Avontuur in natuurspeeltuin ROKKEN beico 'Natuurblad moet behouden blijven' Derde veld in 2010 in IJzendijke Arrestaties na vechtpartij 21 MAQUETTE Technasium-leerlingen De Rede Terneuzen maken ontwerp voor speellandschap Jongens hebben met overval niets te maken EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING Bierfestival als opwarmer voor carnaval Hulst dinsdag 10 november 2009 door Frank van Cooten Terneuzen heeft mogelijk in juni volgend jaar een natuurspeeltuin naast de kinderboerderij. De eer ste spa gaat in januari de grond in. Wethouder Cees Liefting van de gemeente Terneuzen was gisteren onder de indruk van de ontwer pen van Technasium-leerlingen van scholengemeenschap De Re de. Geïnspireerd door twee be staande natuurspeeltuinen in Rot terdam en Sliedrecht zijn door de leerlingen veertien ontwerpen ge maakt. Een aantal daarvan is giste ren gepresenteerd met behulp van de computer en een maquette. In opdracht van Natuur&Zo en de gemeente Terneuzen wordt een kinderboerderij ontworpen voor kinderen van alle leeftijdsgroepen. Het moet een avontuurlijk speel landschap worden met daarin speeltoestellen van natuurlijke ma terialen, die voldoen aan de veilig heidseisen en weersinvloeden kun nen doorstaan. Om ruimte te maken tussen het wandelpad van de Otheense Kreek en de rondweg wordt zo weinig mogelijk groen gekapt. Voor de vei ligheid komt een soort balustrade om kinderen niet de rijbaan op te laten lopen. Deze balustrade kwam in alle ont werpen terug. Ook een waterpar tij, een vuurplaats en een educa tief gedeelte is in alle ontwerpen terug te vinden. De leerlingen hadden er serieus werk van gemaakt. Een aantal groepjes had zelfs een enquête ge houden om aan de weet te komen hoe de buurt denkt over een na- tuurspeelplaats. De meeste reac ties zijn positief Uiteraard was door de groepjes leerlingen een ei gen invulling gegeven aan de ont werpen. Zo was door een groepje van het educatieve gedeelte een moestuin gemaakt, vertelde Es ther. Joris, Jeroen, Anouk en Nina had den voor het leergedeelte juist een uitkijktoren met verrekijkers be dacht. En in het water liggen stap stenen om over het water te 'lo pen'. De ontwerpen leveren geen win naar op, legde Brenda de Haan van Natuur&Zo uit. „Uit de veer tien ontwerpen halen we elemen ten voor het definitieve ontwerp." Wethouder Liefting kon de ont werpen niet beoordelen. „Alle ma quettes zijn zo goed gemaakt. We zijn al vier jaar bezig met een na tuurspeeltuin. Door de inspanning van de leerlingen kan het nu iets gaan worden." IJZENDIJKE - Voetbalvereniging IJ zendijke krijgt volgend jaar een derde voetbalveld van natuurgras. Doordat de voetbalclub zelf gaat meehelpen bij de aanleg, blijft de gemeentelijke bijdrage beperkt tot 350.000 euro. Daardoor blijft er geld in de gemeentelijke pot als bij drage aan een eventueel multifunc tioneel centrum in het dorp. Het Sluise college stelde enkele ja ren geleden 600.000 euro beschik baar voor plannen in IJzendijke. Een initiatiefgroep van bewoners en organisaties mocht meedenken hoe dat geld besteed kon worden. De gemeenteraad dwong vervol gens in juli via een motie af dat er snel een voetbalveld in IJzendijke moest komen. De initiatiefgroep en de gemeente zijn er nu uit: het huidige tweede veld wordt een kwartslag gedraaid en daarnaast komt het nieuwe, derde veld. De voetbalvereniging verwacht, door de handen uit de mouwen te steken, de kosten te kunnen beper ken tot 350.000 euro. Mocht het veld toch duurder zijn, dan betaalt de club dat. Na aftrek van 70.000 euro aan voorfinancieringskosten blijft er 170.000 euro in kas als ge meentelijke bijdrage aan een multi functioneel centrum. De genoem de initiatiefgroep is aan het naden ken over de opzet daarvan. lange vorststraat - goes door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - De