5 Zimo-Consuit: "Klachten en aandoeningen kunnen we via juiste testen en oogmetingen opsporen" H h L t Keliebeek College T 0165 - 59 08 d your destination m .w I L- 1 11 Met Keliebeek College vind je jouw bestemming in de zorg! Kom werken in de Brabantse Zorg en Welzijn! surf naar BRRBRNTZOF - .NET t r Overweeg je een mbo-opleiding in de zorg, of ken je iemand in jouw omgeving met 'destination' zorg? Dan ben je bij Keliebeek College in Roosendaal aan het juiste adres! Kom gerust langs of neem contact op voor meer informatie over onze opleidingen Zorghulp, Helpende Zorg en Welzijn, Verzorgende, Verpleegkundige of Praktijkopleider. Het Keliebeek Cojfegel ggbnaerdeel van; ROC Hans Boer is pionier op het gebied van een geavanceerde oogmeetme thode. Na jarenlang onderzoek en studie begon hij tien jaar geleden op z'n enige vrije dag in de week een oogmeetkundige praktijk. Geleidelijk aan kwamen de cliënten en liep de afiprakenagenda vol. Hans Boer liet uiteindelijk zijn vaste baan bij een op ticien, waar hij dertig jaar werkte, los om zich volledig in te kunnen zetten voor zijn eigen praktijk: Zimo-Consult. Samen met zijn echtgenote Nel runt hij nu een bloeiende praktijk. Hans doet de testen en oogmetingen. Nel beantwoordt telefo nisch de meest uiteenlopende vragen en is verantwoordelijk voor het management. Anders meten Wat maakt Zimo-Consult zo succesvol? Hans Boer:"Het zit hem in de wijze Zimo-Consult Naereboutstrmt 25 T 0113-253441 F 0113-253486 E info@zimo-consult.nl waarop we de oogmetingen uitvoeren. Die verschillen met de reguliere oogme tingen, waar de focus voornamelijk ligt op de sterkte: plus- ot minafwijkingen. Wij werken verfijnder en kijken onder andere ook naar de stand van de ogen, de wijze waarop die met elkaar samenwer ken en hoe ze in verbinding staan met de hersenen." Geen enkele specialist in de Nederlandse optometrie werkt op die manier. Je mag de werkwijze dus gerust uniek noe men."Helaas wel, zou ik bijna zeggen", vindt Hans Boer. "Het is namelijk een moeilijke en lastige methode voor opti ciens en oogartsen. Daardoor komt het nog te vaak voor dat gebreken en eigen aardigheden vanuit de ogen niet optimaal worden onderzocht. En dat is jammer, want we kunnen zoveel klachten en aan doeningen opsporen via juiste testen en oogmetingen." Link naar hersenen Zimo-Consult legt met de oogmetingen een directe link van de ogen naar de her senen. "Sterker nog: de ogen zijn uitlo pers van de hersenen." Bevlogen en vak kundig legt Hans Boer uit dat de hersenen de motoriek van het lichaam aansturen en dat de hersenen tevens de bewerking van informatie verzorgen via onder andere de ogen. De bron van een onverklaarbare li chamelijke klacht zou dus zomaar bij de ogen vandaan kunnen komen. En een oogprobleem kan daarentegen best ver- oorzaakt worden door een verkeerd aan sturen van de hersenen of disfunctie van het lichaam. Complexe, doch zinvolle materie, die steeds meer door behandelaars in de om geving van Zimo-Consult serieus wordt genomen. Deze behandelaars verweven de kennis met huii behandelmethoden. Zimo-Consult werkt daarom meer en meer samen met onder andere chiroprac- tie-NOT, osteopathie, podologie, manu- eeltherapie, psychotherapie en oogheel kunde. Voor kinderen met leerproble men en ontwikkelingsstoornissen wordt er samengewerkt met de 'jong-BSM- therapie'. Wat Hans Boer wil, is vooral voorlichten en advies geven. En, indien mogelijk, mensen op een juiste wijze van hun klachten afhelpen. Dit alles in samenwer king met bovenstaande disciplines. "Met elkaar kijken we naar een klacht en zoe ken de oorzaak. Daarna werken we naar een correctie toe. In eerste instantie van uit het lichaam. Het voorschrijven van een bril of contactlenzen komt niet altijd op de eerste plaats." Meer weten? Kijk op www.zimo-consult.nl of neem telefonisch contact op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44