Bloemenzee voor 220 mantelzorgers El' 0 <£££•-' imontuur en gl"en) Drie arrestaties na 'vuurwerkgrap' Verkeerslichten bij parkeergarage Westwal /TN 21 STEUNPUNT Welzijnshuis pakt uit tijdens de Dag van de Mantelzorg Appeltje voor de dorst? Fortis Bank tlTOG O pt i G k walstraat 81 Vlissingen brillen contactlenzen 0118-412370 WWW.tilfOe.nl zaterdag 14 november gesloten woensdag 11 november 2009 VLISSINGEN - De politie heeft gis terochtend drie Vlissingers aange houden die voor grote onrust had den gezorgd in hun woonplaats. Het gaat om mannen van 23, 28 en 32 jaar. Rond elf uur kreeg de politie ëen melding dat er schoten waren ge hoord bij een woning aan de Ver- dilaan. Agenten in kogelvrije vesten gin gen direct ter plaatse kijken en om singelden de woning. Op het mo ment dat drie mannen de woning verlieten, werden zij aangehou den. Uit de verhoren bleek het om een uit de hand gelopen grap te gaan. Een 23-jarige Vlissinger was op be zoek bij een 28-jarige vriend van hem en wilde als grap de 32-jarige bewoner, die nog lag te slapen, wakker maken met vuurwerk. Bui ten onder zijn slaapkamerraam stak hij het vuurwerk af Dit zorg de voor enkele harde knallen die in de wijde omgeving werden ge hoord. Meerdere buurtbewoners dachten dat er werd geschoten en belden daarom de politie. In de woning werd, aldus de poli tie, verder nog een kleine hoeveel heid illegaal vuurwerk aangetrof fen en enkele tientallen grammen softdrugs. Dit is in beslag geno men. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt waarna de drie mannen weer in vrijheid zijn ge steld. HEROPENING TILROE OPTIEK DINSDAG 17 NOVEMBER GEHEEL VERNIEUWDE COLLECTIE door Esme Soesman In de grote zaal van het MFC in Zierikzee is de vloer bedekt met een glinsterende goudgele zee van bloemen en folie. Maar liefst 220 bossen bloemen staan klaar om te worden uitgedeeld aan evenzoveel Schouwen-Duiveland- se mantelzorgers. Gisteren was het de (landelijke) Dag van de Mantel zorg. Voor het Steunpunt Mantelzorg - een poot van het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland - was dat re den flink uit te pakken. Vrijwilli gers en medewerkers van het Wel- zijnhuis trokken er met armen vol bloemen op uit om mantelzorgers te verrassen. „Heel leuk om te doen", zegt Marianne Ketting - die samen met collega Wilma lansen coördinator is van het steunpunt. „Het overgrote deel van de men sen reageert zeer verrast. Sommi gen zijn zelfs enorm geraakt of ge roerd. Is die bos bloemen voor mij, zeggen ze dan. Ze zijn ge wend dat alle aandacht altijd uit gaat naar degene voor wie ze zor gen." Mantelzorg is intensieve en langdu rige zorg die verleend wordt door- partners, ouders, kinderen, vrien den of buren. Heftig, weet Marlies Hendrikse, die een aantal mantel zorgers in Zierikzee bezoekt. Voor i' riiin'iniiiinKiiiiiiiiiiwiNiwirMaiiii'ip i Vrijwilligers brengen bossen bloemen langs bij 220 mantelzorgers op Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema Hendrikse, die bij het Welzijns huis werkt, is die enorme inzet van mensen reden om op haar vrije dag toch een handje toe te ste ken. „Zoiets overkomt mensen, dat is het zware eraan. Zij hebben gewoon geen keus." In de Bogaard straat krijgt mantelzorger Sandra tot haar verrassing een bloemetje in.de handen gedrukt. In de Kaer- semakerstraat geeft Hendrikse een ruikertje aan een dochter die altijd over haar moeder waakt. „Ze staat dag en nacht voor me klaar", zegt de moeder meteen. „Vieren twintig uurszorg. Dat sluipt er vaak langzaam in", weet Ketting uit de verhalen. Draait het