politie heeft af gelopen zondagavond vier arresta ties verricht na een vechtpartij in de Wilhelminastraat in Sint Jan steen. Onenigheid tussen twee vrouwen was volgens de politie mogelijk de aanleiding. Toen agen ten ter plaatse kwamen troffen ze één van de vechtersbazen, een 27-jarige man uit de gemeente Hulst, aan in de ambulance. Over zijn precieze verwondingen is niets bekend. De agenten hebben de man aangehouden op verden king van openlijke geweldpleging. Eigenlijk moest deze man overge bracht worden naar het zieken huis, maar dit heeft hij zelf gewei gerd. Een 30-jarige man uit Hulst werd even later aangehouden. Hij was weggelopen van de plaats de lict. De man was gewond aan zijn gezicht en is eveneens onderzocht. Beide mannen zijn overgebracht naar een politiecel in Middelburg. Vermoedelijk wordt het tweetal in verzekering gesteld. Ook twee vrouwen uit Hulst van 24 en 25 jaar oud zijn aangehouden, maar na verhoor in vrijheid gesteld. De politie gaat diverse getuigen horen om de puzzel compleet te krijgen. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Natuur&Zo praat maandag met de gemeenten Ter neuzen, Hulst en Sluis over het be houd van Het Natuurblad. Sluis schrapt de bijdrage van 5480 euro. De meerderheid van de ge meenteraad vindt de meerwaarde van dit blad nihil. Het Natuurblad is het resultaat van een samenwerking tussen de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten, de natuurbeherende instanties Staatsbosbeheer en Stichting Het Zeeuwse Landschap, de twee na tuurbeschermingsverenigingen 't Duumpje en De Steltkluut en Natuur&Zo. „We praten volgende week over maatregelen om Het Natuurblad te behouden. Het blad blijft zeker bezorgd worden in de gemeente Sluis. Ik heb niet het idee dat de mening van enkele raadsleden in Sluis de mening is van de inwo ners. Het blad wordt zeer gewaar deerd", zegt Brenda de Haan van Natuur&Zo. Doel is om via Het Natuurblad, dat vier keer per jaar huis aan huis wordt verspreid, de betrokkenheid van de Zeeuws-Vlaamse inwoners bij natuur en milieu in de eigen leefomgeving te bevorderen. Het Natuurblad kost de deelne mers zeventigduizend euro per jaar. Gezien de 'geringe' bijdrage van 5480 euro van Sluis verzocht wethouder Carien Bolijn de raad vorige week dat zo te laten om de samenwerking met Terneuzen en Hulst niet onder spanning te zet ten. Deze oproep haalde echter niets uit. Wethouder Co van Schaik van Ter neuzen liet gisteren weten het blad graag te behouden. Het blad verschijnt nu bijna twee jaar. TERNEUZEN - De vier jongens van dertien en veertien jaar oud die vrijdagavond in Terneuzen door de politie zijn aangehouden, zijn weer vrij. Ze werden verdacht van een overval op cafetaria Bloemen- buurt aan de Geraniumstraat. Uit onderzoek blijkt dat de vier jongens niets met de overval te ma ken hebben gehad. Op het mo ment van de overval waren ze bal dadig in de buurt van de cafetaria. Toen de politie arriveerde, namen ze de benen. Dat was verdacht en daarom hield de politie hen aan, al dus een woordvoerster van de poli tie. De politie zoekt nog naar de dader(s) van de overval. HULST - Carnavalsstichting De Vos sen houdt komende zaterdag en zondag het negende Bierfestival op de Grote Markt in Hulst. Om 14.00 uur opent burgemeester Jan Frans Mulder het festival door het eerste glas bier te tappen. Twee dagen kan tussen 14.00 uur en 19.00 uur bier geproefd worden in de tent die opgebouwd wordt bij de cafés aan de Grote Markt ('t Raedthuys, Het Gulden Hooft en Het Anker). Verder is zaterdaga vond het carnavalsliedfestival en is die avond om 23.11 uur de prinsen presentatie. De Raad van Elf pre senteert dan de nieuwe prins en zijn hofdames. Een van de ontwerpen die leerlingen van De Rede maakten voor de nieuwe natuurspeeltuin in Terneuzen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71