Parkeergarage is licht, Reimerswaal wil einde vrije camperplaatsen i8l zeeland Schoonmaak Zuidwester kan vooruit met bouw woonzorgcentrum in Goes-West Baggerwerk in dorpsvijver Nisse om waterkwaliteit te verbeteren Proefavonden van groep Geloven Nu Lezing over Zeeuwse vertaling van de Bijbel Boek over Ellewoutsdijk en Driewegen woensdag 11 november 2009 door Jan van Ommen den haag - Stichting Zuidwester kan snel beginnen met de bouw van een woonzorgcentrum voor verstandelijk gehandicapten aan de Rommerswalestraat in Goes. De Raad van State heeft in een tus senuitspraak de bouwvergunning en vrijstelling vrijgegeven. Ook al volgt er volgend jaar nog een bo demzaak, de raad denkt niet dat de bouwvergunning nog in zwaar juridisch weer terecht zal komen. Het bouwplan voldoet aan alle ruimtelijke eisen en er zijn meer dan voldoende parkeerplaatsen ge pland. Ook komt het gebouw met minimaal twaalf meter op vol doende afstand van de nabijgelè- gen woningen. De uitspraak is een meevaller voor de Stichting Zuid wester. Projectmanager Will van Gorp zei eind vorige maand tij dens de spoedprocedure dat hij haast heeft met de bouw. Het gaat om een woonproject voor 64 be woners met verstandelijke beper kingen. Een overbuurvrouw vindt het wooncomplex, waar ook een fysiotherapiepraktijk, een dagop vang en speeltuin is gepland, veel te massaal voor de tuindorpach tige wijk. Zuidwester hoopt het nieuwe woon- en praktijkgebouw voor begin 2011 klaar te hebben. door Raymond de Frel NISSE - De eenden in de vijver op het Dorpsplein in Nisse kwaakten gisterochtend alsof hun leven er van afhing. Plots kregen ze in hun bijt gezelschap van een wel heel vreemde eend: een graafmachine. Aannemer De Feijter begon giste rochtend in opdracht van Water schap Zeeuwse Eilanden met bag- gerwerkzaamheden in de dorpsvij ver. Door het verwijderen van bag gerspecie moet de waterkwaliteit een oppepper krijgen. door Luc Oggel kruiningen - Als het aan B en W van Reimerswaal ligt, mogen cam pers binnenkort niet zomaar over al in de gemeente staan om te overnachten. Het college wil dat laten opnemen in de Algemene Plaatselijke Veror dening (APV), om zo op één lijn te komen met andere gemeenten. Reimerswaal is op dit moment nog de enige gemeente in Neder land waar campers overal vrij mo gen staan. Dat is met name de campingeige naren een doorn in het oog, want zij lopen zo inkomsten mis. Belan DRIEWEGEN - Even pauze tijdens het dorsen op het platteland in Driewegen in 1935. Het is een van de vele foto's in het nieuwe boek van auteur Cees van den Bovenkamp uit Waarde. Gistermiddag overhandigde hij het eerste exemplaar van zijn negentiende boek over het verleden van Bevelandse dor pen aan de Borselse wethouder Mart de Bruijne. Van den Bovenkamp be licht in de serie 'Uitgebeeld verleden van nu' de dorpen Driewegen en Elle- woutsdijk. ISBN/EAN: 978-90-812521-4-0 Het is nog een en al bedrij vigheid rond de nieuwe par keergarage in Goes, maar vanaf vrijdag 18 december kun je er echt je auto in kwijt. door Frank Balkenende Per se wil de gemeente de parkeergarage aan de West- wal voor de kerstdagen in bedrijf hebben, zegt wet houder Rinus Dieleman. Een geste naar de winkeliers in de binnen stad en die aan de Kolveniershof en Bleekveld in het bijzonder. De laatsten hebben al moeten afzien door de bouw, die (enige) invloed heeft gehad op de omzet. Als het Goese parkeerhuis met 512 parkeervakken en 75 overdekte fietsparkeerplaatsen 18 december de deuren opent, is het karwei nog niet klaar. Rondom komt een schil van vijf commerciële ruim ten en dertig appartementen, waar van de helft via het koopga rant-systeem op de markt wordt gezet. De bouw duurt tot in april. Dat be tekent dat er tijdens die laatste fase veiligheidsmaatregelen moeten worden getroffen. Aan de zijkant (Kolveniershof) komen netten, evenals aan voorzijde. Voorkomen moet worden dat automobilisten, fietsers en voetgangers een steen of een beitel op hun dak of kop krijgen. „Het feit dat de parkeerga rage opengaat terwijl de apparte- mentenbouw halverwege is, be moeilijkt de zaak. We zullen er al les aan doen om veiligheid van pas santen en gebruikers te waarbor gen. Zo maken we