Reusachtige betonnen schoenendoos C 'Onderhoud moet nu op peil blijven' t>< I vnalsii! lO Acclall N57 'Tunnel' wordt eind januari op zijn plaats gebracht in Kanaal door Walcheren PZC www.bezorgers.nl woensdag 11 november 2009 - MMMMHBföföj jMSMMMmam vmmsm door Theo Giele amiel Eurlings mag straks als eerste offici eel onder het Kanaal door Walcheren lo pen. Als de minister van Verkeer en Waterstaat dan zonder nat pak te halen de over kant heeft bereikt, weten we zeker dat het veilig genoeg is, grapt Eric Mostert, omgevingsmanager van Rijkswaterstaat voor het project N57.1 Maart staat in de agenda ge noteerd als de dag waarop Eurlings deze voor Middelburg historisch wandeling gaat maken. De eigen lijke tunnel of aquaduct bestaat uit een zinkelement van 120 meter lang. Het zinkelement is gebouwd in een put bij de Kleverskerkseweg die straks dient als toerit naar de tunnel. De ruwbouw is inmiddels klaar. Nu is men' bezig met het plaatsen van grote metalen staan ders waaraan straks de metalen kopschotten worden geplaatst zo dat er een gigantische waterdichte doos ontstaat. Die doos wordt, na dat de bouwput vol water is gelo pen en de damwanden tussen het kanaal en de put zijn weggehaald, al drijvend op zijn plaats getrok ken. Daarna wordt de 'doos' naar beneden getrokken in een sleuf die in de kanaalboden is gebag gerd. Het element zal in de nacht van 28 op 29 januari worden uitge- Links: fragment uit de strip 'Onder water vakwerk' gemaakt door Danker Jan of bel 0800 - 022 27 10 WeGGNeR NieuwsMedia door Maurits Sep VLISSINGEN - Wethouder Jacques Suurmond van Vlissingen maakt zich zorgen of er op de lange ter mijn voldoende geld is om wegen, rioleringen en groenvoorzieningen in Vlissingen goed te kunnen on derhouden. „Ik denk niet dat er zo maar nog een schep geld bij kan." Uit een onderzoek door de Reken kamercommissie Vlissingen blijkt dat er te weinig geld is vrijgemaakt om de opgelopen grote achterstan den in het onderhoud weg te wer ken én daarna het onderhoud op peil te houden. De komende drie jaren is daarvoor nog 8,8 miljoen euro te weinig beschikbaar. „Dat klopt, maar je moet wel besef fen dat dat een deel is van de ach terstand die we hebben opgelopen en waar we in 2006 mee aan de slag zijn gegaan", nuanceert Suur mond. „De opgave was dat we 33,5 miljoen euro nodig hadden. Daar van is 24,7 miljoen wel gelukt en die 8,8 miljoen dus nog niet. Maar ik ben dus vooral heel blij dat we nu al zo ver zijn. We zijn voor ze ventig procent klaar." Het zal niet lukken om in 2012 de achterstanden helemaal wegge werkt te hebben en dus blijft de vraag hoe het daarna verder moet, beaamt Suurmond. „Kunnen we nog efficiënter werken om geld te besparen, of kunnen we binnen de begroting extra geld vrijmaken? Want het mag niet zo zijn dat we straks alle achterstanden hebben weggewerkt en daarna weer terug vallen omdat er te weinig geld is het onderhoud op peil te hou den." Mocht er ook straks te weinig geld zijn voor wegen, riolering en groen, dan geeft Suurmond priori teit aan veiligheid (bij wegen) en gezondheid (bij riolen). „En dan volstaat kwalitatief een 6 waar we normaal streven naar een 8."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20