geen types voor rechte paden 19 Scholieren delen kaarten uit Gewonde (51) door omvallende muur SEAP lanceert site over toekomstvisie Sieraden buitgemaakt bij woninginbraak Kansen aan waterkant besproken bij VW 3 gezellige winterdagen bij Minderhoud Wonen Westkapelle dinsdag 10 november 2009 In Italië leidt de pelgrimsroute Via Francigena deels over oud-Romeinse wegen. foto's Cor Kuyvenhoven KAPELLE Een 51-jarige man uit Sint Wille- brord is maandag gewond geraakt nadat hij aan de Langhors in Kapel- Ie onder een muur terechtkwam. De man was met gasbetonblokken een muurtje aan het metselen in een in aanbouw zijnde woning. De vijf meter hoge muur viel bij het plaatsen van de laatste stenen bo venop hem. De man klom op eigen kracht naar beneden, maar werd in de woning onwel. Hij is naar het ziekenhuis gebracht ZIERIKZEE Met een website wil de SEAP inwo ners betrekken bij het ontwikkelen van een toekomstvisie voor Schou- wen-Duiveland. De website is giste ren gelanceerd. Daar staan tien pro jecten op, van kunst of verkeer tot energie. Deze projecten worden nu uitgewerkt en inwoners kunnen in teractief meedenken. Het college van B en W heeft aangegeven de uitkomsten graag te gebruiken bij nieuw gemeentelijk beleid. www.dekering2039.nl. OUWERKERK In Ouwerkerk is ingebroken in een woning aan Den Domp. Vermoede lijk zijn sieraden buitgemaakt. Tus sen zaterdagmorgen en maandag morgen werd een raam geforceerd, waarna het hele huis is doorzocht. De béwoners waren niet thuis. Vrij dagmiddag is ingebroken in een woning aan de Langeweg in Sint Annaland, tussen twaalf en twee uur. Er zijn waardepapieren en en kele tientallen euro's gestolen. RENESSE Rob Vrolijks, onder meer opsteller van de Watersportvisie Schou- wen-Duiveland, houdt een inlei ding over Kansen aan de waterkant tijdens de algemene participanten vergadering van VW Schou- wen-Duiveland. Deze vergadering wordt woensdag gehouden in Grand Café Helder in Renesse. Di recteur Sylvia de Geest praat over de VW 2009-2010. De bijeenkomst begint om 19 uur. door Piet Kleemans en Esme Soesman ZIERIKZEE - Ze moesten er vroeg voor uit de veren, de leerlingen van de Theo Thijssenschool uit Zierikzee. Rond kwart voor acht stonden ze gisterochtend samen met politie, vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland en de gemeen te Schouwen-Duiveland klaar om op de Calandweg - waar hun school aan ligt - actie te voeren te gen hardrijders. Op de Calandweg geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Van alle auto's komende vanaf 't Sas werd een klein uur lang met la- serguns de snelheid gemeten. Au tomobilisten die 30 kilometer per uur of minder reden, kregen - bij wijze van compliment en bedank je - een groene kaart en sleutelhan ger cadeau. Reden automobilisten tussen de 30 en 40 kilometer per uur dan wachtte hun een gele kaart, ofwel een waarschuwings- kaart. Chauffeurs die het pedaal tot boven de 40 kilometer per uur indrukten, kregen een 'witte kaart'. Oftewel: een boete. In totaal zijn er 38 kaarten uitge reikt, meldt verkeersambtenaar Peter de Winter van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het ging om vijftien groene, 19 gele en 4 witte kaarten. Voor de acht boven bouwleerlingen was het een hele belevenis, maar dat geldt evengoed voor de passerende weggebruikers. „Niks zo goed als kinderen die mensen persoonlijk op hun ge drag aanspreken", denkt De Win ter. Wat hem betreft worden met eni ge regelmaat dergelijke acties ge houden in de buurt van scholen. „Maar omdat te kunnen doen ben je ook afhankelijk van de politie. Ze waren nu wel met vier man aanwezig. Dat toont in ieder geval aan dat bok zij dit als heel belang rijk zien." Aanleiding voor de actie aan de Ca landweg is onder meer het feit dat de weg begin december op de schop gaat. Een informatieavond over de plannen wordt donderdag 19 november gehouden in het MFC (vanaf 19.30 uur). Donderdag 12 t/m zaterdag 14 november Met vele actie's en voordeel!! Donderdagmiddag 13.00-15.00 uur uitleg over boxsprings door een specialist!! Vrijdagmiddag 13.00-15.00 uur uitleg over raamdecoratie door een specialiste!! GRATIS advies van onze binnenhuisadviseuses van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur Wij verzorgen ook deskundig advies aan huis!!! Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00 - 17.30 uur minderhoud wonen 4361 AJ Westkapelle Zat. van 9.00 -16.30 uur www.minderhoudwonen.nl 0118-571212

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81