sport 131 i Rodman schaamt zich nergens voor BenZeker Shani Davis rijdt om van het gezeur af te zijn De allerhoogste spaarrente van Nederland? EXCENTRIEK Zijn basketballoopbaan in de NBA eindigde in 2000. Dennis Rodman zat in de jaren die volgden echter niet stil. 2? De vader van Dennis Rodman verwekte 27 kinderen bij vier verschillende vrouwen. Dennis heeft geen contact met hem. woensdag 11 november 2009 'Tegenwoordig onderhoud ik mijn conditie door goed eten en veel feesten' Dennis Rodman door Edward Swier Op aarde is Dennis Rod man eigenlijk wel klaar. De voormalig basketballer heeft alles al meegemaakt. „Ik zou graag eens een kijkje nemen in de ruimte." In het verleden zou een dergelijke vingerwijzing kunnen duiden op een aanstaande zelfmoordpoging, maar deze dinsdagmiddag lijkt Rodman - voor zover dat kan - in evenwicht. Nee, de vijfvoudig NBA-kampioen is serieus. „Ik heb over kliffen ge sprongen, ben wezen skydiven, ben door slangen gebeten." Voor het gemak vergeet de Amerikaan zijn spraakmakende affaires met vrouwen, zijn uitspattingen, zijn wangedrag, zijn onstuitbare drang om z'n haar in de meest bizarre kleuren te verven. „Ik heb op een lijst gestaan om een ruimtereis te maken, maar moet nu weer achter aan aansluiten. Het lijkt me echter een geweldige ervaring", zegt een deze middag haast teleurstellend serieuze Rodman. Met de USA Legends of Basketball, een samenraapsel van voormalig NBA-sterren (onder wie Tim Har- daway en het onderdeurtje Muggsy Bogues) en een aantal spectaculaire straatbasketballers, speelt de 48-jarige excentriekeling morgenavond in Almere tegen voor hem onbekende grootheden uit Nederland. Kees Akerboom se nior coacht de Dutch Legends, een team met onder anderen Cees van Rootselaar, Okke te Velde en Geert Hammink. Gisteren arriveerde het Amerikaanse gezelschap in België, waar op vrijdag een tweede duel zal plaatsvinden. In het statige stadhuis van Antwer pen, waar de historie afspat, viel Rodman een beetje uit de toon. Misschien ook wel omdat zijn glimmende trainingsbroek, het blauwe colbert met zilveren stik sels, zijn basketballcap, de blinken de zonnebril (maat wc-bril) én een kasjmier sjaal al niet direct bij Shani Davis Dennis Rodman is overal spraakmakend. „Ik toon de mensen dat het ok is om anders te zijn." elkaar passen. Het is wel Rodman ten voeten uit. Hij schaamt zich nergens voor. „Ik toon de mensen dat het ok is om anders te zijn." The Worm huldigt het principe dat „de meeste mensen denken dat ik gek ben, dat verandert toch niet meer." Dat hij zich in Antwer pen rustig gedraagt, heeft met de leeftijd te maken. „Ik ben mijn wil de haren misschien wel kwijt." Al hoewel. „Vanavond, als ik los ga in het uitgaansleven, kan het alle maal weer anders zijn. Vraag me dan nog eens of ik milder ben", lis pelt Rodman, met een piercing door zijn lip (en twee door beide neusgaten). „Of ik in vorm ben? Ik hoop de mensen niet teleur te stel len", laat hij zijn fysieke conditie in het midden. Rodman weet het waarschijnlijk zelf niet. Morgen kan alles weer heel anders zijn. Dat was vroeger zo, dat is nu nog altijd zo. Met al twee kampioensringen om de vingers stortte Rodmans we reld in 1993 in. Chuck Daley werd weggestuurd als coach bij de De troit Pistons. Rodman overwoog - hij werd met een geladen pistool in zijn schoot aangetroffen - zelf moord te plegen, maar kreeg een helder moment. „Ik kon niet lan ger voldoen aan het ideaalplaatje dat bij de maatschappij van een topsporter bestaat. Ik was veran- dèrd in een persoon die ik niet meer kende. Ik wilde mezelf écht laten zien", vertelde hij in de bio grafie Bad As I Wanna Be. Het werd een schok voor het grote publiek. Rodman verfde zijn haar, nam bizarre tatoeages, ging zich te buiten in kroegen. Rodman gaf zichzelf letterlijk bloot. Suggereer de op mannen te vallen, verkleed de zich als vrouw. Hij won welis waar nog drie NBA-titels met de Chicago Bulls van Michael Jordan, maar bleek bovenal een rariteiten kabinet. Rodman knokte met te genstanders en scheidsrechters, kwam geregeld niet opdagen voor de trainingen. Zijn relaties, met on der anderen Madonna en Bay- watch-ster Carmen Electra, verlie foto Dirk Waem pen rumoerig. „Ik heb veel geld verloren aan vrouwen." In 2000 kwam een einde aan zijn NBA-loopbaan. De laatste tien jaar zat Rodman be paald niet stil. Hij moest onder meer voorkomen én zitten vanwe ge drugsbezit, rijden onder in vloed en verregaande handtastelijk heden tegenover vrouwen. Hij po seerde naakt voor een antibont- campagne, liet zich verleiden tot het roemruchte stierenrennen in Pamplona, ging de worstelring in met Hulk Hogan, zat in Big Brother. En, zo lang hij toch nog niet de ruimte in gaat, staat hij zo nu en dan ook nog op het basket balveld. In Almere bijvoorbeeld. HEERENVEEN - Als zondagmiddag tijdens de World Cup in Heeren veen de ploegenachtervolging be gint, staat aan de start een man met dubbele gevoelens. Shani Da- vis was altijd de ontbrekende scha kel in de Amerikaanse ploeg. Te gen de snelste man ter wereld op de 1000 en 1500 meter is Neder lands goud -in Vancouver ineens niet zo vanzelfsprekend meer. Maar bij Davis zit veel oud zeer. „De ploegenachtervolging heeft r mijn olympisch goud besmet." Begrijp hem niet verkeerd, Shani Davis is dol op schaatsen en doet daarom ook graag mee aan de ploe genachtervolging. Maar hij heeft zich ook bij Team USA gemeld om 'van het gezeur af te zijn'. „Ik ben het zat om herinnerd te worden als degene die bij de Spelen in Tu rijn uit de Amerikaanse ploeg is ge stapt. Dat is niet waar! Ik ben er niet uitgestapt, want ik was niet eens geselecteerd. Er was een lijst je met vijf namen en daar stond de mijne niet op. Maar iedereen begon te zeggen dat ik niets over had voor mijn land. Alle grote na men in het Amerikaanse schaat sen geloofden dat verhaal. Chad Hedrick riep net zo hard mee - dat we goud hadden kunnen winnen als ik wél had meegedaan." Het onophoudelijke modder smij ten verpestte de Winterspelen voor Davis. „Ik zweer je dat ik het op de 1500 meter beter had ge daan als ik me niet druk had hoe ven maken om die onzin. Bij de bond vond een aantal mensen het wel grappig dat mijn naam door het slijk werd gehaald." BenZeker. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99