Valkenhorst: Het terugvinden van mijn eigen ik! mEE ra In Balans Wat is dat eigenlijk. MEE Zeeland? Zeeland GGz Breburg Groep Valkenhorst W"ik heb altijd graag gewerkt ais ggz-verpleegkundige. Totdat ik kinderen kreeg. Moeder zijn en de baan die ik toen had gingen niet samen. Met pijn in mijn hart nam ik afscheid. Maar nu ben ik weer terug, in vaste dienst bij GCz Breburg Groep, mét een flexibele, gevarieerde baan. V ik werk op uren die mij uitko- J N, men en ik sta op allerlei afdelingen." ■p' Na.de WF MBO verpleeg W kunde, wilde ik door naar HBO-verpleegkunde. Alleen, waar moest ik van teven? Een vriendin tipte mij over GCz Breburg Groep. Daar kun je vast in dienst komen, en toch werk je flexibel én op verschil lende afdelingen. Zo verdien ik geld en doe ik ervaring op. 14 "Dat is toch een organisatie voor verstandelijk gehandicapten?" "Waarom is er in Vlissingen elke woensdag iemand van MEE aanwezig in het gemeentehuis "Mijn buurvrouw krijgt hulp van MEE. Kost dat niet veel geld?," "Is MEE er ook voor volwassenen?" "Kan ik bellen naar MEE of heb ik een verwijzing van een arts nodig?" MEE Zeeland is er voor iedereen met een beperking. Verstandelijk, lichamelijk of zintuiglijk. MEE is er ook voor mensen met autisme en voor chronisch zieken. Jong en oud. MEE wil dichtbij zijn en heeft over de hele provincie servicepunten, veelal in gemeentehuizen. De ondersteuning van MEE is gratis en zonder verwijzing beschikbaar. www.meezeeland.nl Tel. 0118 - 43 20 00 Vast en toch flexibel werken bij GGz Breburg Groep? Je komt in vaste dienst. We matchen jouw voorkeuren met onze interne vaca tures. Het zijn vaak tijdelijke vacatures vanwege een piek in de bezetting, of omdat collega's metzwangerschapsverlofofziekzijn.Je krijgt een dienstverband van minimaal vier uur en bent op afroep beschikbaar. Meer weten of solliciteren? Bel of mail met Yvonne Biemans, (0161) 290 644, y.biemans@ggzbreburggroep.nl of kijk op www.ggzbreburggroep.nl, vacatures. Solliciteren kan door je motivatiebrief en CV voor 30 november te sturen aan GGz Breburg Groep, Sector HR, Jolanda Riemslag, assistent HR, Postbus 770, 5000 AT Tilburg met vermelding van vacaturenummer HR-09-174 of mail naar sollicitatie@ggzbreburggroep.nl. www.ggzbreburggroep.nl Jong, oud, autochtoon, allochtoon, laag opgeleid, hoog opgeleid... vrouwen uit alle geledingen van de samenleving krijgen wij hier binnen. Slechts één ding hebben zij met elkaar gemeen en dat is de (in meer of mindere mate) bedreigende situatie waarin ze verkeren en de lef hulp te vragen om uiteindelijk hun leven weer op te pakken. Directeur/bestuurder Jan de Werd veegt hiermee resoluut het vooroordeel van tafel dat al le vrouwen hier gemakkelijk on der één noemer zijn terug te brengen. In een notendop sa mengevat kan Valkenhorst het best omschreven worden als een opvang- en begeleidingscen trum voor vrouwen (en hun kin deren) die te maken hebben (ge had) met huiselijk geweid. Een tweede belangrijke doelgroep die hier onderdak vindt, zijn tie nermoeders. Goede raad "Al op jonge leeftijd kreeg ik te maken met huiselijk geweld. Dit zorgde er uiteindelijk voor dat ik op mijn vijftiende uit huis ben gegaan. Na de nodige omzwer vingen kwam ik op mijn zeven tiende bij Valkenhorst terecht. Ik was toen al zwanger." In middels is Sascha bevallen van een prachtige zoon. "En ik ben er dolblij mee, alhoewel ik op die zwangerschap wel met een dubbel gevoel terugkijk hoor. Aan de ene kant was het fantastisch want ik wilde altijd al graag een kindje hebben. Maar tegelijkertijd liep de rela tie met mijn vriend spaak en stonden anderen te dringen mij van 'goede raad' te voorzien. Je vergooit je toekomst!" Structuur "Ach, het maakte me eigenlijk alleen maar strijdvaardig(er). 'Ik zai jullie wel eens iaten zien dat ik het kan!' dacht ik bij mezelf. En dat is me gelukt. Valkenhorst bood onderdak, gaf me steun, begeleiding en structuur. In middels heb ik de leefgroep hier ingewisseld voor een externe woning en is het wachten op een eigen huisje opvang en begeleidingscentrum voor vrouwen en kinderen waar ik samen met Milan kan gaan wonen. Daarnaast heb ik kortgeleden een baan gevonden en hebben de vader van mijn kind (die overigens door Val kenhorst bij alles betrokken is) en ik onze relatie een nieuwe kans gegeven. Ik kom er dus wel!" besluit zij strijdvaardig. Een veilige plek Ook Anne heeft het nodige voor haar kiezen gehad. "Laat ik maar volstaan met te zeggen dat ik huiselijk geweld aan den lijve heb ondervonden. Zelfs in die mate dat ik op een avond met mijn vier kinderen door de SOS diensthierbinnen ben gebracht. Inmiddels zit ik hier nu alweer vier maanden en langzamer hand lukt het me steeds beter op adem te komen. Vooral ook om dat ik zie hoe ontzettend goed en gemakkelijk mijn kinderen zich aanpassen. Er wordt hier dan ook heel wat voor hen geor ganiseerd. Alles wordt in het werk gesteld om ons een veilige plek te bieden." Schouderklopje "De eerste stap naar hernieuw de zelfstandigheid is inmiddels gezet door toe te geven dat het helemaal niet erg is om hulp te vragen. Het is geen zwaktebod en ik hoef me er zeker niet voor te schamen. Sterker nog: eigenlijk mag ik mezelf best wei een schouder klopje geven. Ik help er namelijk niet alleen mezelf mee, maar ook mijn kinderen. Valkenhorst leert me opkomen voor mezelf en grenzen te bepalen. Beetje bij beetje vind ik mijn eigen ik weer terug!" Voor meer informatie over Valkenhorst zie: www.stich ting val ken horst, n I of bel met 076-5650550. Ook zijn wij voortdurend op zoek naar nieuwe medewerkers om het team hier te komen versterken! Hogeschool Zeeland Verpleegkunde Verpleegkunde mbo-hbo traject Maatschappelijk Werk en Dienstverlening* Sociaal Pedagogische Hulpverlening* zowel voltijd als deeltijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54