personeel best zelf beslissen D huishouding blijft buiten hoest veld zeeland 13 Yersekse school brengt interview in rekening Griepprik commentaar e Mexicaanse griep krijgt greep op Ne derland. Vooral op het bewustzijn. Dat komt door de aandacht voor de slachtoffers en door discussie Veel medewerkers in de zorg worstelen met de vraag of ze zich moeten laten inenten tegen de Mexicaanse griep; werkgevers zouden het personeel onder druk zetten, zich te laten vaccineren. foto Koen Suyk dienst en dus moet ze daar zelf voor zorgen, legt René Maas uit. Hij verwijst Marie-Therese en haar collega's naar de huisarts, maar voegt daar gelijk aan toe niet zeker te weten of ze via die weg wel recht heeft op een prik. Een medewerker van de landelijke informatielijn schept duidelijk heid. „Via de huisarts is het nu niet mogelijk." Hij houdt het er op dat Zorgsaam daar als opdrachtge ver van de thuiszorg verantwoor delijk voor is. „De instelling be paalt wie in de organisatie voor vaccinatie in aanmerking komt." Zorgsaam heeft drieduizend vac cins ter beschikking, vertelt Maas. Die gaan alleen naar medewerkers met patiëntcontact. „Wij focussen ons in dit geval op zorg direct aan bed. Een alfahulp is toch meer een huishoudelijke dienst, iemand die schoonmaakt en boodschappen doet. Die kan zogezegd buiten het hoestveld van een cliënt blijven." Marie-Therese vindt deze tweede ling binnen de zorgsector 'maar raar'. „Ik werk net zo goed met mensen die besmet kunnen raken. Op den duur word je daar wel on gerust over." De vlieger dat oude ren worden ingeënt en daarmee dus juist geen risico meer vormen voor hun omgeving, gaat lang niet altijd op, vertelt de Zeeuws-Vlaam- se. „Ik ben vandaag bij iemand ge weest en die wil geen prik. Ik weet verder ook niet wat ik er aan kan doen. Afwachten maar hoe het loopt. Als ik straks ziek word, moe ten ze maar iemand anders zoeken om de gaten te vullen." Q www.allesoverdegriep.nl over het nut en de veiligheid van vaccinatie. Veel mensen zijn kennelijk vergeten dat elke griep, Mexicaans of niet, slacht offers maakt. Zwakke mensen kunnen zo'n griepje er vaak niet bij hebben. Daarom halen heel veel mensen jaarlijks een prik. Inmiddels raadt de overheid grote groepen Nederlanders in enting tegen de Mexicaanse griep aan. Dat is niet overdre ven. Want bij een nieuwe va riant zijn altijd wat extra onze kerheden over het medische ge vaar - jonge mensen lijken nu relatief kwetsbaar - en over de snelheid van de verspreiding. Daarom moet minister Klink, hoewel het slechts om een mil de epidemie gaat, op safe spe len en dus breed vaccinatie aan bieden. De afweging om zich al of niet te laten prikken, hoort elke burger vervolgens zelf te maken. BIJ NADER De Stichting Steun Bevrijders Wal cheren houdt jaarlijks herdenkin gen op de Britse en Canadese be graafplaatsen in Bergen op Zoom. Dit jaar was dat op 4 november. In de krant van zaterdag werd ten onrechte de indruk gewekt dat de graven van de in Zeeland gesneu velde geallieerden volkomen verge ten zijn. BIJ NADER iZHQZlHHHl In de krant van gisteren stond abu sievelijk vermeld dat het PZC-de- bat over een gemeente Walcheren donderdag r6 november wordt ge houden. Dat moet zijn maandag 16 november, aanvang 16.00 uur in het Arsenaaltheater in Vlissingen. woensdag 11 november 2009 'Je moet niet alleen naar jezelf kijken, maar ook naar de patiënten die je behandelt' Tiny Romkema van vakbond CNV procent van de medewerkers van zorginstelling SVRZ heeft zich vorig jaar laten inenten tegen griep. In Sluis wordt de dorpsvijver uitge baggerd. De waterkwaliteit wordt daar beter van. www.pzc.nl/video MEXICAANSE GRIEP De laatste ontwikkelingen rond de Mexicaanse griep vindt u op www.allesoverdegriep.nl Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Volg het bandcoachproject: www.pzc.nl/popaanzee door Luc Oggel yerseke - De reformatorische ds. Kerstenschool in Yerseke heeft De Telegraaf een rekening gestuurd van 10,41 euro voor een telefo nisch interview met een medewer ker. Een verslaggever van de krant wil de vorige week conciërge A. van den Hoek spreken naar aanleiding van de commotie rond de op non-actief gestelde directeur van de eveneens reformatorische Groen van Prinstererschool in Scherpenisse. Van den Hoek is te vens bestuurslid van die school. Volgens directeur De Korte van de Kerstenschool werd zijn school echter 'overspoeld' met telefoon tjes van media. „Dat werden we een beetje beu en daarom hebben we die rekening gestuurd." Hij wil verder niet op de kwestie ingaan en verwijst door naar bestuurs voorzitter Rien de lager. Die toont zich verbaasd over het Telegraafar tikel. „Die rekening is zonder me deweten van ons als bestuur ver stuurd. Ik sta er dan ook niet ach ter, we gaan hierover in gesprek met de directeur." De Jager zegt dat het 'zeker niet gebruikelijk' is dat er rekeningen worden ver stuurd. Of De Telegraaf moet beta len, laat hij nog in het midden. www.pzc.nl VIDEO Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn lenen uerdiept. Ik i/oel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! Zonnemaire lirjt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. www.interieur-paauwe.nl Ïfaoïa18 M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3