Zeeland PZCIrz Jongeren in de hoofdrol bij politiek Wekker SCHOUWEN-DUIVELAND 21 18 en 19 ALGEMENE BESCHOUWINGEN Bestrijden drankmisbruik, veilig uitgaan en werk hoog op agenda Buitendienst in het nieuw Zierikzees animatiefilmpje te zien op Braziliaans festival Burgh-Haamstede zoekt hangplek almanak Woensdag 11 november 2009 220 bosjes bloemen ontroeren verraste mantelzorgers Noordhoek Offshore groeit met 2 schepen en ruim 35 mensen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow en Melita Lanting zierikzee - Jongeren vragen het ko mend jaar veel aandacht van de ge meenteraad. Scholing, arbeidsparti cipatie maar vooral het misbruik van drank en drugs onder jonge ren heeft de aandacht van de loka le politici. Uit de algemene politieke beschou wingen die de raadsfracties dit jaar hebben ingeleverd spelen de verlei dingen waaraan de jongeren bloot staan een meer of minder promi nente rol. Drankgebruik, drugs en het uitgaansgedrag in Renesse en Zierikzee. Alles komt aan bod. De Christenunie vraagt om lik-op stukbeleid. „Niet alleen in Renes se, maar ook in Zierikzee." De fractie vraagt zich af waarom niets over een convenant veilig uit gaan is opgenomen in de begro ting. „Wat denkt het college hier aan te doen?", vraagt de Christen- Unie. Veiligheid tijdens het uit gaan is ook een thema voor Leef baar Schouwen-Duiveland. De fractie prijst het susteam in Renes se en wil daar blijvend geld voor uittrekken. Ook cameratoezicht be hoort tot de mogelijkheden, stelt de fractie. Met betrekking tot het preventief alcoholbeleid.wat de gemeente wil gaan voeren heeft de fractie zo haar twijfels. „Het is een nobel streven om alcoholmisbruik terug te willen dringen" schrijft Leef baar Schouwen-Duiveland. „Maar in een tijd waarin kinderen van hun ouders op steeds jongere leef tijd alcohol mogen drinken is het vechten tegen de bierkaai." GroenLinks pleit voor waakzaam heid voor ontwikkelingen die het gevoel van veiligheid bij de burger ondermijnen, zoals hinder van hangjeugd in sommige kernen. Maar ook in positieve zin wordt aan jongeren gedacht. Ze krijgen, als het aan het CDA ligt, prioriteit bij het bestrijden van de werkloos heid. Ook de WD wil de positie van jongeren op de arbeidsmarkt ver beteren en daarmee de jongeren aan de gemeente binden. Vrijwel alle fracties zijn positief over de maatschappelijke stages, die de jon geren moeten gaan lopen. ®Meer algemene beschouwin gen op pagina 18 en 19 Cotïwïc SchouvftftO'j'K^ ZIERIKZEE - Met zestien nieuwe auto's en ruim tachtig nieuwe uniformen ziet de ge meentelijke buitendienst er weer uit om door een ringetje te halen. Beide klussen zijn open baar aanbesteed. De Peugeot dienstauto's wer den geleverd door autobedrijf De Nobelpoort in Zierikzee. De uniformen, op maat gemaakt en in winter- en zomeruitvoering, komen van PWG in Goes. De nieuwe spullen zijn gisteren op het bordes van het gemeentehuis gepre senteerd aan de opdrachtgever, wethouder Wijnand Renden. De leveranciers deden^ er nog een bloemetje bij. Vanaf de bovenste eta ge van het gemeentehuis ziet Rendens collega Roel van der Wekken toe op een ordelijk ver loop van de overdracht, foto Dirk-Jan Gjeltema rio de janeiro - Een animatiefilm pje van het multimediabureau Nu- Former uit Zierikzee wordt deze week vertoond op het internatio nale filmfestival Sem Tabu in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro. Op het festival zijn voornamelijk animaties te zien die te maken heb ben met de thema's seks, erotiek en voorlichting. Het filmpje van NuFormer stamt uit 2005 en gaat over de snelle ver spreiding van aids. NuFormer ver spreidde het onder stichtingen en organisaties die zich met aids be zighouden. De festivalorganisatie ontdekte het filmpje en besloot het te selecteren. Het festival is gis teren begonnen en duurt nog tot morgen. Rob Delfgaauw van NuFormer is erg blij met de selectie: „Het is een waardering voor de kwaliteit van ons werk." BURGH-haamstede - De dorpsraad van Burgh-Haamstede is op zoek naar een hangplek voor de jeugd. Het moet een plaats zijn waarmee de bewoners kunnen instemmen. De vraag komt vanavond aan de orde in de openbare vergadering van de dorpsraad. Verder staat een bestuurswisseling op de agenda. Secretaris en tweede penningmees ter treden af De bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis De Schutse en begint om 19.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl De zesjarige dochter van dat Beve- landse stel is een schat van een meid, maar er is één dingetje dat haar ouders minder vrolijk stemt: ze wil 's nachts nog wel eens in haar bed plassen. Daarom is onlangs een zoge heten piaswekker aangeschaft, die daar een einde aan moet maken. Zo dra een aan de onderbroek bevestigd sensortje ook maar een beetje nattig heid voelt, gaat er een pieper af. En niet zomaar een pieper, maar een soort luchtalarm op eenfrequentie die echt door merg en been gaat en je meteen rechtop in bed doet zitten. Vaak is het meerdere keren per nacht raak, zodat van een goede nachtrust al een poosje geen sprake meer is. Dat hangt met name de man des hui zes inmiddelsflink de keel uit. Hij wordt er, zogezegd, behoorlijk pissig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91