binnenland 15 Elf jaar geëist voor dubbele bijlmoord Ju de laatste suMt scherpe voordeel lelfbrtr. Premier ontkent invloed op zaak De Roy lelfbrtr. M Pas 1 telfort. Recordjackpot loterij valt in Utrecht RECHTSZAAK Vrouw geeft toe man en dochter te hebben gedood Wet regelt 'no win, no fee' voor advocaten Excuses justitie om grove taal 'Prozac killings' woensdag 11 november 2009 1u,fiJ" - - J Super scherpe prijzen! m - mmmmm Liefhebbers kunnen het lichtfestival in Dierenpark Emmen nog bezoeken tot en met 10 januari, zo laat de or ganisatie weten. foto Vincent Jannink/ANP DEN HAAG De grootste loterijprijs ooit in Ne derland, de mega jackpot van de Staatsloterij van 27,5 miljoen euro, is gevallen op een heel lot van een abonnee in de provincie Utrecht. Het was de vierde keer dat de jack pot op het maximum van 27,5 mil joen euro belastingvrij stond. Bij voorgaande trekkingen viel de prijs steeds op een eenvijfdelot. Het Openbaar Ministerie heeft elf jaar gevangenisstraf geëist te gen een vrouw (64) uit Badhoe vedorp wegens de moord op haar man en dochter. door Richard Mooyman HAARLEM - Het Openbaar Ministe rie (OM) heeft gisteren elf jaar cel straf geëist tegen een 64-jarige vrouw uit Badhoevedorp vanwege een dubbele moord. De vrouw heeft toegegeven dat zij op 5 sep tember vorig jaar haar man Cyril (61) en dochter Daphne (22) in hun slaap met een bijl heeft ge dood. De vrouw zegt dat ze haar man en dochter heeft vermoord om hun het verdriet te besparen van haar zelfmoord. De vrouw probeerde zich direct na de moorden van het leven te beroven door tegen een boom te rijden. Dat mislukte. Volgens het OM is er geen direct verband tussen het gebruik van het antidepressivum Seroxat en de moorden. Wel wordt de vrouw verminderd toerekeningsvatbaar beschouwd door haar depressies. Volgens het OM had de vrouw nooit de beslissing mogen nemen dat haar man en dochter niet ver- DEN HAAG - Mensen kunnen straks met hun advocaat afspreken dat ze geen vergoeding hoeven te betalen als ze hun rechtszaak verliezen. Maar wint de advocaat de zaak, dan mag hij vervolgens een extra hoog uurtarief in rekening breng en. De nieuwe wet verbiedt advocaten om met cliënten af te spreken dat ze een percentage krijgen van de schadevergoeding uit een rechts zaak. DEN HAAG - De hoogste baas van het Openbaar Ministerie, Harm Brouwer, heeft excuses aangebo den aan de weduwe van Thomas van der Bijl, een van de slachtof fers in het grote liquidatieproces Passage. Brouwer schreef de ex cuusbrief nadat officier van justitie Digna van Boetzelaer grove en kwetsende taal op de voicemail van de weduwe had achtergelaten. De aanklaagster probeerde de we duwe te bellen en kreeg haar voice mail. In plaats van de verbinding te verbreken, legde Van Boetzelaer de telefoon niet goed neer. In een gesprek met een collega heeft ze zeer kwetsende dingen gezegd. der konden leven zonder haar. De vrouw schreef afscheidsbriefjes aan haar man en dochter. Boven dien zegde de vrouw de studiefi nanciering van haar dochter op en de huur van haar appartement. „Mijn dochter is zojuist ver moord", zo stond er in één van de brieven. De verdachte had last van zware depressies sinds haar 18-jarige zoon in 1998 bij een scooteronge val om het leven was gekomen. Volgens de vrouw heeft ze kort voor de moorden een te hoge do sis Seroxat geslikt. Ze zou daar door erg agressief zijn geworden. Het OM stelde gisteren echter dat ze minder pillen heeft geslikt dan ze heeft verklaard, omdat er in de villa in Badhoevedorp slechts twee lege medicijnstrips zijn ge vonden. De rechtbank doet 24 november uit spraak Internationaal is.-welvaker verband gelegd tussen antidepressiva en agressie en zelfs moord. In de VS spreekt men van 'Prozac killings'. 25 mei 2009: Een 46-jarige man steekt in Bavel zijn vriendin dood en brengt daarna zijn ex-vrouw en zijn twee kinderen om het leven en pleegt zelfmoord. Hij schreef zijn gemoedstoestand in een af- scheidsmail toe aan de Prozac die hij slikte. 11 maart 2009: Tim Kretschmer (17) schiet op zijn oude school in het Duitse Winnenden 15 mensen dood en pleegt daarna zelfmoord. Hij was sinds een jaar onder psy chiatrische behandeling fen slikte antidepressiva. Over een mogelijk verband is geen duidelijkheid. 23 juli 2007: Een 56-jarige man brengt in Kerkrade zijn 55-jarige vriendin met zestig messteken om het leven. Hij was depressief en be gon drie dagen voor de moord met het slikken van een nieuw anti depressivum (Efexor). Of het mid del oorzaak is van de moord is niet duidelijk. De man pleegde zelf moord in zijn cel en het dossier werd gesloten. In 2001 kende een Amerikaanse ju ry de nabestaanden van een man die zichzelf, zijn vrouw, zijn doch ter en kleindochter had doodge schoten een schadevergoeding toe van 6,4 miljoen dollar. Hij was net twee dagen aan de Seroxat. DEN HAAG - Premier Jan Peter Bal kenende ontkent dat hij een onder zoek van de Nationale Ombuds man naar klachten van Edwin de Roy van Zuydewijn probeert te frustreren. Wel heeft hij ombudsman Alex Brenninkmeijer er in een brief op gewezen dat die eigenlijk niet be voegd is om onderzoek te doen naar het Kabinet der Koningin, omdat dat volgens Balkenende geen bestuursorgaan is. De minister-president stelt wel dat hij volledig meewerkt aan het on derzoek. „Ik heb alle vragen beantwoord", zei hij gisteren op vragen van Groenlinks, dat hem tijdens het wekelijkse vragenuurtje ter verant woording had geroepen. Aanlei ding was een bericht dat Balkenen de het onderzoek naar de mogelij ke bemoeienis van de rijksover heid met het privéleven van De Roy "van Zuydewijn zou hebben gedwarsboomd. Balkenende sprak van onzinnige berichtgeving en be nadrukte dat de zaak niets met een doofpot te maken heeft, zoals is gesuggereerd. De Nationale Ombudsman bekijkt onder meer of het kabinet in 2003 op eigen houtje onderzoek heeft gedaan naar De Roy van Zuyde wijn. Het onderzoek dat dit voorjaar be gon na een klacht van de toenmali ge echtgenoot van prinses Margari ta, loopt nog. msmmtrnm Bel 0800-1707 Bestel teifort.nl of Telefoonkopen.nl Tarief geldt gedurende de minimum looptijd van het contract (24 mnd). Aansluitkosten eenmalig 9,95, Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5