en met elkaar Containers met giftig afval Meer controle op student gedumpt bij Moerdijk die stiekem thuis woont Langste man Een greep uit de incidenten op voetbalvelden ^fjl |p|j H ll^ll ^jjp Cjj Vrouw (93) dood bij botsing met tram Jongen gewond bij steekpartij op school Topman VVN weg na snelheidsovertreding Tros krijgt boete van kwart miljoen MOERDIJK - Onder de Moerdijk- brug aan het Hollands Diep zijn gisterochtend negen grote plastic containers en twee kleine vaten met in totaal ongeveer negendui zend liter chemisch afval gevon den. Het gaat vermoedelijk om drugsafval, meldde een politie woordvoerder. Volgens de brandweer Moerdijk za ten er in de containers verschillen de gifstoffen, onder meer ether en aceton. Twee van de negen contai ners van duizend liter zijn gaan lekken. De vloeistof is in de bo dem en in het water terechtgeko men. Rijkswaterstaat heeft het ver ontreinigde deel van het Hollands Diep met een drijvende afzetting afgedamd om verdere verspreiding te voorkomen. De containers zijn in de afgelegen polder vermoedelijk van een vrachtwagen gegooid. Gevaar voor de volksgezondheid was er niet, al dus de politie en de brandweer. Negen ton giftig en brandbaar af val klotsend op een vrachtwagen, is niet iets waarmee iemand uren gaat rondrijden. De Politie Mid den en West Brabant vermoedt dan ook dat het spul ergens in de omgeving gebruikt kan zijn in een drugsfabriek. De politie doet sporenonderzoek op de containers. DEN HAAG - Voor studenten wordt het moeilijker om te sjoemelen met hun studiebeurs. Minister Ro nald Plasterk (Onderwijs) wil strenger gaan controleren op mis bruik van het verschil tussen een studiebeurs voor een student die nog thuis woont en een student die op kamers woont. Studenten kunnen boetes aan de broek krij gen en moeten zelf gaan bewijzen dat ze echt niet meer thuis wonen. Plasterk heeft dat aan de Tweede Kamer geschreven. Een student op kamers krijgt als hij aan een uni versiteit of hogeschool studeert per maand 170 euro meer beurs. Nu is het gemakkelijk om daarmee te knoeien, vindt Plasterk. Daarom zal voortaan de IB-Groep, die de beurzen uitdeelt, altijd uitgaan van het adres waarop de student bij de gemeente staat ingeschre ven. Woont hij daar niet, dan geldt de student als thuiswonend. De student moet dan maar bewij zen dat dat niet zo is. Voor de hoogte van de boete die éen student kan krijgen, denkt Plasterk aan een kwart van de te veel ontvangen beurs. Een student die een jaar lang ten onrechte een beurs voor uitwonende heeft ge kregen moet dan 2500 euro terug betalen: 2000 euro aan beurs en een boete van 500 euro. DEN HAAG - De Turk Sultan Kösen met de vijfjarige Anouschka. Kosen is onlangs door Guinness World Re cords uitgeroepen tot de langste man ter wereld. De 27-jarige man, die 2 meter en 46 centimeter lang is, was gisteren in Nederland en be zocht Madurodam. foto ANP 8 november 2009 Een voetbalwedstrijd in Heelsum ontaardt in een massale vechtpartij tussen de twee teams. Een 40-jari- ge Edenaar zou een 42-jarige man uit Renkum onder meer een kop stoot hebben gegeven. 9 oktober 2009 Een scheidsrechter uit Arnhem zegt te zijn geschopt door een grensrechter uit Randwijk en doet aangifte. augustus 2009 Een 20-jarige scheidsrechter in En schede wordt gemolesteerd door een speler van Enschedese Boys. De Boys krijgen met onmiddellijke ingang geen arbiters meer aange steld. Al eerder werd een aantal wedstrijden gestaakt waarbij, vol gens de regionale scheidsrechters- vereniging, teams van Enschedese Boys betrokken waren. 4 april 20GS Een 17- en een 18-jarige Arnhem mer mishandelen een 44-jarige grensrechter uit Malden. november 2008 Een trainer van amateurvoetbal club Sporting Maroc uit Amster dam wordt voor vijfjaar geschorst. Hij geeft tijdens een wedstrijd van het eerste elftal de scheidsrechter een kopstoot. Het slachtoffer liep een hersenschudding en een gebro ken neus op. september 2008 De trainer van eersteklasser WOG uit Harderwijk en zijn gezin ontvan gen een dreigbrief. dinsdag 10 november 2009 ROTTERDAM In Rotterdam is gisteren een 93-jari- ge vrouw overleden nadat ze was aangereden door een tram. Het on geval gebeurde rond 13.15 uur op het spoor op de Molenvliet. De vrouw liep vanuit haar woning richting winkelstraat. Bij de tram baan aangekomen, probeerden om standers haar tevergeefs te waar schuwen. Ook de bestuurder deed dat. De vrouw overleed ter plekke. ZAANDAM Een 16-jarige scholier van het Re gio College in Zaandam is gisteren op het terrein van de school met een scherp voorwerp gestoken. Hij raakte lichtgewond, meldde de poli tie. De politie hield later drie ver dachten aan, van wie nog niet be kend was of zij ook op de school zitten. Onduidelijk is ook of de steekpartij in de school of op het schoolplein plaatsvond. AMERSFOORT Joop Goos is per direct teruggetre den als directeur externe betrekkin gen van Veilig Verkeer Nederland. Goos kwam vorige week in het nieuws toen hij door het tv-pro- gramma van Peter R. de Vries was betrapt op te hard rijden in een woonwijk. Camera's snapten hem terwijl hij met 60 km per uur door een wijk reed waar een maximum snelheid geldt van 30 km/u. HILVERSUM De Tros moet van het Commissa riaat voor de Media (CvdM) een boete van 270.000 euro betalen we gens overtreding van sponsorre- gels rond het kinderprogramma Bi- baboerderij. Volgens het CvdM wordt het programma betaald door supermarktketen C1000. De TROS is het hier niet mee eens en zegt een bezwaarschrift tegen het besluit te zullen indienen. 'We hopen dat de nieuwe maatregel stimulerend werkt en dat clubs misstanden Sneller aan ons doorgeven van de amateurspelers was in 2008 Woordvoerder KNVB slachtoffer van verbaal geweld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5