meningen 13 50% korting Na 35 jaar A.O.W. in zicht, sluiten wij onze winkel brieven uitgezonderd davis horloges, deze met 10% korting HOGE PRIJS VOOR IN GOEDE STAAT VERKERENDE OUDE SIERADEN JUWELIER BRILJANT - LANGE DELFT 113 - MIDDELBURG Tel. 0118 63 80 40 op maandag en donderdagavond gesloten grote collectie antieke sieraden al 35 jaar eigen goud- en zilveratelier woensdag 11 november 200S<. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Herindeling 2 Het interview met ex-gedeputeer- de Dijkwel in de krant van 7 no vember heeft een misleidende kop. Gemeentelijke herindeling in Wal cheren is helemaal niet onvermijde lijk. Sinds Balkenende I is het be leid om herindelingen niet meer van bovenaf op te leggen. Dus: her indeling mét goedkeuring van de gemeenten zelf, tenzij de bestuurs kracht aantoonbaar onvoldoende bleek. Het verhaal van Dijkwel over het herindelingbeleid van zo'n vijftien jaar geleden en ook zijn persoonlijke mening zijn dus irrelevant voor het heden. Dat het de bevolking niets uitmaakt, grijpt hij uit de lucht. En ook het feit dat er destijds, in een heel andere tijd en bij een andere schaal van herin deling, veel instemming was, zegt niets over het heden. De laatste ja ren is veel meer duidelijk gewor den hoe schaalvergroting in bij voorbeeld het onderwijs en be drijfsleven negatief heeft uitge werkt. Het is één van de oorzaken van vervreemding en agressie, to nen onderzoeken aan. Kleinschalig heid is dus zo gek nog niet. Jam Zwermer Bisschopstraat 4, Serooskerke Parkeren Op 3 november las ik over bekeu ringen voor auto's irL.het gras bij het station in Goes. Maar weet ie dereen wel, dat zodra je een be taald parkeerterrein oprijdt, je ver plicht bent een kaartje te kopen? Wie gaat er niet welèens vlug om een boodschapje en roept: ik ben zo terug. Het was een warme stranddag in augustus, op het parkeerterrein stonden drie auto's. Mijn man en dochtertje bleven in de auto, een parkeerwacht vroeg of hij een kaartje wilde kopen. Mijn man legt uit, dat ik zo terug ben. Nou en? De auto moest per se in een vak. En een kaartje kopen. Al moppe rend liep de parkeerwachtster door en stapte ik weer in. Even later rolt er een gepeperde aanslag op de mat. Wij hebben bezwaar aangete kend, maar helaas. Zit de gemeen te Goes nu zo met de handen in het haar, dat de financiële tekorten door de inwoners aangevuld moe ten worden? G. Jonkman Voorstad 54, Goes Strand Na een druk weekje met onder meer bezoek aan de Randstad met duizenden files, lawaai, stank en veel te veel auto's, wilde ik zondag middag even 'ontstressen' op het strand. Wat schetst mijn verbazing na een heerlijke fietstocht boven op een duinpad aangekomen: stank, lawaai van tientallen terrein wagens, het hele strand omge ploegd, kuilen, bergen, grote spo ren van banden, graafmachines, kortom het hele strand vermoord en verstoord. Bij de First Wave wat geestelijke en lichamelijke (borrel!) steun gezocht en hoorde daar dat een of andere Brabohobbyclub dit had georganiseerd. Waarom staat de gemeente Sluis deze grote on zin toe? Het duurt weken zo niet maanden voordat het strand weer normaal is. Martha Roelofs Zuidzandseweg 2, Cadzand Begroting Wethouder Hennekam presenteer de onlangs blij en trots een sluiten de begroting met een overschot van een half miljoen euro. Waarop is dit overschot gebaseerd? Als je onder meer de verplichte en nood zakelijke investeringen in de brand weer vooruitschuift, de benodigde 1,2 miljoen euro ten behoeve van de restauratie van het Belfort schrapt en zestig taakstellende be zuinigingen opvoert, kun je dan nog spreken van een realistisch overschot op de begroting? De wethouder maakte tegelijker tijd melding van het feit dat Sluis kampt met een schuld van 60 mil joen euro. Tijdens het kernbezoek Aardenburg op 20 oktober, maakte de wethouder al gewag van een schuld van circa 65 miljoen. In 2010 wordt er een bedrag van 8 mil joen geleend; daarmee komen we dan op 73 miljoen euro rente miljoenen risicoparagraaf We zijn met deze bestuurders hard op weg naar artikel 12 status. Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Het Zwin De stad Brugge heeft in het verle den ondervonden dat Het Zwin een goede zandvanger was en nu nog is. Om de capaciteit te verho gen wordt nu een plan verwezen lijkt om het restant van Het Zwin te vergroten om het opgespoten zand voor de Zwakke Schakels wat wegspoelt, te kunnen opvangen. Hierbij is nog het voordeel dat de haven van het voet/fietsveer van Breskens ook een goede zandvan ger is. De lezer zal begrijpen dat op deze wijze, zeer zuinig met ons be lastinggeld wordt omgegaan en de subsidie voor natuurherstel goed besteed wordt, ondanks de voort schrijdende verzilting. Hans Bensink Burg. Cerritsenstr. 