Vliegveld wil snel verharde baan zeeland 23 Kunst voor project in Haïti 'Ziekenhuis kan kiezen' Terneuzen houdt werkgelegenheid ondanks fuseren waterschappen De wondere wereld van de techniek woensdag 11 november 2009 TOEKOMSTPLAN Zeeland Airport gaat aantrekkingskracht vergroten door Maurits Sep arnemuiden - De grasbaan op vliegveld Midden-Zeeland moet eind volgend jaar geasfalteerd zijn. Een verharde baan is noodzakelijk om meer vluchten en dus meer geld binnen te krijgen. En dat is weer nodig om van het vliegveld een rendabel en aantrekkelijk be drijf te kunnen maken. Dat zeggen directeur Rob Gomers- bach en commissaris Peter Geysen van Zeeland Airport, de exploitant van vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden. Zij hopen dat de baan aangelegd kan worden in de winter van 2010. De grasbaan die er nu ligt, is een aantal weken per jaar door slecht weer onbruikbaar en dat maakt Zeeland Airport 'onbetrouwbaar' voor piloten en met name voor het bedrijfsleven. Als het veld het hele jaar door beschikbaar kan zijn, zullen meer bedrijven er ge bruik van maken. Dat levert meer geld op en dat heeft het vliegveld, dat afgelopen jaren verlies leed en nu maar net uit de kosten komt, hard nodig. „We willen een rende ment van tien procent of meer", zegt Gomersbach. De wens van een verharde baan is al vele jaren oud. Gomersbach en Geysen vinden dat ze die nu beter kunnen onderbouwen, omdat ze een onderzoek hebben laten uit voeren door Unipartners, een ad viesbureau van de Universiteit van Tilburg. Daaruit blijkt dat voor het aantrek ken van meer zakelijke vluchten een verharde baan onmisbaar is. Een asfaltbaan leidt niet tot zwaar dere toestellen, benadrukken zij. De grens blijft bij toestellen van 6000 kilo, net zo zwaar als de vlieg tuigen die er nu komen. Voor de omgeving is het wel beter, voegen ze eraan toe, want een harde baan is 'veiliger en stiller'. Op basis van het rapport, Ready for Departure, worden ook maatre gelen genomen om het vliegveld aantrekkelijker te maken voor pilo ten, Zeeuwen, toeristen en zaken lui. Dat kan door aanbiedingen aan piloten (tien keer komen, elf de keer gratis) en toeristen (in sa menwerking met recreatieonderne mers). Ook moeten de faciliteiten verbeterd worden (nieuwbouw van het restaurant). Gomersbach: „Het vliegveld moet een aantrekkelijke bestemming worden, een topattractie in Zee land en dus moeten we het in de schijnwerpers zetten." door Eugèime Verstraeteim terneuzen - Meer dan twintig me rendeels professionele kunstenaars doen in Terneuzen mee aan een tentoonstelling om geld bijeen te brengen voor de Zeeuws-Vlaamse Stichting Haïti Project Founda tion. Het is een millenniumproject van de gemeente Terneuzen. De expositie wordt van zaterdag 14 tot en met zondag 29 november ge houden in het leegstaande winkel pand naast Foto Verschoore in de Noordstraat in Terneuzen. „We mogen dat pand twee weken ge bruiken", zegt initiatiefnemer, kun stenaar Cees Schrandt uit Bier vliet. Te zien zijn schilderijen, beeld houwwerken, keramiek, grafiek en litho's. Alle geëxposeerde kunst stukken worden verkocht en de opbrengst is voor de aanleg van sa nitair in een weeshuis in Haïti. Ted van der Heul heeft daar in sa menwerking met de lokale bevol king al verschillende projecten ge realiseerd. „De blik is vaak gericht op Afrika, maar Haïti is het armste land van het westelijk halfrond." De expositie is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, maandag vanaf 13.00 uur. Op zondag gesloten, behalve koopzondag 29 november. De toe gang is gratis, maar wie dat wil, kan vrijblijvend een donatie doen. goes - Het was gisteren