321 sport Scheidsrechter is niet verplicht Situatie nog niet alarmerend Olympiërs aan de beurt na de risicogroepen BLESSURES SCHEIDSRECHTERS Opvallend veel voetbalwedstrijden werden het afgelo pen weekeinde gestaakt door een blessure van de scheidsrechter. Trainen de arbiters wel voldoende? Gestaakte duels uit iSwMÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Maradona wordt zondag gehoord Snap On Racing houdt zich leider van het lijf Twee jaar cel voor trap in het gezicht Inhaalrace van Lodder blijkt doorslaggevend woensdag 11 november 2009 In het district Zuid 1 werden afgelopen weekend vijf wedstrijden gestaakt we gens een blessure van de arbiter. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Vijf voetbalwedstrij den in het district Zuid 1 haalden het afgelopen weekeinde het einde niet, doordat de scheidsrechter ge blesseerd uitviel en het duel nood gedwongen moest staken. KN- VB-districtsmanager Mark van Ber- kum noemt het een ongelukkige samenloop van omstandigheden. „Wij zien op de lange termijn geen alarmerende stijging van ge staakte duels door blessures bij scheidsrechters. Het onderwerp heeft wel onze aandacht, maar we zien vooralsnog geen reden om in actie te komen." Van Berkum vermoedt dat de bles sures vooral komen door de zware velden. „En het is opeens ook een stuk kouder, dus ook dat speelt een rol." De districtsmanager ziet niets in het verplicht stellen van trainin gen voor scheidsrechters. „Er zijn al twee controlemomenten per jaar. Tijdens de shuttleruntesten wordt de conditie al uitgebreid ge meten. Ik denk ook niet dat de op lossing meteen ligt in het verplich ten van iets." ■7) Er werden drie duels gestaakt in klassen waarin Zeeuwse eerste elf- tallen uitkomen. 9 In de vierde klasse zaterdag haalde ZSC'62-Heinkenszand het einde niet. Ook de spelers van Hulsterloo en Philippine konden voortijdig gaan douchen. 9 Unitas'30-IFC werd ook gestaakt. Voormalig scheidsrechtercoördinator Adrie de Willigen ziet een toename van het aantal gestaakte duels door een blessure van de scheidsrechter. archieffoto Ben Steffen mmsmBmsaaBmasms&BÊ&sgmmmmBBmm door Walter van Zoeren APELDOORN - Tegen de tijd dat alle risicogroepen in Nederland gevac cineerd zijn tegen de Mexicaanse griep, wil NOCNSF alsnog dat alle Nederlandse olympiërs voor de Spelen in Vancouver worden in geënt. Minister Ab Klink van Volksge zondheid meldde maandag dat sporters die niet tot de medische risicogroepen behoren, niet in geënt moeten worden tegen de Mexicaanse griep. Klink is bang dat er anders te weinig vaccins over blijven voor de risicogroepen. Geert Slot, woordvoerder van NOCNSF, begrijpt dat minister Klink prioriteiten moet stellen. „Pas als die groep hun vaccinatie heeft gehad, willen wij onze olym pische equipe vaccineren. Boven dien maakt een aantal topsporters al deel uit van de reguliere risico groep. Aan de andere kant wordt er ook zo ontzettend hard ge traind dat bijvoorbeeld longen het flink te verduren hebben. Zo val len die sporters ook tijdelijk bin nen de risicogroep." Slot zegt dat NOCNSF door zowel Vancouver als het Internationaal Olympisch comité (IOC) is gesom meerd om in februari volgend jaar met een gevaccineerde ploeg te ko men. „Vancouver verwacht dat te gen die tijd de Mexicaanse griep op zijn hoogtepunt is in Canada. Daarnaast doen wij als NOCNSF ook aan gezondheidsmanagement. We willen dat sporters gezond aan de Spelen kunnen beginnen. Het zou jammer zijn als een sporter vlak voor Vancouver getroffen wordt door de griep en daardoor niet kan pieken op het juiste mo ment. Dat willen we voorkomen." p. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. 3B-SD Hydro- zorg-'s Lands Welvaren 3 5-3. Philip van der Male-Sylvia Eckel 30-30 (68); Jan Suyker- buyk-Wim Walraven 15-25 (48); Piet Kox-André Schouwenaar 25-24 (72); Sjaak de Visser-Markees Joosse 20-17 (46). Roadhouse Blues-Chalkie's Maniacs 7-2. Straight: Jeroen Damman-Rob van Dijk 50-43; Joris Lodder-Perry Verheijen 50-26.10-ball: Jan Roskam-Youri Luiken 3-6. 9-ball: Dennis van Belzen-Youri Luiken 2-7. 8-ball: Martien Neu- mann-Perry Verheijen 6-1; Joris Lodder-Rob van Dijk 6-5. KARTEN Middelburg. Zeeuws Indoor Kart Kampioen schap, hoofdklasse. Vierde wedstrijd: 1. Snap On Racing, 2. Veer- sedam Auto, 3. Autoteam/Pouwelse Tuinen, 4. Loonbedrijf de Looff, 5. Van Gilst Kevers/Blinkers, 6. Francke Racing 7. Cafeta ria 't Frietuus, 8. CDS. Algemeen klassement: 1. Veersedam Auto 73 punten; 2. Snap On Racing 70 punten; 3. Loonbedrijf de Looff 51 punten; 4. Van Gilst/Blinkers 49 punten; 5. Francke Racing 49 punten; 6. Cafetaria 't Frietuus 46 punten; 7. Autoteam/Pouwelse Tuinen 46 punten; 8. CDS 35 punten. ZAALVOETBAL Tweede klasse: Matisse-FC Dauwendaele 4 5-3, SSV'65 2-Biezentrappers 3-7. Beker: FM Sranang 2-SSV65 6-2. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl GENEVE De internationale voetbalbond Fifa zal Diego Maradona zondag horen over zijn wangedrag na afloop van de WK-kwalifïcatiewedstrijd tegen Uruguay (ï-o). De 48-jarige Argen tijnse bondscoach moet zich in Ma drid, een dag na het oefenduel met Spanje, verantwoorden voor zijn onwelvoeglijk taalgebruik tijdens de persconferentie. MIDDELBURG Een razendsnelle rijbeurt van Ivo van Egmond leidde de overwin ning in van Snap On Racing in de vierde wedstrijd van het Zeeuws Indoor Kart Kampioenschap (ZIKK). Na een knappe inhaalrace, vanaf de laatste plaats, finishte Veersedam Auto in Middelburg als tweede. Dat team behoudt wel de leiding in het algemeen klasse ment, voor Snap On Racing. KULMBACH Een 23-jarige Duitser uit Kulmbach moet flink boeten voor de schop die hij tijdens een voetbalduel in het gezicht van een tegenstander gaf. Het gerechtshof in Bayreuth veroordeelde de man tot twee jaar gevangenisstraf. Het slachtoffer liep destijds levensbedreigende ver wondingen op. De dader was al le venslang geschorst door de bond. MIDDELBURG De poolbiljarters van The Roadhou se Blues hebben in de regionale eer ste klasse, in eigen huis, een nutti ge zege geboekt op Chalkie's Ma niacs uit Etten-Leur: 7-2. Joris Lod der schoot in het straight-pool een 25-break en scoorde in het 8-ball een paar mooie clearances waar door hij een 5-2-achterstand om boog in 6-5-winst. Die partij was ook doorslaggevend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34