s c situatie Scheidsrechter is niet verplicht nog niet 1 alarmerend Kees Bimmel zet zijn opmars voort 32 Opvallend veel voetbalwedstrijden werden het afgelo pen weekeinde gestaakt door een blessure van de het district Zuid 1 werden af9dope" scheidsrechter. Trainen de arbiters wel voldoende? gens een blessure van de arbiter. Maradona wordt Twee jaar cel voor zondag gehoord trap in het gezicht Snap On Racing houdt zich leider van het lijf Van der Male komt net op tijd op stoom Gestaakte duels woensdag 11 november 2009 -fV; BLESSURES SCHEIDSRECHTERS 0 weekend vijf wedstrijden gestaakt we- door Maurice Steketee GENEVE KULMBACH ZIERIKZEE - Na negen rondes is Kees Bimmel weer op niveau in competitie van schaakvereniging Zierikzee. Hij begon niet best; na vier ronden bezette hij de 24e plaats. Daarna won hij elke partij en is inmiddels opgeklommen naar de vierde plaats. Zijn laatste slachtoffer was Han van der Made. Bimmel opende voorzichtig met de Reti-opening. Van der Made liet toe dat Bimmel het centrum bezette, waarmee hij tijdelijk een kwaliteit won. In het eindspel hield Bimmel twee pionnen meer over, die voldoende voor de winst en de vierde plaats bleken. Hij heeft alleen Hans Aangeenbrug, Bas van de Graaf en Sjaak Spiegels nog voor zich. Kedem Gutkind had zich voorbe reid op de partij tegen lijstaanvoer der Aangeenbrug. Hij had het su- „perscherpe Froms-gambiet bestu deerd en begon vol vertrouwen aan de riskante opening. Aangeen brug kent echter ongelooflijk veel openingen en besliste de partij in zijn voordeel met een verrassende rokade op de 24e zet. Martin Krijger wilde de openings voorbereiding van Bas van de Graaf vermijden en koos voor een solide, ongebruikelijke, opzet. Krij ger kwam wel in het voordeel, maar kon niet doordrukken. Tegen het eindspel slaagde Van de Graaf erin de dreigingen te neutralise ren, en accepteerde in een iets be tere stelling het remiseaanbod. In de partij Sjaak Spiegels-Paul Greefhorst vond na een zeer trage opening (2,5 uur voor eerste twaalf zetten) de eerste afruil plaats. In een stelling die nog alle kanten uitkon, bood Greefhorst re mise aan, wat Spiegels, met één oog op het uurwerk, accepteerde. UIT BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. 3B-SD Hydro- zorg-'s Lands Welvaren 3 5-3. Philip van der Male-Sylvia Eckel 30-30 (68); Jan Suyker- buyk-Wim Walraven 15-25 (48); Piet Kox-André Schouwenaar 25-24 (72); Sjaak de Visser-Markees Joosse 20-17 (46). KARTEN Middelburg. Zeeuws Indoor Kart Kampioen schap, hoofdklasse. Vierde wedstrijd: 1. Snap On Racing, 2. Veersedam Auto, 3. Autoteam/Pouwelse Tuinen, 4. Loonbedrijf de Looff, 5. Van Gilst Kevers/Blinkers. Algemeen klassement: 1. Veersedam Auto 73 punten; 2.. Snap On Racing 70; 3. Loonbedrijf de Looff 51; 4. Van Gilst/Blinkers 49. SCHAKEN Zierikzee. Huishoudelijke competitie, negen de ronde: Martin Krijger-Bas van de Graaf re mise, Kees Bimmel-Han van der Made 1-0, Sjaak Spiegels-Paul Greefhorst remise, Kedem Gutkind-Hans Aangeenbrug 0-1, Piet de Vree- de-Aat Brakel remise, Jan Heiligers-Herman Juk- kenekke 0-1, Henk Bremer-Alexander Greef horst 0-1, Marco Vieveen-André Tillema 1-0, René van Rikxoort-Jan Verduijn den Boer 0-1, Johan van de