'Kapelle houdt zich niet aan afspraken9 ROKKEN bsrco zeeland 121 Veiligheidsregio: snel afspraken met bergers over inzet calamiteiten GEZONDHEIDSCENTRUM Wethouder ontkent aantijgingen Over een maand raast hier het verkeer over Bijeenkomst ouders van kind met kanker Informatiemarkt over chronische ziektes EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING Expositie iconen in De Jeugdhoeve Waterschap investeert extra geld in Zeeuws-Vlaamse fietspaden dinsdag 10 november 2009 door Lilian Dominicus kapelle - Fysiotherapeut Ivo van Loo voelt zich benadeeld door de gemeente Kapelle. Bij de aankoop van het pand d'Ouwe Schole aan de Biezelingsestraat is hem een aantal toezeggingen gedaan, dat j niet is nagekomen. Van Loo zint nu op juridische stappen. Wethou- der Jon Herselman (WD, financi ën) ontkent de aantijgingen. Van Loo was al een tijdje op zoek naar een goede ruimte voor zijn fy- siotherapiepraktijk annex gezond heidscentrum, toen wethouder Herselman hem in november 2005 belde. „Het vrijstaande pand d'Ouwe Schole was getaxeerd en voor dat bedrag mocht ik het ko pen, als ik dan wel direct 'ja' zou zeggen. En dus heb ik 'ja' gezegd. TWee uur later belde Herselman weer. Het kon toch niet doorgaan, want er was een andere partij. Uit eindelijk hebben we het pand kun nen aankopen, maar daardoor heb ben we wel anderhalf keer meer betaald, terwijl er ook nog eens minder grond bij zat." Ook was Van Loo onaangenaam verrast toen bekend werd dat er naast zijn pand, in het voormalige onderko men van De Toevlucht, een twee de gezondheidscentrum komt. „Terwijl ik van de toenmalige wet houders Herselman en Ganseman toezegging had dat die niet in de nabije omgeving zou komen." Oud-wethouder Peter Ganseman bevestigt dat desgevraagd: „Voor dat Van Loo zich inschreef voor dit pand is hij naar mij toegestapt. Toen heb ik gezegd dat dit hét ge zondheidscentrum voor het ge bied zou worden. En 'het gebied' betekent niet heel Kapelle, maar zeker wel de buurman." Van Loo is ook verbouwereerd dat de bezwarencommissie vorige week een hoorzitting over een ver leende kap- en sloopvergunning voor het gebouw heeft geannu leerd. Volgens hem was dat op voorspraak van Herselman. „Om dat het college van B&W zich zou nieuw- en sint joosland - Bij Nieuw- en Sint Joosland wordt hard gewerkt aan het nieuwe viaduct van de A58 over de nieuwe N57. Het oude viaduct heeft al een nieuw dek GOES De Vereniging Ouders Kinderen en Kanker (VOKK) houdt morgen avond een bijeenkomst in het GGD-gebouw aan de Westwal 37 in Goes. De avond is bedoeld voor ouders van wie een kind voor kan ker wordt of is behandeld. Ook ouders van kinderen die aan kan ker zijn overleden, zijn welkom. Aanvang is om 20.00 uur. en nu wordt het dek van het twee de, nieuwe viaduct gemaakt. Nog een maand en dan rijdt het verkeer over de nieuwe viaducten. In het weekeinde dat begint op vrijdag 11 GOES In het kader van de Week chro nisch zieken is er vandaag van 10.00 tot 16.00 uur een informatie markt in het ziekenhuis in Goes. Het thema van de week is 'Tijd voor leven'. Er is aandacht voor chronische ziektes, maar ook voor vrijetijdsbesteding voor chronisch zieke patiënten. De markt is in de hal op de eerste verdieping. beraden op beide vergunningen, werd mij uitgelegd. Maar daar mag het college niet over gaan, dat is een zaak van de commissie." Herselman zegt in een reactie dat er nooit telefonisch een koopover eenkomst is gesloten met Van Loo. Ook zegt hij dat er geen toezeggin gen zijn gedaan over het al dan niet vestigen van een tweede ge zondheidscentrum in de Biezeling sestraat. „De bestaande fysiothera- piepraktijk die mogelijk de ruimte in De Toevlucht zal huren van wo ningbouwcorporatie RWS en pro jectontwikkelaar Marsaki, zit nu óók honderd meter verderop." Vol gens hem is de hoorzitting niet doorgegaan omdat de commissie voorzitter