321 sport Scheidsrechter is niet verplicht Amstelhoekje blijft op honderd procent Situatie nog niet alarmerend Opvallend veel voetbalwedstrijden werden het afgelo pen weekeinde gestaakt door een blessure van de scheidsrechter. Trainen de arbiters wel voldoende? Hulster rallyduo sluit seizoen af op derde plaats woensdag 11 november 2009 BLESSURES SCHEIDSRECHTERS In het district Zuid 1 werden afgelopen weekend vijf wedstrijden gestaakt we gens een blessure van de arbiter. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Vijf voetbalwedstrij den in het district Zuid 1 haalden het afgelopen weekeinde het einde niet, doordat de scheidsrechter ge blesseerd uitviel en het duel nood gedwongen moest staken. KN- VB-districtsmanager Mark van Ber- kum noemt het een ongelukkige samenloop van omstandigheden. „Wij zien op de lange termijn 'geen alarmerende stijging van ge staakte duels door blessures bij scheidsrechters. Het onderwerp heeft wel onze aandacht, maar we zien vooralsnog geen reden om in actie te komen." Van Berkum vermoedt dat de bles sures vooral komen door de zware velden. „En het is opeens ook een stuk kouder, dus ook dat speelt een rol." De districtsmanager ziet niets in "riet verplicht stellen van trainin gen voor scheidsrechters. „Er zijn al twee controlemomenten per jaar. Tijdens de shuttleruntesten wordt de conditie al uitgebreid ge smeten. Ik denk ook niet dat de op lossing meteen ligt in het verplich ten van iets." Gestaakte duels Er werden drie duels gestaakt in klassen waarin Zeeuwse eerste elf tallen uitkomen. In de vierde klasse zaterdag haalde ZSC'62-Heinkenszand het einde niet. Ook de spelers van Hulsterloo en Philippine konden voortijdig gaan douchen. Unitas'30-IFC werd ook gestaakt. <m HULST - Rallyrijder Sjef Meers- schaert en zijn navigator Debbie "Everse zijn in het eindklassement van de 3251 challenge in de klasse C5 op de derde plaats geëindigd. Het rallyduo uit Hulst werd in de laatste wedstrijd van het seizoen in Hengelo vierde en dat was vol doende om de derde plaats in het (klassement vast te houden. In Hengelo zaten de Zeeuws-Vla mingen in de nachtproeven slecht in hun ritme. In de tussenstand stonden ze zesde met een achter stand van tien seconden op naaste concurrent Ben ten Hove. Op de tweede dag herstelden Meersschae- rt en Everse zich echter en haal den ze Ten Hove na de eerste 'proef al in. „De top drie was door de matige eerste dag niet meer haalbaar. De vierde plaats hebben we wel uitgebouwd, zodat we de concurrentie ver achter ons hiel den", zei Meersschaert. door Aeetor Dooms TERNEUZEN - Het Axelse zaalvoet balteam Amstelhoekje/Adm. Bak ker is na de 7-3-winst in de topper tegen Tencezaman alleen koploper geworden in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen. De Axelaars leden in zeven duels nog geen pun tenverlies. Internetplan/ Tem po-Team bleef door de monstersco re (21-2) tegen Reham Vastgoed in het spoor van de leider. Amstelhoekje/Adm. Bakker-Ten- cezaman 7-3 (3-1): De Axelaars hadden alleen in het eerste kwar tier tegenstand te duchten van Tencezaman, dat niet in zijn sterk ste opstelling verscheen. Amstel hoekje nam in die fase wel een 2-o-voorsprong door concentratie verlies bij de Hulstenaren. Na rust liep Amstelhoekje soepel uit naar een ruime marge. Doelpuntenmakers. Amstelhoekje/ Bakker: Marco Plasschaert, Bart Rijckaert, Bart Cornelissen, allen 2, Ran dy Lauret 1. Tencezaman: Koen de Bliek, Maarten Thomas, Collin van Goethem, allen 1. 't Bierwinkeltje-Vinfo Tech. 8-17 (3-9): De Terneuzenaren waren niet opgewassen tegen Vinfo, dat met snelle combinaties door de li nies van 't Bierwinkeltje sneed. Ti- mucin Yilmaz was bij Vinfo Tech. de uitblinker met acht treffers. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Tim Bogaard 3, Roy van Ham, Frits Me ijer,beiden 2, Jan-Willem Tangelder 1. Vinfo Tech.: Timucin Yilmaz 8, Mentor Zaquiri 4, Mo Kilic 3, Adem Atmaca 2. Benny Sport-Sportkantine Vlie gende Vaart 1-3 (1-0): Benny Sport kwam voor rust op een i-o-voorsprong door een eigen doelpunt van Tim de Braai. Vlie gende Vaart herpakte zich en won uiteindelijk terecht. Doelpuntenmakers. Benny Sport: Tim de Braai (e.d.) 1. Vliegende Vaart: Frank Duitemeijer 2, Dimitry Pluym 1. Wentzler Pauwels-D'Ouwe Brug /Van Opdorp 5-4 (2-1): Een gelijk opgaand duel. De thuisclub verde digde met succes de voorsprong. Stefan Burbach nam de volledige productie van D'Ouwe Brug voor zijn rekening, maar dat bleek niet voldoende. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Harold de Rijk, Peter Vael beiden 2, Martijn van Passel 1. D'Ouwe Brug/Van Opdorp: Stefan Burbach 4. De Tukker-Café De Molenhoek 7-0 (3-0): Een zevenklapper voor een collectief sterk De Tukker, dat dankzij goed keeperswerk van Jaimy van Dijk de nul hield. De Molenhoek was niet eens zoveel minder dan de thuisclub, maar ver zuimde te scoren. Doelpuntenmakers. De Tukker: Jordy Seghers, Tommy de Smet beiden 3, Jur- gen Naeye 1 Internetplan/Tempo-Team-Re- ham Vastgoed 21-2 (11-0): Inter netplan drukte het grote krachts verschil uit in een monsterscore, waarin Veli Eryürük met acht en Daryl Rawidjan met zeven treffers een groot aandeel hadden. Doel man Joery Bakker scoorde uit een strafschop, maar liet zich verras sen door een schot van eigen helft door Nicky Klasen van Reham. Doelpuntenmakers. Internetplan/ Tempo-Team: Veli Eryürük 8, Daryl Ra widjan 7, Mevlud Eryürük, Erik Rodrigo beiden 2, Joery Bakker, Timo de Bruin beiden 1. Cargill-Max Korting/Pro Sport 4"9 (2-3): Tot de rust hield Cargill gelijke tred, maar daarna werden de Sassenaren overspeeld. Michel Nieuwelink was bij de ploeg uit Kloosterzande ouderwets op dreef met zes doelpunten. Doelpuntenmakers. Cargill: Randy van Overmeeren 2, Ricardo de Bruijn, Nicky Schelfhout beiden 1. Max Korting/Pro Sport: Michel Nieuwelink 6, Jochem Roels, Jurgen Verbraeken, Jean-Ruud de Houck allen 1. Voormalig scheidsrechtercoördinator Adrie de Willigen ziet een toename van het aantal gestaakte duels door een blessure van de scheidsrechter. archieffoto Ben Steffen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88