Omstreden stort slakken is begonnen )CHOUWEN-DU!VELANC 18 en 19 17 21 ZEELANDBRUG Zoektocht naar alternatieven Oosterlandse trafotoren bouwvallig Kans op distributiecentrum aan de rand van Zierikzee is groot Zeeuwse jeugdbrandweer aan slag almanak Dwerg Dinsdag 10 november 2009 Pelgrims Cor en Evelien zijn geen types voor rechte paden s- ;'^y.;ïv;V HE» Sgft IP HUI - 'r Vk.- -c.'CA Een droom van een zeilschip die veel kost maar ook veel geeft Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl RSaBttOBe v' R door Piet Kieemans ZIERIKZEE - Het'betwiste storten van staal- en fosforslakken in de Oosterschelde is begonnen. Aan de Schouwen-Duivelandse voet van de Zeelandbrug is in opdracht van Rijkswaterstaat Zeeland begon nen met de vooroeverversteviging. Tijdens de werkzaamheden geldt ter plaatse een diiikverbod. Aan de start van het project is het nodige voorafgegaan. Volgens de Nederlandse Onderwatersport bond (NOB), Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) en Stichting De Oos terschelde is het storten van staal- en fosforslakken slecht voor het milieu. Genoemde organisaties vre zen dat giftige stoffen uit de slak ken spoelen of anderszins in de voedselkringloop terechtkomen. Protesten tegen de omstreden stort - die zelfs leidde tot Kamer vragen van de Partij voor de Die ren - haalden echter niets uit. Volgens Gedeputeerde Staten van Zeeland zou uit niets blijken dat dat uitlogen van de steenklompen een negatief effect heeft op het mi lieu. De tegenstanders van het ge bruik van staal- en fosforslakken kunnen niet anders dan knarsetan dend constateren dat het werk ge woon begonnen is. Desmond van Santen van de NOB: „Het vervelende is dat het wetenschappelijk niet hard te ma ken is dat deze manier van vooroe- verversterking slecht is voor het milieu." Van Santen voegt daaraan toe dat de NOB op korte termijn met de ZMF en een aantal deskun digen om tafel gaat om te kijken of er een alternatieve methode voor- oeverversterking ontwikkeld kan worden. Van Santen: „Dat moet snel want de volgende ronde van vooroeverversterking is waarschijn lijk al in maart volgend jaar." Bij de voet van de Zeelandbrug zijn verschillende spandoeken op gehangen tegen het storten van slakken. Van Santen: „Er zitten ook behoorlijk lugubere bij (op een aankondigingsbord was bij voorbeeld een doodshoofd aange bracht, redactie). Nee, de NOB heeft er niets mee te make'n." De* werkzaamheden bij de Zeeland brug duren tot eind januari. ZIERIKZEE - De kans is groot dat Zierikzee een distributiecentrum krijgt. Dat bleek gisteravond tij dens de commissievergadering. Er tekent zich een meerderheid van de gemeenteraad af die wel wil praten over een centraal punt aan de rand van de stad. Van daaruit kunnen dan de goederen naar de diverse winkels in de binnenstad vervoerd worden. Daarmee wordt voorkomen dat lange vrachtwa gens de binnenstad in moeten. Al geruime tijd staat het vrachtver keer in de binnenstad ter discus sie. Het college heeft besloten dat vrachtwagens tot acht meter de binnenstad in mogen en op som mige plaatsten auto's tot tien me ter ontheffing kunnen krijgen. Daarmee is de zorg van binnen stadbewoners niet weggenomen. Zij hebben last van trillingen die mogelijk schade aan de huizen kunnen geven. De bewoners plei ten voor een trillingsonderzoek. Wethouder Wijnand Renden staat niet negatief tegenover een derge lijk onderzoek mits de raad ook geld beschikbaar wil stellen voor een distributiecentrum. Hij kon melden dat hij in gesprek is met een ondernemer die plannen heeft voor zo'n centrum. OOSTERLAND - Ramen zitten er niet meer in en deuren evenmin. De al tientallen jaren niet meer in gebruik zijn de transformatortoren in Oosterland staat er vervallen bij. Omdat er soms kinderen spelen is volgens omwo nenden sprake van een gevaarlijke situatie. Zij brachten de toestand onder de aandacht van de dorpsraad. Die op haar beurt heeft de Stichting der Heerlijkheden Oos terland, Sirjansland en Oosterstein - beheerder van de gronden waarop het gebouwtje staat - op de hoogte ge bracht. De Stichting beraadt zich. foto Ronald den Dekker OOSTERLAND - De jaarlijkse vaardig heidstoets van de Zeeuwse jeugd brandweer wórdt zaterdag gehou den in Oosterland. Zes van de acht Zeeuwse korpsen zijn van de partij: Vlissingen, Wes- terschouwen, Goes, Veere, Bruinis- se en Sint Philipsland. Er wordt ge streden op twee banen: junioren (van 12 tot 15) en aspiranten (van 15 tot 18). De Zeeuwse jeugdbrand weer scoort landelijk altijd heel goed, mede dankzij de vaardig heidstoets die hoge eisen stelt aan de deelnemers. De wedstrijden worden daarnaast als stimulans ge zien voor een goede onderlinge band van de korpsen. Tip? redactie@pzc.nl HH Trekking 10 november Staatsloterij Ze zeggen dan wel eens dat blondjes dom zijn maar dat geldt zeker niet voor die twee jonge ventjes, een jaar of zes oud, hoogblonde krullen, die bij de Albert Heijn rond struinden op zoek naar de poppetjes van Sneeuwwitje en de ZeveifDwergen die daar worden uitgedeeld-. Heel strategisch liepen ze langs de kassa's, op zoek naar de kar met de meeste boodschappen en dus na het betalen de meeste poppetjes. De Mid delburgse man die ze als prooi te gra zen namen, overhandigde de buit, op één zakje na. Dat hield hij achter om zijn zieke echtgenote wat op te vrolij ken. Die lag met een griep in bed te hoesten, proesten, snuiten en niezen. Hij bleek het juiste zakje achterge houden te hebben. Want welk toepasselijk figuurtje kwam eruit tevoorschijn? Eén van de Zeven Dwergen: Sneezy!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79