naar Engeland s{>0 29 Van Sprundel houdt een half puntje over Jan van Halst komt op bezoek Cruijff wil tegen sterkste teams van de wereld spelen .0®R 11 goals 1C 8 1,5 Ik 15 15 8 Willeboordse gaat op voor vijfde titel Safin overleeft eerste ronde laatste toernooi BV Goes-Belgium zakt twee plaatsen EK atletiek 2012 voor derde keer in Helsinki Goossen binnen drie uur klaar in Berenloop Een gloednieuwe Peugeot 308? mmmmssm 'Leo Beenhakker deelt mijn visie. Nu moeten we aan een nieuw team bouwen, dat binnen drie jaar mee kan strijden om de landstitel' Feyenoord-trainer Mario Been door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Tijdens een economi sche crisis is het belangrijk om je sponsors af en toe eens te laten la chen. Bij de leugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) ondersteu nen ze die gedachte. Je kunt dan René van der Gijp uitnodigen en een paar euro's toeschuiven. Of je laat Hans Kraaij jr. vertellen over zijn carrière. Maar Mario Been is dan toch nét iets aansprekender. En je weet op voorhand dat aan humor geen gebrek zal zijn. De trainer kan het deze week iets rustiger aan doen bij Feyenoord, omdat veel van zijn spelers vanwe ge interlandverplichtingen op pad zijn. Het geeft Been de mogelijk heid om het land in te gaan en te vertellen over zijn eigen carrière als voetballer, zijn ideeën en werk wijze als trainer, de omgang met spelers en vele andere aspecten van het voetbal. Maar hij vertelt ook net zo lief over zijn hond, die ooit een trans fer naar Engeland in de weg stond. Been raakte in zijn derde seizoen bij het Italiaanse Pisa geblesseerd. Omdat iedere ploeg in de Serie A toen nog maar drie buitenlanders onder contract mocht hebben, wil de de president van hem af „Ik moest bij hem komen op zijn kan toor. Hij vertelde dat Sheffield Wednesday me wilde hebben. We vlogen met zijn privéjet naar Enge land, waar het echt verschrikkelijk regende. Ron Atkinson, de mana ger, vroeg me naar mijn gezin. Ik vertelde onder meer dat we een hond hadden en die moest vol gens hem dan in quarantaine. Ik belde mijn vrouw en zij vertelde me dat Bruce dan zes maanden in zo'n hokkie zou moeten zitten. Toen ik terug de kamer inliep vroeg Atkinson of ik even wilde te kenen. Ik doe het niet, zei ik tegen hem, want mijn hond kan niet mee. De president van Pisa heeft op de terugweg niets meer tegen me gezegd. Jaren later kwam ik At kinson tegen. 'Hé, Mario Been, from the dogl', zei hij meteen." Peter Verburg, voorzitter van de JVOZ, bezocht onlangs samen met Dennis de Nooijer een Europa Lea gueduel van FC Twente. Daar werd voor de eerste keer gesproken over een samenwerking tussen de Zeeuwse voetbalschool en de kop loper in de eredivisie? Binnenkort krijgt die eerste ont moeting een vervolg, vertelde Dolf Roks gisteravond. „Jan van Halst (commercieel directeur van FC Twente) komt over een paar we ken naar Zeeland voor een ge sprek", zei de trainer. „Dat is op zich een goed teken. Met RBC heb ben we in het verleden ook over een samenwerking gesproken, maar dat liep op niets uit. Met Ear- nie Stewart van NAC hebben we ook gesproken. Daarna hebben we nooit meer iets van hem gehoord. Bij FC Twente is dat gelukkig niet het geval." Wat moet de samenwerking ople veren? Roks: „Het moet ertoe lei den dat wij als JVOZ meer uitstra ling krijgen. Mensen moet dan den ken: zó, daar willen wij graag bijho ren." Het was één van de met humor en een Rotterdamse tongval door spekte anekdotes van Been, die na zijn tijd in Pisa bij Roda JC terecht kwam. „Dat was helemaal niks. In Limburg zien ze ons Hollanders als indringers. Gelukkig belde René van der Gijp, die toen bij Heerenveen speelde. Daar ben ik naartoe gegaan en ik ging in dezelf de straat als René wonen. De men sen werden gek van ons. Heeren veen speelde toen in de eerste divi sie. Volgens mij verloren we hier in Vlissingen...." Hij weet dat hij niet alles uit zijn voetbalcarrière heeft gehaald. Als trainer wil Been dat nu wél doen. „Als voetballer was ik een beetje een eikel. Maar toen ik met Excel sior kampioen van de eerste divi sie werd en die schaal in mijn han den had, was dat voor mij een mo ment van bewustwording. Tegen de spelers bij Feyenoord zeg ik nu iedere dag dat ze op zoek moeten naar hun plafond. Dat vriendinne tje, die disco en dat biertje; dat kan later ook nog. Je moet er hard voor werken. In Nederland lopen honderden Polen die dat willen. Maar in mijn tijd als trainer bij NEC hadden wij er net één (Nied- zielan) die geen klote deed. Hij ver diende wel 750.000 euro per jaar! Daar kan ik niet zo goed tegen." Over het betaald voetbal zei de trainer van Feyenoord: „Het is een