geen dag als alle andere in mytylschool De Sprienke in Goes. Studenten van de Technische Universiteit Eindhoven waren met een bus vol laboratoriumspullen, kostuums en circusaccessoires naar Goes gereden om de leerlingen in te wijden in de Wondere Wereld van de Techniek. De Sprienke had deze dag gewonnen, omdat een van de therapeuten op een beurs was geweest waar wensen opgegeven mochten worden. Zij had een leuke dag voor De Sprienke gevraagd. Eerst mochten de leerlingen zich uitleven met al lerlei proefjes. De middag werd afgesloten met een natuurkundecircus, waarbij de leerlingen en thousiast meededen. foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf terneuzen - Met de fusie tussen de Zeeuwse waterschappen blijft de werkgelegenheid in Terneuzen behouden. Aan een keiharde eis van waterschap Zeeuws-Vlaande- ren voor het samengaan met wa terschap Zeeuwse Eilanden is daar mee voldaan. De fusie die begin volgend jaar al ambtelijk een feit moet zijn, kost in totaal zeventig voltijdse arbeids plaatsen. Het aantal gaat terug van 540 bij de twee bestaande water schappen naar 470 bij het nieuwe waterschap Scheldestromen. De in krimping is mogelijk, omdat het gefuseerde waterschap efficiënter moet kunnen werken. Eén afde lingshoofd financiën is bijvoor beeld nog maar nodig. Dat geldt voor meer functies. Inmiddels is bekend hoe de ver schillende waterschapstaken over de twee te handhaven hoofdkanto ren in Terneuzen en Middelburg worden verdeeld. De sectoren wa terkeringen en wegen plus de on dersteunende diensten worden in Middelburg geconcentreerd. In het gebouw van waterschap Zeeuws- Vlaanderen in Terneuzen wordt de volledige sector waterbeheer on dergebracht. „Het aantal mensen dat hier in het kantoor blijft werken, blijft vrijwel gelijk", stelt Zeeuws-Vlaams dage lijks bestuurder Conny Almekin- ders tevreden vast. Zeeuws-Vlaan- deren komt met de fusie dus goed weg, gezien het verlies per saldo van zeventig voltijdse werkplek ken. Om dit zo goed mogelijk op te vangen, zijn de laatste tijd vaca tures niet ingevuld. Vijfentwintig arbeidsplaatsen zijn zo al komen te vervallen. De komende tijd wordt duidelijk hoeveel medewer kers door de waterschapsfusie bo ventallig worden. De bestuurlijke fusie tot het nieuwe waterschap Scheldestromen moet per 1 janua ri 2oti een feit zijn. middelburg - Sinds de ziekenhui zen in Goes en Vlissingen mogen fuseren, lukt het ook weer om op een kwalitatief goede manier de vacatures op te vullen. Voorzitter Ronald van den Haak van de Geza menlijke Medische Staf van de bei de ziekenhuizen vertelde dat giste ren tijdens de Senioren Informatie dag 2009 in de Middelburgse schouwburg. Hij was uitgenodigd om de aanwe zigen het een en ander te vertellen over het samengaan van de beide ziekenhuizen. Desgevraagd gaf Van den Haak aan dat er nu weer volop gesolliciteerd wordt naar va catures. Hij riep in de herinnering dat nog niet zo lang geleden dat wel anders was. Toen lukte het bij voorbeeld niet om voldoende gy naecologen aan te stellen. Volgens de voorzitter van de specialisten kan er nu bij vacatures weer goed geselecteerd worden. Op vragen vanuit het publiek gaf hij wel aan dat de ziekenhuizen bo ven de Westerschelde nog het een en ander kunnen leren van het zie kenhuis in Terneuzen. Daar is de service erg goed, aldus Van den Haak. Patiënten kunnen vaak op één dag allerlei onderzoeken on dergaan zodat ze niet telkens terug moeten keren. Als gekeken wordt naar de medi sche zorg ontlopen de ziekenhui zen in Terneuzen, Vlissingen en Goes elkaar echter niet veel, zo zei hij tot slot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97