Actie tegen alcohol in het verkeer Omstreden stort van staalslakken begonnen vr ?nïm 1 n ia1111 23 %r nifiii«n3i - r inHirrruii ic rit 1.111 «11 m BLAASTEST Jongerenraad wijst leeftijdsgenoten op gevaren van drank achter het stuur Hoogbouw op havenplateau stuit op verzet OM begint snel met onderzoek schooldirecteur Vier arrestaties na vechtpartij in Sint Jansteen dinsdag 10 november 2009 door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse gemeente raad praat er al jaren over, maar de jongerenraad onderneemt nu echt actie om het alcoholgebruik onder jongeren terug te dringen. Zater dag duiken de leden de kroeg in om met leeftijdsgenoten over het onderwerp te praten. De nadruk zal liggen op de geva ren van alcohol in het verkeer. „Binnen de jongerenraad leefde al twee jaar het idee om iets aan de verkeersveiligheid te doen", zegt jongerenwerker Ingrid Bras. „Uit eindelijk zijn we in samenwerking met de politie op dit idee geko men." Zo'n dertien leden van de jonge renraad bezoeken zaterdag cafés in verscheidene dorpen. „In principe staan Poortvliet en Tholen op het programma", vertelt Bras. „Natuur lijk is Sint-Annaland ook een uit- gaansdorp, maar de jongeren uit de raad geven aan dat het daar op dit moment erg stil is. Toch kan het best zijn dat we daar uiteinde lijk terechtkomen, want we zijn flexibel. Als het zaterdag heel rus tig is in Poortvliet, blijven we daar natuurlijk niet staan." De jongeren raad wil de actie houden in over leg met de café-eigenaren. Een paar van hen hebben al positief ge reageerd op de actie. De leden van de jongerenraad wil len zaterdag met leeftijdsgenoten praten over de combinatie van al cohol en verkeer. Elke cafébezoe ker krijgt bovendien de mogelijk heid om bij vertrek een blaastest af te leggen om te zien of hij of zij nog achter het stuur mag stappen. Als dat niet zo is, kunnen ze het ook beter niet doen, want de poli tie houdt zaterdag een grote con trole op verschillende plaatsen op het eiland. Overigens krijgt elke jongere die niet gedronken heeft een gadget. Zoals gezegd houdt de jongeren raad het bij het onderwerp 'alco hol en verkeer'. „In die raad zitten jongeren die zelf ook uitgaan en wel eens iets drinken", stelt Bras. „Het zou een beetje raar zijn als zij gaan vertellen dat anderen geen al cohol mogen drinken." Toch komen 'de gevaren van alco hol in zijn algemeenheid zaterdag waarschijnlijk wel aan bod, omdat ook Indigo aan de actie meedoet. Deze instelling, die zich onder meer bezig houdt met verslavings zorg, wijst jongens en meisjes op de mogelijk schadelijke gevolgen van overmatig alcoholgebruik op jonge leeftijd. SINT-ANNALAND - De komst van vier woontorens op het havenplateau in Sint-Annaland is niet bij iedereen goed gevallen. Een aantal ondernemers uit het havengebied, de belangenvereniging Su- zannapolder en bewoners van de Suzannaweg hebben bij de gemeente bezwaar aangetekend. Met de grootste woontoren op de plek van de voormalige CZAV-silo (artist's impression) kun nen ze nog leven, maar de drie andere apparte mentengebouwen worden door verscheidene be zwaarmakers getypeerd als gedrochten. Ook de komst van een grotere C1000 in het havengebied stuit op verzet. Vijf supermarkten uit omliggende dorpen en de middenstandsvereniging uit Sint-Maartensdijk protesteren hiertegen. SCHERPENISSE - Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg beoordeelt binnenkort of directeur J. Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse voor de rechter moet verschijnen. Hij werd vorige week op non actief gesteld, nadat ouders aangifte tegen hem hadden gedaan. Elke Kool van het OM bevestigt de lezing van het schoolbestuur dat het een aangifte van mishandeling betreft. Ze kan nog niet zeggen om wat voor soort mishandeling het gaat. „Dat zal het onderzoek van de politie moeten uitwijzen. De zaak staat bij ons in de wacht om beoordeeld te worden." Op basis van het politieonderzoek bekijkt het OM of er voldoende be wijs is om Duvekot voor de rech ter te brengen. Als dat niet het ge val is, wordt de zaak geseponeerd. Het is niet duidelijk op welke ter mijn een besluit valt. In een rapport uitte de onderwijs inspectie eerder dit jaar ook al for se kritiek op Duvekot. Volgens de inspectie voelen ouders en leer krachten zich niet serieus geno men door het ontactische optre den van de man. Op school zou den kinderen hardhandig worden aangepakt en gekleineerd. Volgens veel ouders is er sprake van angst. SINT JANSTEEN - De politie heeft af gelopen zondagavond vier arresta ties verricht na een vechtpartij in de Wilhelminastraat in Sint Jan steen. Onenigheid tussen twee vrouwen was volgens de politie mogelijk de aanleiding. Toen agenten ter plaatse kwamen troffen ze één van de vechtersba zen, een 27-jarige man uit de ge meente Hulst, aan in de ambulan ce. De agenten hebben de man aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging. Een 30-jarige man uit Hulst werd even later aangehouden. Hij was gewond aan zijn gezicht en is even eens onderzocht. Beide mannen zijn overgebracht naar een politie cel in Middelburg. Ook twee vrou wen uit Hulst van 24 en 25 jaar oud zijn aangehouden, maar na verhoor in vrijheid gesteld. De po litie gaat diverse getuigen horen om de puzzel compleet te krijgen. ZIERIKZEE - Het betwiste storten van staal- en fosforslakken in de Oosterschelde is begonnen. Aan de Schouwen-Duivelandse voet van de Zeelandbrug is in opdracht van Rijkswaterstaat Zeeland begon nen met de vooroeverversteviging. Tijdens de werkzaamheden geldt ter plaatse een duikverbod. Aan de start van het project is het nodige voorafgegaan. Volgens de Nederlandse Onderwatersport bond (NOB), Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) en Stichting De Oos terschelde is het storten van staal- en fosforslakken slecht voor het milieu. Genoemde organisaties vre zen dat giftige stoffen uit de slak ken spoelen of anderszins in de voedselkringloop terechtkomen. Protesten haalden niets uit. Volgens Gedeputeerde Staten zou uit niets blijken dat dat uitlogen van de steenklompen een negatief effect heeft op het milieu. Des- mond van Santen van de NOB: „Het vervelende is dat het weten schappelijk niet hard te maken is dat deze manier van vooroeverver- sterking slechts is voor het mi lieu." Van Santen voegt daar aan toe dat de NOB op korte termijn met de ZMF en een aantal deskun digen om tafel gaat om te kijken of er een alternatieve methode voor- oeververdediging ontwikkeld kan worden. Van Santen: „Dat moet snel want de volgende ronde van vooroeververdediging is waar schijnlijk al in maart volgend jaar. Bij de voet van de Zeelandbrug zijn spandoeken opgehangen te gen het storten van slakken. Van Santen: „Er zitten ook lugubere bij (op een aankondigingsbord was bijvoorbeeld een doodshoofd aan gebracht, redactie). Nee, de NOB heeft er niets mee te maken." fj sn min

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61