Minder handen aan het 181 zeeland Zuidwester kan zorgcentrum bouwen Vloot van Gemeente komt minima eerder tegemoet Politie en brandweer spreken in dorpsraad Binnenvaartschipper meldt auto in kanaal Flinke boete voor hardrijdende Kroaat PZC .bezorgers.nl Burgemeester geeft een demonstratieles Diëtiste verzorgt lezing over diabetes Musical rode draad bij Witte van Haemstede woensdag 11 november 2009 'w g mm sa door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Wethouder Gilles Hou tekamer hoopt volgend jaar meer mensen die afhankelijk zijn van een minimum-inkomen, te kun nen steunen. De gemeente heeft acht regelin gen, zoals bijzondere bijstand of kwijtschelding belastingen, waar van te weinig gebruik wordt ge maakt. Om dat gebruik te bevorde ren wordt de inkomensgrens voor de aanvrager verhoogd naar 115 procent van het sociaal minimum. Tot op heden gelden sommige re gelingen alleen als de aanvrager precies op het sociaal minimum zit, in andere gevallen mag de aan vrager tien procent meer verdie- KERKWERVE Veiligheid, calamiteiten en de wer king van de hartdefïbrillator ko men aan de orde tijdens een spreekbeurt van de brandweer in de dorpsraad van Kerkwerve. De politie komt ook langs en spreekt over vandalisme en criminaliteit. Op de agenda staat verder de nieuwjaarsreceptie. De openbare vergadering is vanavond om 20.00 uur in servicepunt 't Zuudende. RILLAND-BATH Brandweer, politie en ambulances zijn gisteravond uitgerukt voor een mogelijke drenkeling in het Schel- de-Rijn Kanaal. Een binnenvaart schipper meldde dat er een auto in het kanaal lag. Het was gisteravond niet duidelijk of er een of meerde re slachtoffers waren. Voor de hulp verlening zijn de brandweerduik- ploegen van Goes en Tholen en de brandweer van Rilland ingezet. DEN BOMMEL Een 25-jarige man uit Kroatië heeft een boete van 280 euro contant af gerekend bij de politie in Den Bom mel. De automobilist werd maan dagmiddag op de Tilsedijk aan de kant gezet nadat hij op de Lange- weg was betrapt op te hard rijden. Hij reed 119 kilometer per uur, ter wijl daar 80 is toegestaan. De Kroaat was op vakantie, voor de po litie reden meteen zaken te doen. W pi til Jff 'Ws' -r WWW of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia nen. Met ingang van volgend jaar wordt de grens voor alle regelin gen gelijkgetrokken. Inkomens van 115 procent van het sociaal minimum of minder heb ben recht op steun. De budgetten hiervoor gaan niet op. Vorig jaar, en naar verwachting ook dit jaar, blijft daarvan 20.000 tot 30.000 eu ro over. Houtekamer wü die bud getten opmaken. „Ik denk dat er nu meer mensen onder één van onze regelingen vallen. De cliën tenraad steunt ons voorstel." Hou tekamer benadrukt dat de verrui ming niets te maken heeft met zijn weigering de Voedselbank te subsidiëren. „Dit onderzoek naar inkomenscriteria heb ik de ge meenteraad vorig jaar al beloofd." SIRJANSLAND Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland geeft morgen - de dag van het respect - demon- stratielessen in de bovenbouw van OBS Duiveland. Rabelink staat van 9.45 tot 10.30 uur in Sirjansland voor de klas om vervolgens eenzelfde gastles in Nieuwerkerk te geven. Alle groe pen van OBS Duiveland krijgen donderdag les in respect. ZIERIKZEE De afdeling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Neder land (DVN) houdt vanmorgen in de kantine van W-Mevo op sport park Den hogen blok in Zierikzee een informatiebijeenkomst. Een diëtiste verzorgt een presenta tie over voeding en diabetes. De in formatiebijeenkomst in de sport kantine begint om 9.30 uur. De toe gang is gratis. BURGH-HAAMSTEDE Musical is het thema van de zater dag gehouden jaaruitvoering van muziekvereniging Witte van Haem stede. Oude en nieuwe musical nummers komen voorbij. Slag- werkgroep, harmonie en leerlin genorkest dragen een steentje bij en zelfs het publiek wordt betrok ken bij het slotnummer. De uitvoe ring wordt gehouden in De Schut- se en begint om 19.30 uur. MEEST GELEZEN 1. Trafotoren Oosterland bouwvallig. 2. Droom die veel kost en veel geeft. 3. Aanhoudingen N57 na overval. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Podium past ook bij Weverij door Piet Kleemans door Jan van Ommen DEN HAAG - Stichting Zuidwester kan snel beginnen met de bouw van een woonzorgcentrum voor verstandelijk gehandicapten aan de Rommerswalestraat in Goes. De Raad van State heeft in een tus senuitspraak de bouwvergunning en vrijstelling vrijgegeven. Al volgt er volgend jaar nog een bodem zaak, de raad denkt niet dat de bouwvergunning nog in zwaar ju ridisch weer terecht zal komen. Het bouwplan voldoet aan alle ruimtelijke eisen en er zijn vol doende parkeerplaatsen gepland. Ook komt het gebouw met mini maal twaalf meter op voldoende afstand van de nabijgelegen wonin gen. De uitspraak is een meevaller voor de Stichting Zuidwester. Pro jectmanager Will van Gorp zei eind vorige maand tijdens de spoedprocedure dat hij haast heeft met de bouw. Het gaat om een woonproject voor 64 bewoners met verstandelijke beperkingen. Een overbuurvrouw vindt het wooncomplex, waar ook een fysio- therapiepraktijk, een dagopvang en speeltuin is gepland, veel te massaal voor de tuindorpachtige wijk. Zuidwester hoopt het nieu we woon- en praktijkgebouw be gin 2011 klaar te hebben. ZIERIKZEE - Noordhoek Offshore uit Zierikzee bouwt aan de toe komst. Bij Op De Hoop Shipyard in Foxhol liep onlangs het nieuwe schip de Pathfinder van stapel en in het Japanse Niigata wordt ge bouwd aan de Constructor. Beide schepen worden naar verwachting voorjaar 2010 afgebouwd en in ge bruik genomen. De Pathfinder wordt ingezet voor de survey-tak van het internatio naal opererende bedrijf. De Con structor wordt onderdeel van de offshore-vloot. Survey staat in het geval van Noordhoek voor onder zoek van de zeebodem. En dat kan, legt Annemarie Noord- hoek-Kok uit, van alles zijn. „Kij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92