PZC Van Marwijk wars van opportunisme Duits international Enke pleegt zelfmoord 31 29 32 en 33 NEDERLANDS ELFTAL Probeerseltjes zijn niet besteed aan bondscoach Ibrahimovic voorlopig niet in Zweeds elftal Tuchtcommissie geeft aanklacht Hoek terug Shani Davis wil herinnering aan Turijn uitwissen Woensdag 11 november -2009 Zijn geblesseerde scheidsrechters trend of incident? Tip? sport@pzc.nl door Leon ten Voorde katwijk - Hoewel de roep om een enkele vernieuwing hoorbaar was, begon de oude vertrouwde groep van Oranje gisteren aan de voorbe reiding op de oefenduels met Italië (zaterdag) en Paraguay (woens dag). Bondscoach Bert van Mar wijk is niet zo van de probeersel tjes. En waarom zou hij ook? Het is een repeterend verhaal. Elke keer als de NOS een wedstrijd van AC Milan live heeft uitgezonden, krijgt de bondscoach de vraag hoe het nou met Clarence Seedorf zit. Vrijdag, drie dagen na Milan-Real Madrid, was het niet anders. Van Marwijk zag de valkuil en noemde Seedorf in diplomatentaal 'een heel goede speler die zeker nog niet is afgeschreven voor het WK'. „Maar", zo voegde hij er veelzeg gend aan toe, „ik zie op dit mo ment geen reden af te wijken van de keuzes die ik heb gemaakt." Sommigen noemen Van Marwijk conservatief. Van Marwijk zal in elk geval niet de geschiedenis in gaan als de bondscoach die de meeste spelers uitprobeerde. Bij hem is het simpel: wat goed en so lide is, moet je laten staan. Zo was hij als clubcoach al en zo is hij nu ook als keuzeheer van Oranje. Dat hij het in de laatste wedstrijden aandurfde de onervaren Elia te brengen, was verrassend. En dat hij gistermiddag na het afhaken van Demy de Zeeuw en David Mendes da Silva met FC TWen- te-middenvelder Wout Brama op de proppen kwam, is zelfs bijna re volutionair voor zijn doen. Je zou kunnen stellen dat in de aanloop naar het WK dit het mo ment is om wat uit te proberen. Een half jaar voor Zuid-Afrika le vert een experiment geen al te gro te risico's op en met tegenstanders van het kaliber Italië en Paraguay worden de spelers aardig getest. Van Marwijk hoorde in de voor bije weken de namen van Seedorf Drenthe, Emanuelson, Vlaar langs komen en zelfs die van de 17-jarige Chelsea-verdediger Bruma werd bij hem gedropt. „Ik weet dat som mige jongens het goed doen en die volgen we ook", zegt Van Mar wijk. Inconsequent kun je hem niet noemen. Duidelijk wel. Waar zijn voorganger Marco van Basten van Oranje een zwierig debutan tenbal maakte, houdt Van Mar wijk vast aan de koers die hij van af dag één heeft ingezet. Opportu nisme is aan hem niet besteed. Soms voegt hij er eentje geruisloos aan toe (Engelaar, Brama), soms laat hij er weer eentje ongemerkt afvloeien (Loovens). Spelers die zijn vertrouwen hebben gewon nen, laat hij niet snel vallen. Dat is ook de reden dat hij bankzitters als Klaas-Jan Huntelaar en Rafael HAMBURG De Duitse doelman Robert Enke heeft gisteren een einde aan zijn le ven gemaakt. De sluitpost van Han nover 96 en achtvoudig internatio nal was 32 jaar. Hij kwam om het leven op een spoorovergang in Neu- stadt-Eilvese. De zaakwaarnemer van Enke, Jörg Neblung, liet aan het Duitse persbureau DPA weten dat het zelfmoord betrof. „Over de achtergronden wil ik niets zeg gen", aldus Neblung. van der Vaart zo lang mogelijk bin nenboord probeert te houden. „Een selectie moet je verdienen en niet krijgen na een paar invalbeur ten of een paar duels", zo luidt zijn filosofie. En daarin heeft de bondscoach ook een punt. In elke selectie van het Nederlands elftal zit wel een discussiepunt, een speler die bij de een niet in actie zou komen en bij de ander wel. Zo is het bij Van Marwijk opvallend dat hij blijft vasthouden aan Giovanni van Bronckhorst als linksback. Maar Voorzitter Martin Kind van Han nover 96 reageerde verslagen. Hij vertelde dat Enke de laatste tijd wat labiel was, al zal dat weinigen zijn opgevallen.. „Hij verstopte dat." De doelman was getrouwd. Het paar verloor drie jaar geleden zijn 2-jarige dochter Lara door een hartafwijking. Enke miste de laat ste vier duels van het Duitse team wegens ziekte, omschreven als een bacteriële darminfectie. MEEST GELEZEN 1Hond dwarsboomde transfer Been 2. Vlissingen weet geen raad 3. Van Sprundel houdt half punt over STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lebo haalde meeste punten in 2009. Zie weblog RudeStats wie de rest van de selectie over ziet, treft een groep aan die vrij lo gisch is samengesteld. Want je kunt immers alleen veranderen als de alternatieven er zijn. Vlaar? Die moet zich eerst maar eens over een langere periode bewijzen. Emanuelson? Bij Ajax zijn ze er na jaren net achter dat hij een linker spits is, maar voor die positie heeft Oranje Robben en Elia al. Dren the? Die zat gisteravond bij een be kerduel met een vierdeklasser nog niet eens bij de selectie van Real Madrid. Bakkal? Die krijgt zijn kans nog wel als hij zo doorgaat. En Seedorf? Die lijkt nog niet in beeld te komen als de halve eredi visie is geveld door de Mexicaanse griep. Dat boek is gewoon dicht. Nee, wat Van Marwijk betreft heeft het huis van Oranje op dit moment geen nieuwe verflaag no dig. „Maar dat wil echt niet zeggen dat er op weg naar het WK hele maal niets meer gaat veranderen", zegt hij. „Het is november en som mige mensen doen net alsof ik nu al mijn groep van 23 spelers voor het WK moet inleveren." STOCKHOLM De Zweedse aanvaller Zlatan Ibra himovic heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd gespeeld in het shirt van de nationale ploeg. Erik Hamrén, de nieuwe bondscoach, liet weten dat de 28-jarige spits van FC Barce lona zich bezint over zijn toekomst en totdat hij een besluit heeft geno men niet in actie wil komen voor de Zweedse ploeg. „Zlatan twijfelt al langere tijd", verklapte de opvol ger van de opgestapte Lars Lagerback. Ibrahimovic maakte in ruim 60 interlands 22 doelpunten. MIDDELBURG De tuchtcommissie van de voetbal bond KNVB heeft de aanklacht te gen Hoek over het vermeende on bevoegde trainerschap van Paul Te- lussa teruggestuurd naar het dis- trictsbestuur van Zuid 1, waaron der het Zeeuwse voetbal valt. De commissie verzoekt om een na dere onderbouwing van de aan klacht, zowel reglementair als feite lijk. Het district heeft tot 1 decem ber de tijd om de nadere informa tie te verstrekken aan de tuchtcom missie. De namen van (van links naar rechts) Clarence Seedorf, Urby Emanuelson, Royston Drenthe en Ron Vlaar vallen regelmatig in verband met het Neder lands elftal, maar bondscoach Bert van Marwijk houdt doorgaans vast aan wat hij heeft. foto's ANP en EPA www.pzc.nl/sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31