Pelgrims Cor en Evelien zijn BLAZERS berco Verbod parkeren van baan Vlissingen neemt Zeevaartschool over i8l Wildwest op N57 na overval EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING Bruse snuffelmarkt heeft nog plek dinsdag 10 november 2009 nieuwerkerk - Het parkeerverbod voor de Kerkring in Nieuwerkerk is van de baan. De maatregelen die nodig zijn om een eventuele snel heidsverhoging op te vangen, zijn te ingrijpend. Er zouden speciale verkeerspla teaus moeten worden aangelegd om de snelheid er uit te halen, zo is uit onderzoek gebleken. Die zijn ontsierend, kostbaar en kunnen mogelijk tot trillingshinder leiden. Besloten is dan ook het parkeerver bod te schrappen. Andere maatre gelen van het (in totaal 7 punten tellende) pakket worden wel uitge voerd. Zo is onder meer een trac torverbod en eenrichtingsverkeer ingesteld. Het parkeerverbod is, in afwach ting van een procedure die liep, nog niet tot uitvoer gebracht. Twee bezwaarmakers klopten aan bij de gemeentelijke bezwarencom- missie omdat zij vreesden dat een parkeerverbod snelheidsverhoging - doordat de straat breder zou wor den - in de hand zou werken. De commissie sommeerde daarop de gemeente onderzoek naar nade lige neveneffecten van het parkeer verbod en mogelijke maatregelen te doen. In overleg met bezwaar makers en de Dorpsraad Nieuwer kerk is dat ook gebeurd. Het inmiddels ingestelde eenrich tingsverkeer heeft overigens een deel van het probleem ook al opge lost. ROCKANJE - Vier mannen uit Spij- kenisse (tussen de 22 en 34 jaar) zijn na een wildwesttafereel op de N57 aangehouden na een mislukte overval op het Badhotel in Rockan- je. Zij vluchtten weg in de richting van de N57, waar de politie met een auto een versperring had opge steld. Het viertal reed op de ver sperring in. De politie heeft op de wagen geschoten. Vijfentwintig meter verderop kwam de auto als nog tot stilstand. Eén van de ver dachten had een schotwond in zijn been. Zowel overval als schiet incident worden onderzocht. „En dat vinden we nog fijn ook", zegt Cor. „Thuis was thuis, we heb ben geen moment aan Driewegen gedacht. Je leert tijdens de tocht veel over jezelf, je wordt keer op keer met je karakter geconfron teerd. Een voorbeeld. Je loopt in Frankrijk in de hitte 35 kilometer over asfalt. In Italië wandel je tien kilometer over een kaarsrecht grindpad. Dat maakte voor ons geen verschil: het was allebei gru welijk saai. Dat is te vertalen naar ons dagelijks leven. Wij zijn voor afwisseling. Wij zijn mensen die van het bochtenwerk houden." Eenmaal op het Sint Pieters plein in Rome aangekomen, bekroop Cor en Evelien- een raar gevoel. Cor: „Wij hadden hele maal geen zin om de toerist uit te hangen, om musea en gebouwen te bezoeken. Eigenlijk waren "we blij dat we na een paar dagen weg konden uit Rome. Weet je, de weg was ons thuis. Daar zaten we te gen een boom te picknicken, daar plasten we achter een struik. En dan kom je aan in een stad en plots wordt dat ritme verstoord. Je bent niet meer alleen op de we reld, je voelt je ontheemd." Nee, het vliegtuig naar Nederland kon voor het Bevelandse duo niet snel genoeg vertrekken. Ook al voelde de terugreis heel erg vreemd. „Over de heenreis doe je 82 dagen, maar je bent binnen twee uur terug in Nederland. En dan kijk je vanuit het vliegtuig zo op de Grote Sint Bernardpas en zie je weer al die plekken waar je het zo zwaar hebt gehad. Heel gek", vertelt Evelien. De pelgrimstocht smaakt naar meer. De volgende bestemming is nog niet bepaald, maar zeker is dat Cor en Evelien nog eens de rugzak zullen pakken voor een wandel tocht van drie a vier weken door Europa. Maar eerst wil Cor de erva ringen van de tocht naar Rome vastleggen in boekvorm. „In janua ri pak ik mijn werk weer op (Cor is voorzitter van Archipel Scholen Walcheren, red.), voor die tijd wil ik de ruwe versie af hebben. Er zijn niet veel Nederlanders die de tocht naar Rome hebben gemaakt, dus lijkt het mij aardig om een boekje met ervaringen en tips te maken." Verslagen van de voettocht naar Ro me zijn te vinden op www.pelgrims- tocht-naar-rome.reismee.nl door Raymond de Frel Cor Kuyvenhoven en Eve lien Apeldoorn wandelden in 82 dagen van huis naar Rome. De pelgrims zijn weer thuis in Driewegen. Als twee andere mensen. Het deed pijn, heel veel pijn. Maar na vijf weken wandelen met een ontstoken voet vond Cor Kuy venhoven (60) het welletjes. Een blaar onder een dikke eeltlaag maakte zijn pelgrimstocht over de