PZC Extra verkeerslichten op Westwal 17 Mislukte overval op snackbar Heinkenszand Wekker REVELANDEN-THOIEN 21 23 VERKEERSAFWIKKELING Goes wil geen chaos na ingebruikname parkeergarage Klinken op nieuwe toekomst voor station Kruiningen-Yerseke Servicepas als betaalmiddel almanak Inwijding in de Wondere Wereld van de techniek Woensdag 11 november 2009 Verharde landingsbaan Midden-Zeeland brengt geld in de knip Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Op de Goese Westwal ver schijnen binnenkort nieuwe ver keerslichten. De verkeersregelin stallatie (vri) komt ter hoogte van de parkeergarage en is nodig voor een veilige verkeersafwikkeling als de parkeergarage 18 december in bedrijf komt. De parkeergarage telt 512 plaatsen. Als in de avondspits veel automo bilisten het parkeergebouw verla ten en de Westwal op willen draaien, kan dat voor chaotische ta ferelen zorgen. Volgens wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) is gestudeerd op verscheidene moge lijkheden om het verkeer in goede banen leiden. De gemeente wil in elk geval de situatie niet laten zo als hij nu is, gezien de drukte in de spits op de route dwars door Goes. Een langwerpige rotonde is even in beeld geweest, maar als optie af gevallen omdat er vlak voor de par keergarage te weinig ruimte is, zegt wethouder Dieleman. Het zijn dus verkeerslichten geworden. Nadeel is dat vlakbij ter hoogte van de Zusterstaat, de entree naar de binnenstad, ook al verkeerslich ten staan. Twee installaties op kor te afstand van elkaar kunnen lei den tot opstoppingen. Dieleman: „Daarom hebben we be sloten dat de verkeerslichten bij de Zusterstraat worden uitgezet als de nieuwe verkeersregelinstallatie bij de parkeergarage in werking treedt. We zullen dan in de prak tijk zien hoe dat uitpakt." De verkeerslichten bij de parkeer garage worden aangesloten op een sensor bij de uitrit. Als een auto het parkeerhuis wil verlaten, springt meteen het licht op groen. Nu ze de grootste parkeergarage van Zeeland in gebruik neemt, stu deert de gemeente nog op de in voering van een parkeerverwijssys- teem. pagina 18 en 19: licht, sociaal veilig en klantvriendelijk KRUININGEN - Na jaren van leegstand krijgt station Kruiningen-Yerseke weer een bestem ming. Gisteren werd het startschot gegeven voor de verbouwing. In het markante gebouw tje komt in maart een business station voor de foodsector. De participanten, onder meer de Rabobank, het Edudelta College en uitzend bureau AB Zeeland, kunnen er straks gebruik maken van flexibele werkplekken en vergader ruimtes. De NV Economische Impuls Zeeland is de trekker. Volgens Arie van der Maas is het station de ideale locatie voor het cen trum, omdat nergens anders zoveel bedrijven uit de foodsector zitten. Hij noemde onder meer de aardappelen, uien en schaal- en schelpdieren. foto Ronald den Dekker HEINKENSZAND - Twee mannen hebben gisteravond geprobeerd een snackbar te overvallen aan de Kerklaan in Heinkenszand. Omstreeks 20.30 uur kwamen een donkere en een blanke man de zaak binnen waar op dat moment geen klanten waren. Eén van de twee mishandelde en bedreigde het personeelslid en eiste geld. Toen het personeelslid zei dat de kassa niet open kon, verlieten de twee zonder buit de zaak. Ze lie pen weg via de Dorpsstraat, rich ting Clara's pad, waar ze mogelijk in een auto stapten. De politie is op zoek naar mensen die iets bijzonders hebben gezien. Zij kunnen bellen met telefoon nummer 0900-8844. GOES - Cliënten, vrijwilligers en medewerkers kunnen vanaf maan dag in zorgcentrum Ter Valcke in Goes betalen met een servicepas. Tot nu toe bood de pas van de Stichting voor Regionale Zorgver lening alleen korting op diverse diensten in het zorgencentrum. De pas wordt nu gekoppeld aan een betalingssysteem, zodat kan worden betaald in het restaurant, grand café en (binnenkort) winkel van Ter Valcke. Tip? redactie@pzc.nl De zesjarige dochter van dat Beve- landse stel is een schat van een meid, maar er is één dingetje dat haar ouders minder vrolijk stemt: ze wil 's nachts nog wel eens in haar bed plas sen. Daarom is onlangs een zogehe ten piaswekker aangeschaft, die daar een einde aan moet maken. Zodra een aan de onderbroek bevestigd sen- sortje ook maar een beetje nattig heid voelt, gaat er een pieper af. En niet zomaar een pieper, maar een soort luchtalarm op een frequentie die echt door merg en been gaat en je meteen rechtop in bed doet zitten. Vaak is het meerdere keren per nacht raak, zodat van een goede nachtrust al een poosje geen sprake meer is. Dat hangt met name de man des hui zes inmiddelsf ink de keel uit. Hij wordt er, zogezegd, behoorlijk pissig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67