf, 10,1" beeldscherm en 10/100/B/G netwerk. Windows 7 Starter Edition Van experts kun je meer verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 14