dat heeft besloten, niet het college. „Ik heb alleen een ad vies gegeven, omdat de raad nog veel vragen heeft over het voorstel over het bestemmingsplan." Een meerderheid van de raad stuurde eind oktober het voorstel terug naar het college, onder meer na inspraak van Van Loo. door Wout Bareman terneuzen - De Veiligheidsregio Zeeland wil afspraken maken met de sleep- en bergingsbedrijven over de inzet bij calamiteiten. De belangrijkste bergers in met name het Westerscheldegebied is ge vraagd een offerte uit te brengen voor een 24 uurs-inzetbaarheid. Over die 'waakvlamfunctie' wordt al jaren gepraat. Maar tot een slui- •tende regeling leidde dat tot nu toe niet. Voorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio wil nu snel knopen doorhakken. „We hebben de bergers inderdaad om een offer te gevraagd voor het 24 uur stand-by zijn. Aanvankelijk dach ten we aan de inzet van eigen mid delen, maar dat is geldverkwisting als je beseft dat de bergers tiental len goed uitgeruste boten in het Westerscheldegebied hebben lig gen, met onder meer prima blusap paratuur. We willen met hen voor het hele Deltagebied afspraken ma ken." Lonink ontkent niet dat de belang rijkste bergers in het Westerschel degebied, Multraship uit Terneu- zen en de Unie van Redding- en Sleepdienst (URS/Union) in Ant werpen, tegenwoordig een volle dochter van Smit Internationale in Rotterdam, de belangrijkste kandi daten zijn. Er is extra geld beschikbaar via Bin nenlandse Zaken, omdat de Delta als één van de grootste risicogebie den van Nederland geldt. Daar naast zijn besprekingen met onder meer havenschap Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Ant werpen in een afrondend stadium. Lonink: „Snel beslissen moet, ook al omdat zich dit jaar op de Wes- terschelde al een stuk of tachtig in cidenten voordeden. De bestrij ding moet zo snel mogelijk wor den geregeld, in het belang van de bewoners van het Westerschelde gebied, maar straks ook voor de kustbewoners elders in Zeeland." De Veiligheidsregio en de provin cie zijn, naast het inhuren van ber gers, ook vast van plan Rijkswater staat nauw te betrekken bij de inci- dentbestrijding op het water. Daar toe wordt een beroep gedaan op de nieuwe patrouillevaartuigen, die waterstaat nu laat bouwen. lange vorststraat - goes december, worden de viaducten op de A58 aangesloten. Dat betekent dat de weggebruikers niet meer de 'slinger' bij Nieuw- en Sint Joosland hoeven te nemen, foto Ruben Oreel 'S-HEERENHOEK Jos de Nooijer exposeert tot en met 8 februari volgend jaar iconen in dorpshuis De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Iconen zijn schilde rijen op houten panelen met afbeel dingen van heiligen en gebeurtenis sen uit Bijbelse boeken. De Jeugd hoeve is op maandag, dinsdag, don derdag, vrijdag en zaterdag open van 14.00 tot 17.00 uur. terneuzen - Voor fietsers wordt het in Zeeuws-Vlaanderen op vijf plekken veel veiliger. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuws- Vlaanderen wil volgend jaar vier miljoen euro uittrekken voor de aanleg van fietspaden, blijkt uit de gisteren gepresenteerde ontwerp begroting voor 2010. De nieuwe fietspaden zijn gepland van Groede naar Oostburg (4,5 ki lometer), tussen Sint-Jansteen en Heikant (1,4 kilometer), langs de Reuzenhoeksedijk tussen de wijk Othene in Temeuzen en het buurt schap Reuzenhoek (3,4 kilometer), van Paal naar Graauw (twee kilo meter) en driehonderd meter fiets pad in de Hontenissestraat op de scholierenroute van Kloosterzande naar Hulst vice versa. Het schap was al van plan deze paden aan te leggen, maar haalt de investerin gen naar voren om te helpen in het bestrijden van de economi sche crisis. In dat kader wordt ook één van de clieselmotoren van ge maal Paal vervroegd vervangen door een elektromotor. Kosten: één miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59