20, Breskens Islam 2 Mevrouw Akkerman vergast ons (krant van zaterdag) met haar visie op de overeenkomsten tussen de is lam en het christendom. Het be strijden van de door haar genoem de zaken in moslimlanden zou een goede zaak zijn. Dit natuurlijk naast de bestrijding van het elkaar rücksichtloos afslachten met alles wat zoveel mogelijk slachtoffers maakt, maar bij voorkeur bom men. Als iemand een andere me ning heeft die je niet aanstaat, boem, opgelost. Of zoals met Van Gogh met pistool en mes. Maar misschien spreekt het gebeurde in Fort Hood nog meer tot de verbeel ding. Is de islam een bedreiging voor onze samenleving? A.C. Hannewijk Baashuisweg 15 Kamperland Islam 3 In 'Islam'(krant, 7 november) maakt Corrie Akkermans nogal grove fouten: Jezus Christus wordt voor een politieke kar gespannen, om de islam boven het jodendom te verheffen, dit omdat de islam hem als 'een machtige profeet' zou erkennen. Maar wat is de waarde ervan, als Mohammed ver boven Jezus wordt verheven, terwijl Jezus voor Mohammed stierf en niet om gekeerd? Mohammed zou meer menselijke eigenschappen hebben, wat onjuist is, omdat niemand méér mens kan zijn, dan Jezus van Nazareth, in wie God Zelf Méns werd. Na zijn dood, begrafenis en verrijzenis, verscheen Jezus aan de zijnen, steeg op ten hemel en leeft heden in zijn volgelingen als Chris tus door de heilige Geest, zodat zij hem niet (meer) naar het vlees ken nen (2Korinthiërs 5:16). Daarom is iedere vergelijking met wélk mens dan ook uit de boze. In tegenstel ling tot de islam ontkent het joden dom niet de kruisiging van Jezus van Nazareth, zodat zij slechts te gelóven heeft, haar eigen Messias te hebben gekruisigd, wat spoedig te gebeuren staat. Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Checkpoint Wanneer in een rechtsstaat wordt gehandeld in strijd met de wet, past slechts strafvervolging, ook voor de eigenaar van Checkpoint. Dit vooropgesteld. Gemeentebe stuur en justitie echter, voerden ruimhartig gedoogbeleid en gaven Willemsen alle ruimte. Hij heeft hoog ingezet en zit nu alleen met de gebakken peren. Is dat terecht? Iedereen kon immers uitrekenen dat Checkpoint dagelijks ten min ste 30 kilo in voorraad moest heb ben. Toch plaatste de gemeente in alle wijsheid wegwijzers naar een parkeerplaats bij Checkpoint, die als bijkomend voordeel de gemeen tekas behoorlijk spekte. Intussen beschikte Checkpoint over een schitterend gebouw met restau rant, waar vele plaatsgenoten een hapje hebben gegeten. Zaterdag viel bij mij 'Zeeland' magazine in de bus met een oproep te komen wintersporten in Terneuzen, in 'onze' skihal gelegen tussen de windmolens. Resultaten van het pré-Barbé-, of post-Barbé tijdperk? Hebben we langzamerhand niet bijna allemaal boter op ons hoofd? Checkpoint... wordt vervolgd (in de dubbele betekenis). Henk Krutwagen Axelsestraat 79, Terneuzen Ziekenhuizen 19 De ziekenhuispotentaten, met hun eenzijdige beslissingen, strekken al weer de grijpgrage klauwen uit naar een Walcherse voorziening. Ondanks de beloften vier jaar gele den bij de nieuwbouw, dat het ZR- TI onafhankelijk kon blijven be staan, zelfs als het ziekenhuis zou verdwijnen, zal het instituut 'op termijn' naar Goes worden ver plaatst. Verlies? Och, maar 5,5 mil joen in de boeken. Over de sloop van metersdikke bunkers wordt ge makshalve maar niet gepraat, even min als over bodemsanering en op knappen van het kaalgeslagen ter rein. Nee, daar mogen de belasting betaler en de gemeente Vlissingen voor opdraaien. En zo verrijkt de firma Leugen Bedrog zich op nieuw op kosten van een ander, of tewel: hoever ga je in het kapotma ken van goede voorzieningen el ders om je eigen noodlijdende zie kenhuis te redden? Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Voorpagina Op de voorpagina van een krant worden doorgaans de belangrijkste nieuwsfeiten afgedrukt. Niet gehin derd door enige kennis zou ik me kunnen voorstellen dat een regio nale krant daarbij andere afwegin gen maakt dan een landelijk dag blad. Soms gebeurt het dat de keu ze van de redactie voor mij onbe grijpelijk is. Zo staat 9 november een foto ter grootte van een derde voorpagina gepubliceerd van wach tende voetbalsupporters met een onderschrift over voetbalrellen in Coevorden. Tot zover het nieuws uit Drenthe. Op pagina 2 van die zelfde krant staat onderaan een nogal bescheiden artikeltje dat van alle boekhandels in Nederland 'de Drukkerij' in Middelburg tot de beste boekhandel van 2009-2010 is verkozen. Ben ik te veel fan van de ze fantastische winkel in onze pro vincie dat dit mijns inziens ge woon op de voorpagina van een re gionaal dagblad thuishoort? Rutger Batenburg Spanjaardstraat 53, Middelburg Pleedossier Niet alleen met het niveau van re kenen, taal, aardrijkskunde en ge schiedenis is het op de scholen abo minabel slecht gesteld. Ook met de hygiëne is het om te huilen (krant 10 november). Smerige toiletten dit keer. Als je als particulier bij je patatwagen een mobiele poepdoos wil plaatsen moet je voldoen aan vergunningstelsels en Europese re gelgeving over hygiëne. Liefst ge- paardgaand met een MER en mest- boekhouding. Is de vergunning eenmaal binnen dan is het patatsei zoen voorbij. Maar de overheid veegt overal z'n achterwerk mee af Geen budget. Schone toiletten zet ten meer zoden aan de dijk dan pe perdure vaccinatie-rondes. De over heid slaat weer een pleefiguur. B.J. Meijs Kinderstraat 1Zierikzee Reparaties goud, zilver, horloges - Altijd vrijblijvend prijsopgaaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13