vies en vervelend wereldje. Maar als je er eenmaal in zit, wil je er niet meer uit." Been had zich ook bij laten praten over Zeeland, dat nog steeds een blinde vlek is in voetballand. Been: „Het moet hier toch mogelijk zijn om 10.000 men sen naar een stadion te krijgen? Ik heb hier vanavond een heerlijk vis je gegeten. Als ze die in dat sta dion serveren, zit het zeker vol!" BARCELONA - Dertien jaar na zijn gedwongen vertrek bij FC Barcelona heeft Johan Cruijff (midden) weer een baan als trainer. De Nederlander werd gisteren in Barce lona gepresenteerd als coach van de Catalaanse voetbal selectie. Hoofdprijzen kan Cruijff (62) met de Catalanen niet winnen. Officiële toernooien zijn taboe voor de re gionale selectie, die normaal twee keer per jaar in actie komt. Cruijff vertrouwt erop dat hij zijn team deson danks een interessant programma kan bieden. „We wil len tegen de sterkste teams van de wereld spelen", zei hij. Cruijff zat voor het laatst op 15 mei 1996 als trainer bij een officieel duel op de bank. foto Manu Fernandez/AP dinsdag 10 november 2009 MIDDELBURG - Aardenburg-aanval- ler Niek van Sprundel voelt de he te adem in zijn nek van Dennis Weijers. Deze spits van Robur leg de er zondag weer drie in - dit maal een loepzuivere hattrick te gen DZC'09 - en bracht'zijn sei zoenstotaal daarmee op negentien doelpunten. Een half punt achter Van Sprundel. Van Sprundel kwam zondag in de topper met Halsteren niet scoren. Hij bleef daardoor staan op dertien doel punten, goed voor 19,5 punten staan. Dennis de Nooijer (RCS) maakte door zijn twee goals tegen Unitas een sprong naar de vierde plaats, net achter Wilfred van den Dries die niet in actie kwam met Wolfaartsdijk. klasse factor; totaal 1. - Niek van Sprundel Aardenburg 3A 13 1,5 Pr 19,5 2.^ Dennis Weijers Robur SB i 19 -1 19 3. Wilfred van den Dries Wolfaartsdijk 4A 17 -11. 17 4. dt Dennis de Nooijer RCS 2 - ik 16 5.-^ MatsWillemse Bruse Boys. 2E 10 1,5 4^ Pieterde Munnik DFS 3A 10 j 15 Menno de Nooijer Noormannen 3A 10 :1'5 m Mark Minderhoud AjMrmarineh 3A 10 1,5 Hl 15 9.4- Thomas Vos /tfëvö 4B 13 1 13 10.-f- Hoessein Bouzambou Hoek HB 6 2 12 Etienne Mallie Kloetinge IC 6 i 2 12 ■f" Niels Kole Kloetinge IC 6 2 12 Kana da Rosa Bernardo AZW 3A 8 I 1,5 12 Stefan Wielemaker VCK 3A 1,5 12 Arjan Koopmans R illandia 3B 8 i 1,5 12 Jaimy de Visser HW'24 3A 8 1,5 PZC WA 12 ROTTERDAM Elisabeth Willeboordse doet zater dag in Rotterdam mee aan het NK judo voor vrouwen. De van origine Middelburgse laat op haar eigen website weten 'ondanks een scha mele voorbereiding' te willen gaan voor haar vijfde nationale titel in de klasse -63 kilo. Willeboordse (31) richtte zich na haar tweede plaats op het WK weer op haar studie geneeskunde. Maar na enkele goede trainingswe- ken acht ze zich toch in staat een goed NK te draaien. PARIJS Marat Safin heeft zijn afscheid nog even uitgesteld. De Rus, die deze week in Parijs aan zijn laatste toer nooi is begonnen, versloeg gistera vond in de eerste ronde de Frans man Thierry Ascione met 6-4 4-6 7-6 (3). In de tweede schifting staat Safin tegenover de winnaar van de afge lopen US Open, de Argentijnse top per Juan Martin del Potro. Bij een nederlaag is de lange carrière van de voormalige top-tienspeler ten einde. GOES Tijdens de tweede speelronde van de de nationale bowlingleague (vijfmansploeg) is hoofdklasser BV Goes-Belgium gezakt van de eerste naar de derde plaats. De koploper miste zondag op de eigen banen in Goes liefst drie vaste krachten en kon daardoor niet zo imponeren als in de openingsronde. BV Goes-Belgium pakte nog wel acht punten en blijft in de top mee draaien. Het Schiedamse Stout nam de koppositie over en Bow ling de Worp uit Deventer staat nu tweede. BARCELONA De Europese atletiekkampioen- schappen worden in 2012 in Helsin ki gehouden. Dat is gisteren una niem besloten door de Europese at- letiekfederatie tijdens een vergade ring in Barcelona. De Finse hoofdstad was in 1971 en 1994 ook al gastheer van de EK out door. Het evenement zal van 27 juni tot en met 1 juli 2010 plaatsvin den. In 2010 vinden de continentale kampioenschappen plaats in Barce lona. TERNEUZEN Erik Goossen is zondag op de vijf de plaats geëindigd in de Mara thon van Terschelling. De Ter- neuzense atleet was niet heel tevre den met die prestatie, maar wel met zijn eindtijd. Vooraf had hij zich als doel gesteld om de Beren loop, zoals deze marathon ge noemd wordt, binnen de drie uur af te leggen. In die opzet slaagde de Zeeuws-Vlaming: hij kwam uit op 2.59.12 uur. Daarmee was hij ruim drie minuten sneller dan vo rig jaar. O AutoTrack.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65