eeuwenoude route Via Francigena naar Rome meer en meer tot een lijdensweg. „Doktoren zeiden dat ik er niets aan moest doen, maar ik wilde per se verder. Dus heb ik net zo lang geprikt tot ik door het eelt bij de blaar kwam. Daarna ging het met de dag beter", vertelt Cor. Het was een van de momenten tij dens de tweeduizend kilometer lange tocht, waarop Cor zichzelf te genkwam. „Ik had er heel veel moeite mee om te erkennen dat het niet meer ging. Maar bij elke stap voelde het alsof er met scheer mesjes in mijn hiel werd geprikt. En toch zet je dan door. Het gekke is dat ik mij die pijn nu al niet meer kan voorstellen." Cor en Evelien gingen vooral op stap om een aantal dingen op een rijtje te zetten. Wat wilden ze bij voorbeeld doen na hun carrières in het onderwijs? Evelien: „Onze hoofden zaten-vol met vragen over de thuissituatie, maar gaandeweg zijn die ons ontstegen. We hebben onderweg geleerd om met de dag te leven. Morgen is morgen en van daag is vandaag. Als je zo rede neert, kom je echt tot rust. Dat komt ook omdat het landschap al wandelend heel langzaam aan je voorbijtrekt. Je hebt de tijd om al les goed in je op te nemen. Om te genieten van twee vlinders of een prachtige zonsondergang. Ik pro beer daar thuis wat van vast te' houden, maar dat is niet eenvou dig. Voor je het in de gaten hebt, maak je weer deel uit van een haastcultuur. Hier doe ik toch weer snel drie dingen tegelijk." Van het beoogde doel van de trip is dus niet veel terechtgekomen. Cor Kuyvenhoven en Evelien Apeldoorn waren logischerwijs blij hun eindbestemming te hebben be reikt, maar hadden tegelijkertijd een raar gevoel. „De weg was ons thuis. Als je niet meer onderweg bent, voel je je opeens ontheemd", zegt Cor. Het leven als wandelaar vraagt soms om inventieve oplossingen, zoals dit alternatieve wasrek om sokken te la ten drogen. Evelien: „De vrijheid, de ruimte en de rust... dat is zó intens genieten. Je hebt tijdens de tocht al le tijd om alles rustig in je op te ne men." Cor en Evelien benutten alle pauzes om hun voeten zo veel mogelijk rust te geven. In Frankrijk neigde Cor even naar opgeven, maar uiteindelijk slaagde hij erin een blaar onder een dikke eeltlaag op zijn voet door te prikken. lange vorststraat - goes M€EST CELEZEN 1. Lintje voor brandweerman 2. Verdachten brand opgepakt 3. Wosteballetjes op Zeeuwse Avond EN VERDER Op de website is een impressie van de Dag van de Mantelzorg op Schou- wen-Duiveland te zien. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om de besturen van het ROC en de HZ wat financiële lucht te geven, neemt de gemeen te Vlissingen 'op korte termijn' de Zeevaartschool van hen over. Te gen welke prijs en welke nieuwe bestemming ze voor de panden aan Boulevard Bankert in gedach ten heeft, dat wist burgemeester Wim Dijkstra gisteren niet te ver tellen tijdens de presentatie van het nieuwe campusplan voor Vlis singen. „Het is een gouden locatie, dus dat komt vast goed." Zowel de buitenruimte als de onderwijsge bouwen aan Boulevard Bankert zelf zijn dringend toe aan renova tie. Daar hangt volgens HZ- voorzitter Adri de Buck een zwaar kostenplaatje aan. Maar zó zwaar dat hij afstand wil doen van de Zeevaartschool met het mooiste uitzicht van het land? „Er vindt in derdaad overleg met de gemeente plaats over de huisvesting van de nautische opleidingen", zo nuan ceert hij de intenties van het Vlis- singse college. „Maar dat die ver huizen naar de binnenhaven, is niet noodzakelijk. Alhoewel het nautisch onderwijs prima aansluit bij de andere opleidingen. Er zijn verschillende opties denkbaar en die onderzoeken we." BRUINISSE - Voor een nieuw te or ganiseren overdekte snuffelmarkt in Bruinisse worden nog mensen en clubs gezocht die een tafel wil len bezetten of spullen willen ver kopen. De snuffelmarkt, die zaterdag 28 november in het Durps'uus wordt gehouden, vindt gelijktijdig plaats met een grote hobbybeurs in de naast gelegen sporthal De Vanger. Aan de hobbybeurs doen een stuk of 40 deelnemers mee. Op een steenworp afstand zit bovendien het bedrijf Bloem Huis Magno lia gevestigd, die die dag de laatste dag draait van zijn jaarlijkse drie daagse Winterfair. Bewust is gekozen om de datum van deze activiteiten op elkaar af te stemmen, om bezoekers veel verschillende dingen bij elkaar te kunnen bieden. Ook aan kinderen is gedacht. Bij het dorpshuis wordt onder meer een springkussen neergezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80