PZC Behoud werk waterschap in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 25 FUSIE Volledige sector waterbeheer naar Zeeuws-Vlaanderen Attentie voor 1200 mantelzorgers Pastoor Erpelinck uit Sas van Cent vraagt ontslag aan bij bisschop Breda Zeven boetes bij roodlichtcontrole Recherche geeft ouders uitleg over achteraf onterechte aanhoudingen 1 h" 1$t x A 'K :1 X HStf W 9B& I U I 9 Ül Woensdag 11 november 2009 Scholen stimuleren techniek op buitenschoolse opvang Tweede kerncentrale geen blokkade voor WCT Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Met de fusie tussen de Zeeuwse waterschappen blijft de werkgelegenheid in Terneuzen behouden. Aan een keiharde eis van waterschap Zeeuws-Vlaande- ren voor het samengaan met wa terschap Zeeuwse Eilanden is daar mee voldaan. De fusie die begin volgend jaar al ambtelijk een feit moet zijn, kost in totaal zeventig voltijdse arbeids plaatsen. Het aantal gaat terug van 540 bij de twee bestaande water schappen naar 470 bij hét nieuwe waterschap Scheldestromen. De in krimping is mogelijk, omdat het gefuseerde waterschap efficiënter moet kunnen werken. Eén afde lingshoofd financiën is bijvoor beeld nog maar nodig. Dat geldt voor meer functies. Inmiddels is bekend hoe de ver schillende waterschapstaken over de twee te handhaven hoofdkanto ren in Terneuzen en Middelburg worden verdeeld. De sectoren wa terkeringen en wegen plus de on dersteunende diensten worden in Middelburg geconcentreerd. In het gebouw van waterschap Zeeuws- Vlaanderen in Terneuzen wordt de volledige sector waterbeheer on dergebracht. „Het aantal mensen dat hier in het kantoor blijft werken, blijft vrijwel gelijk", stelt Zeeuws-Vlaams dage lijks bestuurder Conny Almekin- ders tevreden vast. Hij heeft het over plusminus honderd medewer kers bij de hele sector waterbe heer, die zich bezighoudt met be leid en aansturing van de waterzui vering en waterafvoer (gemalen, sloten, peilbesluiten). Zeeuws-Vlaanderen komt met de waterschapsfiisie dus goed weg, ge zien het verlies per saldo van ze ventig voltijdse werkplekken. Om dit zo goed mogelijk op te kunnen vangen, zijn de laatste tijd vacatu res niet ingevuld. Vijfentwintig ar beidsplaatsen zijn zo al komen te vervallen. De komende tijd wordt duidelijk hoeveel medewerkers door de waterschapsfusie bovental lig worden. In Zeeuws-Vlaanderen blijven ook nog ruim zestig mensen in de bui tendienst werkzaam. De bestuurlij ke fusie tot het nieuwe waterschap Scheldestromen moet per 1 janua ri 2011 een feit zijn. BRESKENS - Nelleke Joosse bezorgt meneer Adam uit Breskens een presentje. De Bressi- aander was één van de 1200 Zeeuws-Vlamin gen die gisteren door vrijwilligers aan huis een hart onder de riem werd gestoken tijdens de Dag van de Mantelzorg. Mensen konden mantelzorgers voordragen voor zo'n bedank je. In de gemeente Sluis kregen 345 mensen een attentie en een uitnodiging voor een nieuw jaarsdiner. Ook in Hulst gingen vrijwilligers op pad. Daar kregen 465 mantelzorgers een ver wenpakketje, gemaakt door cliënten van Stich ting Tragel. In de gemeente Terneuzen ontvin gen bijna 400 mantelzorgers een bloeme tje. foto Mark Neelemans SAS VAN CENT - Pastoor Miel Erpe linck heeft aan de bisschop van Breda gevraagd om ontheven te worden van zijn functie als eind verantwoordelijke van de Elisa- bethparochie. Het ontslag is aangevraagd voor 1 augustus 2010. Precies op die da tum begon veertig jaar geleden Miel Erpelinck als kapelaan in Sas van Gent. Hij wordt maart 2010 ze ventig jaar en meent dat het tijd wordt om op te stappen als lid van het pastorale team. Hij kijkt terug op een werkzame periode waarin de rooms-katholieke kerk zich van een volkskerk heeft ontwikkeld tot een kleinere, actieve geloofsge meenschap. Erpelinck hoopt dat, als zijn ontslagaanvraag door het bisdom wordt aanvaard, de leiding van de Elisabethparochie hem nog op een aantal gebieden als vrijwilli ger wil inzetten. jaBBHSHS S83 i TERNEUZEN - Nogal wat weggebrui kers trekken zich niks aan van de vorige week pas geïnstalleerde ver keerslichten op de kruising Axelse- straat-Dokweg-Zuidlandstraat in Terneuzen. De politie hield gister ochtend ter plekke een roodlicht controle van 8.00 tot 8.30 uur. In dat halfuur zijn zeven boetes uitge deeld voor door rood licht rijden. De politie gaat vaker controleren. Op de kruising zijn de laatste jaren veel ongelukken gebeurd. TERNEUZEN - De recherche in Ter neuzen heeft de ouders opgezocht van de vier jongetjes die vrijdaga vond - naar achteraf bleek ten on rechte - zijn opgepakt op verden king van een overval op een snack bar aan de Geraniumstraat in Ter neuzen. „Het was een goed ge sprek waarin de recherche uitleg heeft gegeven", aldus een politie woordvoerster. De jongetjes van dertien en veer tien jaar renden weg, toen de poli tie bij de overvallen snackbar arri veerde. Agenten vonden dat ver dacht en arresteerden hen. Ze zijn gevangen gezet, tot zondag bleek dat ze niets met de overval te ma ken hadden. Ze waren weggerend, omdat ze iets baldadigs hadden uit gehaald. De ouders is verteld dat ze eventueel een klacht kunnen in dienen. Voorzover bekend is dat nog niet gebeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79