Velde-Pang Yuen 0-1, Johan Hoogstrate-Dick Doeswijk remise, Peter de Vrieze-Frans Jansen 1-0, Fokko Baakman-Chris van Eldik 1-0, Mark van Rooten-Teun Brouwer 1-0, Peter Verkaart-Erik Nieuwlands 0-1. Stand aan kop: 1. Hans Aangeenbrug 329; 2. Bas van de Graaf 315; 3. Sjaak Spiegels 263; 4. Martin Krijger 261; 5. Kees Bimmel 243; 6. Kedem Gutkind 223; 7. Paul Greefhorst 222. De internationale voetbalbond Fifa zal Diego Maradona zondag horen over zijn wangedrag na afloop van de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Uruguay (ï-o). De 48-jarige Argen tijnse bondscoach moet zich in Ma drid, een dag na het oefenduel met Spanje, verantwoorden voor zijn onwelvoeglijk taalgebruik tijdens de persconferentie. MIDDELBURG Een razendsnelle rijbeurt van Ivo van Egmond leidde de overwin ning in van Snap On Racing in de vierde wedstrijd van het Zeeuws Indoor Kart Kampioenschap (ZIKK). Na een knappe inhaalrace, vanaf de laatste plaats, finishte Veersedam Auto in Middelburg als tweede. Dat team behoudt wel de leiding in het algemeen klasse ment, voor Snap On Racing. Een 23-jarige Duitser uit Kulmbach moet flink boeten voor de schop die hij tijdens een voetbalduel in het gezicht van een tegenstander gaf. Het gerechtshof in Bayreuth veroordeelde de man tot twee jaar gevangenisstraf. Het slachtoffer liep destijds levensbedreigende ver wondingen op. De dader was al le venslang geschorst door de bond. KWADENDAMME De driebanders van 3BSD wonnen in de vierde divisie met 5-3 bij 's Lands Welvaren 3. Aanvankelijk leek het een walk-over voor de Schouwenaren te worden, want bij de thee stond het al 4-0. Dat draai de na de pauze om toen Jan Suyker- buyk kansloos verloor en Philip van der Male met 18-5 achter. Van der Male kwam echter net op tijd op stoom voor de zege. MIDDELBURG - Vijf voetbalwedstrij den in het district Zuid 1 haalden het afgelopen weekeinde het einde niet, doordat de scheidsrechter ge blesseerd uitviel en het duel nood gedwongen moest staken. KN- VB-districtsmanager Mark van Ber- kum noemt het een ongelukkige samenloop van omstandigheden. „Wij zien op de lange termijn ^geen alarmerende stijging van ge staakte duels door blessures bij scheidsrechters. Het onderwerp heeft wel onze aandacht, maar we zien vooralsnog geen reden om in actie te komen." Van Berkum vermoedt dat de bles sures vooral komen door de zware velden. „En het is opeens ook een stuk kouder, dus ook dat speelt een rol." De districtsmanager ziet niets in •het verplicht stellen van trainin gen voor scheidsrechters. „Er zijn al twee controlemomenten per jaar. Tijdens de shuttleruntesten wordt de conditie al uitgebreid ge meten. Ik denk ook niet dat de op lossing meteen ligt in het verplich ten van iets." Er werden drie duels gestaakt in klassen waarin Zeeuwse eerste elf tallen uitkomen. In de vierde klasse zaterdag haalde ZSC'62-Heinkenszand het einde niet. Ook de spelers van Hulsterloo en Philippine konden voortijdig gaan douchen. Unitas'30-IFC werd ook gestaakt. Voormalig scheidsrechtercoördinator Adrie de Willigen ziet een toename van het aantal gestaakte duels door een blessure van de scheidsrechter. archieffoto Ben Steffen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 100