aan de voor kant van containers een voetgan gerspassage. Ook aan de verlich ting zullen we aandacht beste den", zegt directievoerder Peter van der Vliet. Binnen moet oVer zes weken alles functioneren, van het brandmeld- systeem, de parkeerautomaten, ventilatie tot en met de liften. Dat lukt ook, weet Van der Vliet zeker. Hij is trots op het best wel 'com plexe project', waarbij het grootste risico zat in de bouwlaag onder het maaiveld. Een bouwputdrama met verzakkingen van panden in de historische binnenstad is echter uitgebleven. Er is één schadeclaim toegekend. Die bedroeg 150 euro. De parkeergarage - 'de grootste in Zeeland', zegt hij triomfantelijk - wordt een licht, sociaal veilig en klantvriendelijk gebouw. Geen gro te kolommen of duistere holen, maar lichte, open etages, ruime trappenhuizen, brede rijbanen en veel glas. Ook komt er een beheer der die een groot deel van de tijd toezicht houdt. Doel is de etages sfeer te geven door de wanden een kleur te ge ven, wat ook weer het voordeel heeft dat iemand die zijn auto heeft gestald alleen hoeft te ont houden dat hij op 'oranje' staat. „Als je bijvoorbeeld naar 'oranje' rijdt, zie je in de carrousel al de kleur van het parkeerdek dat je na dert. Zo weet je precies waar je je bevindt." De carrousels en uit- en inritten krijgen vloerverwarming, zodat ze 's winters niet glad worden. Het wegdek wordt voorzien van een zeer stroeve toplaag, zodat nie mand vooraf een slipcursus hoeft te volgen. De vissen uit de vijver zijn vorige week afgevangen. Zij zijn tijdelijk uit logeren. De eenden bleven wel achter en moeten dus tijdelijk een hoop drukte dulden in hun anders zo rustieke leefomgeving. De werk zaamheden worden vandaag (woensdag) alweer afgerond. Het baggerspecie wordt afgevoerd naar een depot van het water schap. Dat kan met geluidsoverlast en verkeershinder gepaard gaan. O Video op www.pzc.nl/bevelanden genvereniging Recron liet gistera vond tijdens de raadsvergadering dan ook weten blij te zijn met het voornemen, ook omdat criminali teit en vervuiling zo wordt tegen gegaan. Volgens raadslid Peter Koeman zijn dat echter 'doembeelden'. Ook bij Leefbaar Reimerswaal zijn geen excessen bekend. Volgens wethouder Kees Knuit valt er niet te handhaven. „Daar om moeten campers op campings staan." Als de gemeenteraad akkoord gaat met de aangepaste APV, dan wordt de nieuwe regel per 1 decem ber van kracht. STELLING Reageer op de stelling 'Elke school voor voortgezet onderwijs moet pleinwachten aanstellen'. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Video van het baggerwerk in de dorpsvijver in Nisse op www.pzc.nl Geen nummers, geen lijnen. De parkeervakken worden aangeduid door grij ze vlakken. Elke verdieping krijgt straks een gekleurde wand. LEWEDORP De werkgroep Geloven Nu houdt morgen in de parochiezaal aan de Burgemeester Lewestraat in Lewe- dorp een proefavond. De bijeen komst is bedoeld voor mensen die zich minder voelen aangetrokken tot de traditionele kerken, maar wel over hun geloofsopvatting wil len praten met anderen. In de bij eenkomst staat een bijbeltekst cen traal. Op 23 november is er een proefavond in de Magdalenazaal aan de Singelstraat in Goes. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De zeven bouwlagen tellen de en 21 meter hoge par keergarage staat met de achterzijde aan het Bleekveld. Daar begint 10 februari een twee maanden durende bodemsane ring, die niet zonder risico's is voor de volksgezondheid. Bij het graafwerk kan vinylchloride, een afbraakstof van tri en per, vrijko men. Die chloridedamp is kanker verwekkend en moet dus niet wor den ingeademd. Niet uitgesloten is HEINKENSZAND Vertaalconsulent Krijn van der Jagt geeft zaterdag in de Barbesteinkerk in Heinkenszand een lezing over bet vertalen van de Bijbel in het Zeeuws. Van der Jagt is in dienst van de Wereldbond van Bijbelge nootschappen én lid van de Bijbel vertaalgroep van 't Kerkje van Elles- diek. In het eerste deel van de bij eenkomst vertelt hij over zijn werk en geeft voorbeelden van vertaal problemen. Na de pauze mogen be langstellenden zelf aan de slag. De lezing is van 13.30 tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68