verbindt straks kanaaloevers °p heterdaad 'Ziekenhuizen kunnen weer kiezen' Zelf kaarsen maken? allesoverdegriep.nl Politie betrapt Drie arrestaties na 'vuurwerkgrap' in Vlissingen KAARSENMAKERIJ (Ti j) ZEELAND NOXL/ T (0612) 786 027 Zet uw foto in het album www.pzc.nl woensdag 11 november 2009 Ij§l i koperdief varen. Binnen 52 uur moet het dan op zijn plaats liggen. Nadat het zinkelement is geplaatst kan worden begonnen met de afwer king van het aquaduct. In decem ber volgend jaar gaat de N57 tussen Middelburg en Gapinge open. Het gedeelte tussen Gapinge en Vrou wenpolder volgt een jaar later. p-~~ t video op www.pzc.nl Maten en gewichten Rijkswaterstaat spreekt over een aquaduct omdat het afgesloten ge deelte korter is dan 250 meter. Al leen tunnels die langer zijn dan 250 meter heten in het waterstaat jargon officieel 'tunnel'. Het zinkdeel dat in de kanaalbo dem komt te liggen is 120 meter lang, 22 meter breed en 8 meter hoog. In het zinkdeel zijn twee buizen van elk 9 meter breed en 5,5 me ter hoog. Het zinkdeel ligt op een diepte van 11,5 meter onder NAP. De bouw van het hele aquaduct, in clusief de toeritten, het viaduct in de Kleverskerkseweg, het spoorvia duct en een fiets- en calamiteiten verbinding op Arnestein is begroot op 60 miljoen euro. Het aquaduct is de duurste schakel in de nieuwe N57 tussen Nieuw en Sint Joosland en Vrouwenpol der. Oreel in opdracht van Rijkswaterstaat. Boven: de bouwput van het aquaduct. Het zinkelement wordt achter de damwand (links) gebouwd, foto's Ruben Oreel door Emile Calon MIDDELBURG - Sinds de ziekenhui zen in Goes en Vlissingen mogen fuseren, lukt het ook weer om op een kwalitatief goede manier de vacatures op te vullen. Voorzitter Ronald van den Haak van de Geza menlijke Medische Staf van de bei de ziekenhuizen vertelde dat giste ren tijdens de Senioren Informatie dag 2009 in de Middelburgse schouwburg. Hij was uitgenodigd om de aanwe zigen het een en ander te vertellen over het samengaan van de beide ziekenhuizen. Zijn verhaal was zo overtuigend voor zijn toehoorders dat ze hem beloonden met een ap plaus.. Kritische opmerkingen over de fusie werden in het geheel niet geuit. Desgevraagd gaf Van den Haak aan dat er nu weer volop gesollici teerd wordt naar vacatures. Hij riep in herinnering dat nog niet zo lang geleden dat wel anders was. Toen lukte het bijvoorbeeld niet om voldoende gynaecologen aan te stellen. Volgens de voorzitter van de specialisten kan er nu bij vacatures weer goed geselecteerd worden. Op vragen vanuit het pu bliek gaf hij wel aan dat de zieken huizen boven de Westerschelde nog het een en ander kunnen le ren van het ziekenhuis in Terneu- zen. „Daar luisteren ze goed naar de klanten." Het gevolg is dat in Terneuzen de service erg goed is, aldus Van den Haak. Patiënten kunnen daar vaak op één dag aller lei onderzoeken ondergaan zodat ze niet telkens terug moeten ke ren. Hij wees er wel op dat dat ook alles heeft te maken met de con currentie van de Belgische zieken huizen. Als gekeken wordt naar de medische zorg dan ontlopen de ziekenhuizen in Terneuzen, Vlis singen en Goes elkaar echter niet veel, zei hij. VLISSINGEN - De politie hield giste rochtend drie Vlissingers aan die voor grote onrust hadden gezorgd in hun woonplaats. Het gaat om mannen van 23, 28 en 32 jaar. Rond elf uur kreeg de politie een melding dat er schoten waren ge hoord bij een woning aan de Ver- dilaan. Agenten in kogelvrije ves ten gingen direct ter plaatse kijken en omsingelden de woning. Op het moment dat drie mannen de woning verlieten, werden zij aan gehouden. Uit de verhoren bleek dat het om een uit de hand gelo pen grap ging. Een 23-jarige Vlissinger was op be zoek bij een 28-jarige vriend van hem en wilde als grap de 32-jarige bewoner, die nog lag te slapen, wakker maken met vuurwerk. Bui ten onder zijn slaapkamerraam stak hij het vuurwerk af Dit zorg de voor enkele harde knallen die in de wijde omgeving werden ge hoord. Meerdere buurtbewoners dachten dat er werd geschoten en belden daarom de politie. In de woning werd, aldus de poli tie, verder nog een kleine hoeveel heid illegaal vuurwerk aangetrof fen en enkele tientallen grammen softdrugs. Dit is in beslaggeno men. Door de politie is proces-ver- baal opgemaakt waarna de drie mannen weer in vrijheid zijn ge steld. VLISSINGEN - De politie Vlissingen heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 34-jarige Vlissinger aangehouden voor koperdiefstal. Omstreeks 1.30 uur werd gemeld dat in de Gasthuisstraat een man liep met een breekijzer in zijn hand. Het vermoeden bestond dat iemand op koperjacht ging. Agen ten hoorden uit een lege flat gelui den komen omdat een man bezig was met koperen leidingen. Hij werd aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Na verhoor en opmaken van pro ces-verbaal mocht hij naar huis. 8 - - MI m m wïwE 5 MEEST CELEZEN 1Vlissingen koopt Zeevaartschool 2. Tunnel onder N57 krijgt al vorm 3. Spiksplinter Nieuw Bonedijke STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het plaatsen van de metalen staanders in een van de ingangen van het zinkelement. Hiertegen worden de schot ten geplaatst die het element waterdicht maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21