zeeland 119 sociaal veilig en klantvriendelijk 'Geen huizen op lapje groen Kapelle' Bleekveld kan leiden tot tijdelijke sluiting m vogelvlucht PZC bezorgers.nl Zelf kaarsen maken? Inbraak bouwkeet woensdag 11 november 2009 foto's Ronald den Dekker Het topdek van de parkeergarage biedt een prachtig uitzicht over de Coese binnenstad. dat ondernemers en omwonen den tijdelijk hun panden moeten verlaten. Er wordt rekening mee gehouden dat ook de parkeergara ge tijdelijk buiten gebruik moet worden gesteld. De GGD Zeeland maakt op dit mo ment op verzoek van de gemeente een omgevingsplan. Dat wordt nog deze maand verwacht. In dat plan staat welke maatregelen no dig zijn om de gezondheid van mensen in de buurt van de sane ringslocatie veilig te stellen. De gemeente laat in de hoek van It's een groot deel van het plein vier meter diep afgraven, waarbij een damwand erin wordt geduwd om verzakkingen van panden in de omgeving te voorkomen. Op die plaats zit zeventig procent van de vervuiling. Juist bij het afgraven tot een diepte van vier meter ko men chloridedampen vrij. Voor het karwei worden sowieso de Bleekerstraat en het Bleekveld afge sloten. De rest van de vervuiling wordt via buizen opgeruimd. Via die buizen wordt substraat, waar aan de resten tri en per zich hech ten, in de bodem gebracht. Dat duurt enkele jaren. De gemeente heeft alle betrokke nen in de omgeving beloofd ze goed op de hoogte te houden via maandelijkse informatiebulletins. Eind januari volgt nog een infor matieavond voor direct omwonen den en belanghebbenden. 0 Parkeergarage Westwal is van ge meente Goes, die de exploitatie voert. 0 Hoofdaannemer: BAM Woning bouw Q Architect: Rothuizen, Van Doorn 't Hooft 0 Verstrekt raadskrediet: 19,1 mil joen euro de bouwkosten) 0 Aantal parkeervakken: 512 0 Aantal fietsparkeerplaatsen: 75 Tarieven: dagtarief is 50 eurocent per 25 minuten; 0 Nachttarief: 1 euro per nacht Openingstijden voor betaald pu bliek: ma t/m za: 9.00 tot 21.00 en op zondag van 12.00 tot 22.00 uur 0 Openingstijden voor abonnement houders: elke dag van 8.00 tot 22.00 uur. 0 Na 21.00 uur kan iedereen met een ticket wel altijd uitrijden. of bel 0800 - 022 27 10 NieuwsMedia door Lilian Dominicus kapelle - Wonen moet mogelijk worden op het stuk onbebouwde grond achter de Ciooo in Kapelle, vindt F, Gmelich Meijling uit Goes. Hij is eigenaar van de circa 4000 vierkante meter grond, deel van een voormalige boomgaard, en wil van de agrarische bestem ming op het terrein af. Gmelich Meijling is al een paar jaar in gesprek met de gemeente over de bouw van een of meerdere woningen op het stuk grond, maar elke keer krijgt hij wat anders te horen. „Eerst was het perceel te groot voor maar één woning, toen kwam er een plan voor acht pa tiowoningen voor ouderen en zei den ze weer dat er geen uitrit was. Ik wees ze op een mogelijkheid om wel een uitrit te maken van zes meter, maar die vinden ze te gevaarlijk. Omdat er een bocht in zit. Onzin natuurlijk, op de Bieze- lingsestraat zijn overal van die uit- weggetjes." Ook stoort het hem dat Sabewa hem voor de ozb aan slaat voor een bedrag van 200.000 euro. „Dat is heel veel voor agrari sche grond. Maar zij vinden dat dit de verwachtingswaarde is." Kapelle denkt er anders over. „Dit is een van de laatste stukken groen van Kapelle", vindt wethouder Giel-)an Burger (CDA, ruimtelijke ordening). „Wij vinden die ontslui ting echt té gevaarlijk, midden in de bocht. Indertijd was een uitrit mogelijk via de Mauritsstraat, maar daar staat nu een huis." KAARSENMAKERIJ ZEELAND T (0612) 786 027 goes - Op een bedrijfsterrein aan de Laan der Verenigde Naties is dit weekend ingebroken in een bouw keet. Dat maakte de politie pas gis teren bekend. Er werd onder meer een laptop meegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69