Jongerencentrum in i8l zeeland Waterschap investeert extra geld in fietspaden Akkerbouwer vindt actie Apollo Sluis speelt bij herdenkingsconcert Road van Twelf geeft aftrap voor carnaval Sportclub vernieuwt bestuurskamer Kristien Hemmerechts te gast in De Jonkheer almanak Dwerg dinsdag 10 november 2009 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Vöor fietsers wordt het in Zeeuws-Vlaanderen op vijf plekken veel veiliger. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuws- Vlaanderen wil volgend jaar vier miljoen euro uittrekken voor de aanleg van fietspaden, blijkt uit de gisteren gepresenteerde ontwerp begroting voor 2010. De nieuwe fietspaden zijn gepland van Groede naar Oostburg (4,5 ki lometer), tussen Sint-Jansteen en Heikant (1,4 kilometer), langs de Reuzenhoeksedijk tussen de wijk Othene in Terneuzen en het buurt schap Reuzenhoek (3,4 kilometer), van Paal naar Graauw (twee kilo meter) en driehonderd meter fiets pad in de Hontenissestraat op de scholierenroute van Kloosterzande naar [juist vice versa. KNOKKE Muziekgezelschap Apollo Sluis en Indiase doedelzakspelers concerte ren vandaag vanaf 17.00 uur op een herdenkingsconcert in cultureel centrum Scharpoord in Knokke. Na vele plechtigheden ter herinne ring aan slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog herdenken onze zui derburen nu gevallenen uit de Eer ste Wereldoorlog. Er is speciale aan dacht voor Indische soldaten, om dat veel Brits-Indische soldaten tus sen 1914 en 1918 sneuvelden in de Vlaamse Westhoek. SINT JANSTEEN De Road van Twelf in Sint Jansteen geeft zaterdag 14 november de af trap voor het komende carnavals feest in het rattendorp. Iedereen die van het leutfeest houdt, is vanaf 21.30 uur welkom in café Lazarus in de Wilhelmina- straat. De hele avond staat bol van de mu ziek dankzij de dj's die hun mede werking aan het feest verlenen. Ver der is de organisatie erin geslaagd de feestband De Fik Erin te strik ken voor een optreden in Sint Jan steen. Het waterschap was al langer van plan deze fietspaden aan te leggen, maar haalt de investeringen naar voren om een handje te helpen bij het bestrijden van de economi sche crisis. In dat kader wordt ook één van de verouderde dieselmoto ren van gemaal Paal vervroegd ver vangen door een elektromotor. Kosten: één miljoen euro. Ondanks de extra investeringen is het gelukt een ontwerp-begroting te maken zonder belastingverho gingen. In 2010 zijn Zeeuws-Vla mingen dus evenveel kwijt aan het waterschap als dit jaar. Een stijging van twee procent was eerst inge boekt, vergelijkbaar met de stijging van het algemene prijspeil in Ne derland. Dit kan achterwege blij ven door geld uit de algemene re serve te halen, die desondanks vol doende groot blijft. OOSTBURG Sportvereniging Oostburg gaat voor 130.000 euro investeren in de gebouwen rond de voetbalvelden aan de Baljuw Veltersweg. Er komt een nieuwe bestuurskamer en een opslagruimte. De vereniging betaalt alles zelf. Ze moet daarvoor wel een lening af sluiten van 75.000 euro. De Stich ting Waarborgfonds Sport staat ga rant voor de helft daarvan, de ge meente Sluis voor de andere 37-500 euro. SV Oostburg lost de schuld in 25 jaar af. HULST Hulst Cultureel presenteert mor genavond in café De Jonkheer van af 20.00 uur een literaire lezing door de Vlaamse schrijfster Kris tien Hemmerechts. Op het pro gramma stond een lezing van Jef Geeraerts, maar hij moest om ge zondheidsredenen afzeggen. Hem merechts vervangt hem. Haar meest recente boek is van maart dit jaar, Kleine Zielen, een roman over kwetsbare mensen en de be hoefte aan wonderen. Toegangs prijs morgenavond is 15 euro, inclu sief twee consumpties. 'Youth4All is opgericht door een groep jongeren die vond dat er veel te weinig te beleven viel voor jongeren in Hulst' Fs-ancien van der Veeken Het schilderwerk in het voormalige horecapand aan de Houtmarkt in Hulst is zo goed als gereed, hier zelf mee aan de inrichting van het jongerencentrum. Jongeren helpen foto Huib de Jonge Tip? redactie@pzc.nl Ze zeggen dan wel eens dat blondjes dom zijn maar dat geldt zeker niet voor die twee jonge ventjes, een jaar of zes oud, hoogblonde krullen, die bij de Albert Heijn rond struinden, op zoek naar de poppetjes van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen die daar worden uitgedeeld. Strate gisch liepen ze langs de kassa's, op zoek naar de kar met de meeste bood schappen en dus na het betalen de meeste poppetjes. De Middelburgse man die ze als prooi te grazen na men overhandigde de buit, op één zakje na. Dat hield hij achter om zijn zieke echtgenote wat op te vrolij ken. Die lag met griep in bed te snui ten en niezen. Hij bleek 't juiste zakje achtergehouden te hebben. Dwerg Sneezy kwam er uit tevoorschijn. MEEST GELEZEN 1Jongens opgepakt voor overval 2. Lintje voor brandweermannen 3. Arrestaties na vechtpartij EN VERDER Stem op de website van de PZC op de stelling 'Vogels verdienen ook be scherming langs de Westerschelde'. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf ZAAMSLAG - Het halve dorp Zaam- slag loopt tehoop tegen de komst van een 1.900 kubieke meter grote mestzak aan de Groeneweg aan de westkant van het dorp. Drie actie- voersters overhandigden gistermid dag 418 handtekeningen tegen de mestzak aan de Terneuzensé wet houder Frank van Hulle. Landbou wer Sjaak Priem uit Spui die de mestzak wil plaatsen, vindt de ac tie niet terecht. „Van stank of vlie gen zal geen sprake zijn." De gemeente Terneuzen wil ont heffing verlenen voor de plaatsing van de mestzak. Actievoersters Hil da Deurwaarder, Trudie Riemens en Conny van der Staal hebben of ficieel een zienswijze ingediend te gen dit voornemen. Zij hebben handtekeningen in Zaamslag opge haald om hun bezwaar kracht bij te zetten. „We hebben dat alleen gedaan in het zuidwestelijke deel van Zaamslag", vertelt Hilda Deur waarder. „Dat is ongeveer de helft van het dorp, het deel het dichtst bij de Groeneweg." De actievoer sters hebben eerst folders rondge bracht. Vervolgens zijn ze met een handtekeningenlijst alle huizen af gegaan, wat dus ruim 400 handte keningen opleverde. Hilda Deur waarder: „Negen van de tien men sen tekenden." Akkerbouwer Sjaak Priem staat daar niet van te kijken. „Het is vrij gemakkelijk een handtekening te zetten. Mensen weten feitelijk niet wat zo'n mestzak inhoudt. Ik heb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68