Vliegveld wil over jaar verharde baan Kü% KORTING zeeland 121 Waterschapsfusie kost Terneuzen geen banen Appeltje voor de dorst? tilroeoptiek walstraatsivhssingen TOEKOMSTPLAN Zeeland Airport vergroot aantrekkingskracht Computergebruikers houden bijeenkomst Spirituele binnenkant van de evolutie Van opplussen tot verzorgingshuis Zwemdisco in Vrijburgbad woensdag 11 november 2009 Vliegveld Midden-Zeeland wil meer geld binnenkrijgen door meer vluchten binnen te halen. foto Lex de Meester door Maurits Sep ARNEMUIDEN - De grasbaan op vliegveld Midden-Zeeland moet eind volgend jaar geasfalteerd zijn. Een verharde baan is noodzakelijk om meer vluchten en dus meer geld binnen te krijgen. En dat is weer nodig om van het vliegveld een rendabel en aantrekkerlijk be drijf te kunnen maken. Dat zeggen directeur Rob Gomers- bach en commissaris Peter Geysen van Zeeland Airport, de exploitant van vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden. Zij hopen dat de baan aangelegd kan worden in -de winter van 2010/2011. De grasbaan die er nu ligt is een aantal weken per jaar door slecht weer onbruikbaar en dat maakt Zeeland Airport 'onbetrouwbaar' voor piloten en met name voor het bedrijfsleven. Als het veld het hele jaar door beschikbaar kan zijn, zullen meer bedrijven er ge bruik van maken. Dat levert meer geld op en dat heeft het vliegveld, dat afgelopen jaren verlies leed en nu maar net uit de kosten komt, hard nodig. „We willen een rende ment van tien procent of meer", zegt Gomersbach. De wens van een verharde baan is al vele jaren oud. Gomersbach en Geysen vinden dat ze die nu beter kunnen onderbouwen, omdat ze een onderzoek hebben laten uit voeren door Unipartners, een ad viesbureau van de Universiteit van Tilburg. Daaruit blijkt dat voor het aantrekken van meer zakelijke vluchten een verharde baan onmis baar is. Een asfaltbaan leidt niet tot zwaardere toestellen, benadruk ken zij. De grens blijft bij toestel len van 6000 kilo, net zo zwaar als de vliegtuigen die er nu komen. Voor de omgeving is het wel beter, voegen ze eraan toe, want een har de baan is 'veiliger en stiller'. Op basis van het rapport, Ready for Departure, worden ook maatre gelen genomen om het vliegveld aantrekkelijker te maken voor pilo ten, Zeeuwen, toeristen en zaken lui. Dat kan door aanbiedingen aan piloten (tien keer komen, elf de keer gratis) en toeristen (in sa menwerking met recreatieonderne mers). Ook moeten de faciliteiten verbeterd worden (nieuwbouw van het restaurant). Gomersbach: „Het vliegveld moet een aantrekkelijke bestemming worden, een topattractie in Zee land en dus moeten we het in de schijnwerpers zetten." Het SpaarOeposito. Fortis Bank Nederland Met het SpaarDeposito heeft u een slim appeltje voor de dorst, doordat u spaart met de zekerheid van een vaste hoge rente. Voor andere doelen is wellicht een andere financiële oplossing interessanter. Sparen, beleggen of allebei? Dat hangt af van uw persoonlijke situatie. Maak een afspraak voor een persoonlijk adviesgesprek met een accountmanager van één van onderstaande Fortis Bank-kantoren. Goes, Piet Heinstraat 9, (0113) 23 75 00 Hulst, Grote Markt 8, (0114) 37 32 37 Middelburg, Park Veldzigt 19-21(0118) 65 70 00 Sluis, Lange Wolstraat 8-10, (0117) 42 41 42 Terneuzen, Kersstraat 13-15, (0115) 64 22 22 Vlissingen, Coosje Buskenstraat 174-176, (0118) 44 33 33 Rente per 7 oktober 2009. Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. HEROPENING TILROE OPTIEK DINSDAG 17 NOVEMBER GEHEEL VERNIEUWDE COLLECTIE ofDE compote BR.L brillen contactlenzen 0118-412370 www.tilroe.nl zaterdag 14 november gesloten door Harmen van der Werf terneuzen - Met de fusie tussen de Zeeuwse waterschappen in 2011 blijft de werkgelegenheid in Ter neuzen behouden. Daarmee is vol daan aan een keiharde eis van wa terschap Zeeuws-Vlaanderen' voor het samengaan met waterschap Zeeuwse Eilanden. De fusie die begin volgend jaar al ambtelijk een feit moet zijn, kost in totaal zeventig voltijdse arbeids plaatsen. Het aantal gaat terug van 540 bij de twee bestaande water schappen naar 470 bij het nieuwe waterschap Scheldestromen. Dat is mogelijk, omdat het gefuseerde wa terschap efficiënter moet kunnen werken. Eén afdelingshoofd finan ciën is bijvoorbeeld nog maar no dig. Dat geldt voor meer functies. Inmiddels is bekend hoe de ver schillende waterschapstaken over de twee te handhaven hoofdkanto ren in Terneuzen en Middelburg worden verdeeld. De sectoren wa terkeringen en wegen plus de on dersteunende diensten komen in VLISSINGEN De Zeeuwse afdeling van de lande lijke vereniging van computerge bruikers HCC houdt maandag 16 november een clubavond in wijk centrum Open Hof in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de deuren gaan een half uur eerder open. Tijdens de bijeenkomst kunnen computerbezitters hun problemen voorleggen aan leden die wat meer kennis hebben van computers. Ook is er een leesmap met informa tie over bijvoorbeeld draadloze in ternetverbindingen. MIDDELBURG In de aula van de Zeeuwse Biblio theek wordt vanavond een lezing gegeven onder de titel: Een reis naar de spirituele binnenkant van de evolu tie; wat Darwin niet kon weten. Spre ker is Gerrit Teule. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De lezing is georganiseerd door de Koorkerkgemeenschap. Ze wil een open buis zijn voor iedereen die re ligieus niet onverschillig is. Vol gens de eigen informatie staan Koorkerkers kritisch tegenover tra ditie en kerkelijke vanzelfsprekend heden. Middelburg. In het gebouw van waterschap ZeeuwsVlaanderen in Terneuzen wordt de volledige sec tor waterbeheer ondergebracht. „Het aantal mensen dat hier in het kantoor blijft werken, blijft vrijwel gelijk", stelt Zeeuws-Vlaams dage lijks bestuurder Conny Almekin- ders tevreden vast. Hij .heeft het over plusminus honderd medewer kers bij de hele sector waterbe heer, die zich bezighoudt met be leid en aansturing van de waterzui vering en waterafvoer (gemalen, sloten, peilbesluiten). Zeeuws-Vlaanderen komt met de waterschapsfiisie dus goed weg, ge zien het verlies per saldo van ze ventig voltijdse werkplekken. Om dit zo goed mogelijk op te kunnen vangen, zijn de laatste tijd vacatu res niet ingevuld. Vijfentwintig ar beidsplaatsen zijn zo al komen te vervallen. De komende tijd wordt duidelijk hoeveel medewerkers door de waterschapsfiisie bovental lig worden. In Zeeuws-Vlaanderen blijven ook nog ruim zestig men sen in de buitendienst werkzaam. DOMBURG De Stichting Welzijn Veere houdt samen met enkele andere organisa ties een voorlichtingsbijeenkomst voor vijftigplussers in Domburg. De bijeenkomst is bedoeld voor oudere inwoners van de gemeente Veere en gaat onder andere over de subsidieregeling om woningen aan te passen aan de behoefte van oude ren. De bijeenkomst vindt morgen plaats in het Schuttershof in Dom burg en begint om 14.00 uur. J. den Boer van Woonburg is een van de sprekers. VLISSINGEN Het Vrijburgbad houdt komende zaterdag van van 18.30 tot 21.00 uur een zwemdisco. De disco is be doeld voor leerlingen uit de groe pen vier tot en met acht van de ba sisschool. De entree is drie euro per persoon. De muziek op deze avond wordt verzorgd door een professionele dj. Extra activiteiten tijdens deze disco zijn: een jeugd Swimba-workout, de knock-out quiz en het Optisportdansje. Onge diplomeerde kinderen hebben al leen toegang onder begeleiding van een zwemmende volwassene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23