eerst slechts om het aandoen van een steunkous, van lieverlee dijt het ta kenpakket verder uit. „Tot je uitein delijk niet meer op vakantie kunt of er zelfs geen dag meer tussenuit kunt. Dan wordt de belasting wel heel erg groot." Dus kregen mantelzorgers gisteren niet alleen een bloemetje en wat lekkers overhandigd, maar ook een informatiepakketje. Mensen moeten er niet aan ten onder gaan, stelt Ketting. „Er is een steun punt, waar mensen terecht kun nen met hun vragen en hun zor gen. Maar ook voor vervangende zorg ofwel respijtzorg." Het steun punt heeft vijfentwintig vrijwilli gers in het bestand die bereid zijn een dagje bij te springen, zodat een mantelzorger er even tussen uit kan piepen. Het is de achtste keer dat het Steunpunt Mantelzorg de Dag van de Mantelzorg aangrijpt om te ver rassen en te informeren. Vorig jaar werden 175 mensen in de watten gelegd, dit jaar ging het om 220 mantelzorgers. Behalve dat de ac tie van het steunpunt steeds beken der wordt, neemt ook het aantal mantelzorgers toe. Indicaties zijn - als gevolg van bezuinigingen - ver anderd. Familie (ook kinderen) in de omgeving van een hulpbehoe vende worden geacht meer zelf te doen. Landelijk zijn er zo'n 4,5 mil joen mantelzorgers actief O Een video is te zien op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Frank Balkenende GOES - Op de Goese Westwal ver schijnen binnenkort nieuwe ver keerslichten. De verkeersregelin- stallatie (vri) komt ter hoogte van de parkeergarage en is nodig voor een veilige verkeersafwikkeling als de parkeergarage 18 december in bedrijfkomt. De parkeergarage telt 512 plaatsen. Als in de avondspits veel automo bilisten het parkeergebouw verla ten en de Westwal op willen draaien, kan dat voor chaotische ta ferelen zorgen. Volgens wethouder Rinus Dieleman is gestudeerd op verscheidene mogelijkheden om het verkeer in goede banen leiden. De gemeente wil in elk geval de si tuatie niet laten zoals hij nu is, ge zien de drukte in de spits op de route dwars door Goes. Een lang werpige rotonde is even in beeld geweest, maar als optie afgevallen omdat er vlak voor de parkeergara ge te weinig ruimte is. Het zijn dus verkeerslichten geworden. Na deel is dat vlakbij, ter hoogte van de Zusterstaat, de entree naar de binnenstad, ook al verkeerslichten staan. Twee installaties op korte af stand van elkaar kunnen leiden tot opstoppingen. Dieleman: „Daarom hebben we be sloten dat de verkeerslichten bij de Zusterstraat worden uitgezet als de nieuwe verkeersregelinstallatie bij de parkeergarage in werking treedt. We zullen dan in de prak tijk zien hoe dat uitpakt." De ver keerslichten bij de parkeergarage worden aangesloten op een sensor bij de uitrit. Als een auto het par- keerhuis wil verlaten, springt met een het licht op groen. Het SpaarDeposito. Nederland Met het SpaarDeposito heeft u een slim appeltje voor de dorst, doordat u spaart met de zekerheid van een vaste hoge rente. Voor andere doelen is wellicht een andere financiële oplossing interessanter. Sparen, beleggen of allebei? Dat hangt af van uw persoonlijke situatie. Maak een afspraak voor een persoonlijk adviesgesprek met een accountmanager van één van onderstaande Fortis Bank-kantoren. Goes, Piet Heinstraat 9, (0113) 23 75 00 Hulst, Grote Markt 8, (0114) 37 32 37 Middelburg, Park Veldzigt 19-21, (0118) 65 70 00 Sluis, Lange Wolstraat 8-10, (0117) 42 41 42 Terneuzen, Kersstraat 13-15, (0115) 64 22 22 Vlissingen, Coosje Buskenstraat 174-176, (0118) 44 33 33 Rente per 7 oktober 2009 Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95