iland 17 Chavez klaar voor oorlog Agent Aleksej Dimovski kan de corruptie niet meer verdragen 130 strijders van Taliban gedood Doden door noodweer in El Salvador A/\arysol dinsdag 10 november 2009 VENEZUELA CARACAS - De Venezolaanse presi dent Hugo Chavez heeft legerlei ders opgeroepen zich voor te berei den op oorlog. Ook burgers moe ten klaarstaan om 'het thuisland te verdedigen', nu de spanningen tus sen Venezuela en buurland Colom bia oplopen. „Laten we geen dag verliezen: we moeten ons voorbereiden op oor log, want dat is de verantwoorde lijkheid van iedereen", aldus Chavez in zijn wekelijkse radio- en televisieshow. Volgens de presi dent is goed voorbereid zijn de bes te manier om een oorlog te vermij den. De relatie tussen Colombia en Ve nezuela is sinds juli gespannen. Toen gaf Colombia de VS toestem ming zeven Amerikaanse militaire bases op Colombiaans grondge bied te vestigen. Vanaf die locaties wordt het leger ingezet om drugs handel en guerrillagroepen als de Colombiaanse FARC te bestrijden. Chavez vreest dat de VS zich op de bases zouden kunnen voorbe reiden op een invasie van Venezue la, dat rijk is aan olie. Colombia stelt dat daar geen sprake van is. President Alvaro Uribe kondigde aan hulp te gaan zoeken bij de Or ganisatie voor Amerikaanse Staten OAS en de Verenigde Naties. Venezuela stuurde donderdag 15.000 soldaten naar de grens. Vol gens sommigen moet Chavez' reto riek de aandacht afleiden van bin nenlandse problemen, zoals crimi naliteit en rantsoenering van stroom en drinkwater. kunouz - Bij een grote operatie in de Afghaanse provincie Kunduz zijn volgens de Navo zeker 130 strij ders van de Taliban gedood. Dat meldde een Navo-woordvoerder gisteren. Een strijdmacht bestaan de uit zevenhonderd Afghaanse en vijftig Navo-militairen waren bij de vijf dagen durende operatie be trokken. De Taliban werden uit een reeks dorpen verdreven. VERAPAZ - Een straat in Verapaz in El Salvador is door een aardverschuiving bedolven onder rots blokken. In het Midden-Amerikaanse land zijn door dagenlange regenval zeker 124 mensen om gekomen. President Mauricio Funes heeft de noodtoestand afgekondigd. Het slechte weer was het gevolg van een combinatie van een lage drukgebied dat voor veel regen zorgde en het passeren van orkaan Ida. De meeste mensen kwa men om door overstromingen en modderstro men. Er worden nog zeker zestig mensen ver mist. Grote delen van het land zitten zonder stroom en drinkwater. Zevenduizend mensen zit ten in de noodopvang. foto Rodrigo Abd/AP In een videoboodschap ver telt een Russische agent dat hij niet langer onschuldige mensen in de cel wil zetten. door onze correspondent Olaf Koens Majoor Aleksej Dimov ski blijft recht in de ca mera kijken. Ruim zes minuten lang ver telt hij in politie-uniform een emo tioneel verhaal. „Ik hou van mijn werk, maar ik kan er niet meer tegen. Ik wil niet langer misdaad oplossen die niet bestaat, ik wil niet langer onschul dige mensen de bak inslingeren. Ik werk alle zaterdagen en alle feest dagen zonder betaald te krijgen. Ik krijg geen behandeling in het zie kenhuis. Van links tot rechts heeft iedereen het over de aanpak van corruptie. Maar hoe kunnen wij daar iets aan doen als onze bazen ons dwingen tot corrupt gedrag? Vladimir Poetin, ik richt me ook tot u. We moeten ons schamen voor corruptie. Ik ben niet bang mijn naam te noemen. Ik ben Aleksej Aleksandrovitsj Dimovski en ik zal mijn baan verliezen. La ten we allemaal opstaan en zeggen dat we hier niet langer aan mee werken." Dimovski (32) is in dienst bij de antidrugsafdeling van de Zuid-Russische havenstad No- vorossisk. Donderdagnacht plaats te hij video's op zijn website, dy- movskiy.ru. Ze werden een inter- netsensatie, en zijn al meer dan een half miljoen keer bekeken. Volgens het Russische persbureau Interfax werd Dimovski zondag wegens smaad ontslagen. De mi nister van Binnenlandse Zaken, Rashid Noergalijev heeft een on derzoek aangekondigd. In een tele foongesprek met een radiostation liet Dimovski weten voor zijn le ven te vrezen en dat hij zijn fami lie ter bescherming naar Moskou heeft gestuurd. Corruptie is een groot probleem binnen de Russische politiedien sten. Zowel premier Poetin als pre sident Medvedev hebben de afgelo pen jaren maatregelen aangekon digd. Volgens openbaar aanklager Joeri Tsjaika zijn er in 2009 zeker 764 agenten voor veroordeeld, Q Een video - met ondertiteling - is te zien op www.olafkoens.nl Accommodatie Vertrekperiode Ca naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblljfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds. Inclusief: Boek onderstaande accommodaties met spectaculaire kortingen! Vlucht, transfer 4* hotel Volpension, Incl. wijn bij de maaitijden 2 halve dag excursies Luchthavenbelasting Costa de la Luz Punta Umbria Hotel Barcelo Punta Umbria Beach t/m maart 2010 Costa del Sol Benalmadena Hotel Triton t/m maart 2010 Torremolinos Hotel Las Palomas t/m maart 2010 Marbella Rlncon Hotel Rlncoh Andaluz t/m maart 2010 /Wallorca Ca'n Pastilla Hotel Las Arenas maart 2010 voor Playa.de Palma Hotel Barcele-Pueblo Park maart 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7