marant Meer weten over werken bij Amarant? Bel 013 464 59 06 of kijk op www.amarant.nl/ werken bij amarant Wil jij werken in de zorg? Dan bieden wij je tal van mogelijkheden! "Vanwege ernstige handicaps is het moeilijk voor mijn cliënten om uit zichzelf contact te maken. Je moet geduldig zijn, dingen uitproberen, rustig wachten op een reactie en cliënten ook niet overvragen. Zintuigen en fysiek contact, zoals bijvoorbeeld iemands hand vastpakken, zijn belangrijk. Het is een zoektocht, maar ik haal veel voldoening uit de kleine contactmomenten. Van lieverlee leer je iemand beter kennen en dan weet je ook beter wat die persoon jou probeert te vertellen. Werken bij Amarant is een prima keuze. Wij hebben tal van mogelijkheden in verschil lende functies op diverse locaties in heel Brabant. Jaarlijks hebben wij zo'n 500 vacatures. Maar er is méér: Werken voor en met cliënten staat centraal In al onze werkzaamheden staat de cliënt centraal; daar doen wij het tenslotte voor. In onze dienstverlening aan cliënten streven wij naar optimale kwaliteit van zorg. En natuurlijk hebben wij daarbij aandacht voor onze medewerkers. Plezier in je werk is immers erg belangrijk. Amarant Academie In onze Amarant Academie tref je een breed én gespecialiseerd pakket van oplei dingen aan. Als medewerker bij Amarant krijg je de kans om regelmatig scholing te volgen. Zo blijf je op de hoogte van de nieuwste inzichten en manieren van werken in de zorg. Bovendien krijg je de kans om je te specialiseren, in aansluiting op ons doel groepenbeleid. Flexpool Ben je aan het einde van je opleiding of wil je als flexwerker aan de slag? Onze flex pool biedt je de kans om je te oriënteren binnen Amarant en werken en privé goed te combineren. BBL met baangarantie Misschien beschik je nog niet over de gevraagde diploma's en vaardigheden. Dan kun je toch bij ons terecht. Via onze BBL-opieiding medewerker maatschappelijke zorg kun je werken en leren, mét baangarantie (BBL beroepsbegeleidende leerweg). "De begeleidingsvragen van mijn cliënten zijn heel divers; help me met mijn financiën en het huishouden, maar ook met het maken van vrienden. Mijn cliënten willen een begeleider die nêast hen staat, niet iemand die alles overneemt. Kennis, bijvoorbeeld van autisme, heb je nodig. Maar daarmee hen je er niet. Dit werk doe je ook met je hart. In gesprek met een cliënt ben ik oprecht geïnteresseerd; hoe gaat het met jou? Ik geef een steun in de rug, maar doe ook tijdig een stapje terug. Mijn cliënten bepalen immers zelf hoe hun leven eruit ziet. Ik werk in een fijn team. leder van ons werkt individueel, maar wij zijn niet alleen. Wij steunen elkaar en wisselen veel uit. Via de Amarant Academie hebben wij ruime scholingsmogelijkheden en daar maken wij goed gebruik van. Amarant is erg in ontwikkeling: de trein rijdt en ik stap voorlopig niet uit!" ■MHMMMNMMI Ken jij Amarant? Amarant biedt zorg, ondersteuning en huisvesting aan kinderen, (jong) volwassenen en ouderen met een ver standelijke en/of lichamelijke beperking in heel Brabant. Met ruim 4000 enthousiaste en deskundige collega's en 1000 vrijwilligers ondersteunen wij onze cliënten. In onze dienstverlening fichten wij ons op vijf doel groepen. Mensen met een lichte verstandelijke handicap, een matige tot ernstige verstandelijke handicap, een meervoudig complexe handicap, autisme of een lichame lijk handicap/niet aangeboren hersenletsel. Afhankelijk van vraag eri indicatie bieden wij zorg en begeleiding aan huis, zorg met verblijf, behandeling, dagbesteding en werk en begeleiding op school en bij vrije tijd en huisvesting. "Ik werk met licht verstandelijk beperkte mensen. Vaak is er veel misgegaan in hun leven. Denk aan verslaving, psychiatrische problemen en/of maatschappelijk probleem gedrag. Stap voor stap brengen wij weer stabiliteit in het leven van onze cliënten. Dat doen wij in een strikt programma, maar wel met wederzijds respect. Als begeleider moet je sterk in je schoenen staan en kunnen reflecteren op je eigen gedrag. Humor is een belangrijk onderdeel van onze begeleidingsstijl. Humor relativeert. Ik heb voldoening van mijjn werk wanneer een cliënt weer een beetje grip krijgt op zijn eigen leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52