zich voor analfabetisme and119 Herinrichting openbaar gebied in Kruiningen schrijfproblemen Lezing over schrijver Elie Wiesel in Goes Vrijmetselaars houden avond over zingeving Inleveren versierde schoendozen in Goes Geld en sieraden weg bij woninginbraak Jongens pleegden overval toch niet 3 gezellige winterdagen bij Minderhoud Wonen Westkapelle dinsdag 10 november 2009 ROC-leeriingei problematiek n Twan van den Aarsen en Roy van Ham (rechts) delen chocoladeletters uit aan klanten van de ruilwinkel in Goes-West. Zo proberen ze de van analfabetisme onder de aandacht te brengen. foto's Ronald den Dekker GOES De Zeeuwse Stichting Steun aan Is raël houdt vanavond in de Ooster- kerk aan de Van Mellestraat in Goes een lezing over schrijver Elie Wiesel. Dominee Sjirk van der Zee staat stil bij het werk van deze No belprijswinnaar, die boeken publi ceerde over zijn ervaringen in de Holocaust. In 1986 ontving de tot Amerikaan genaturaliseerde Roe meen de Nobelprijs voor de Vrede. De lezing begint om 19.45 uur, de toegang is gratis. GOES De vrijmetselaarsloge De Opgaan de Ster houdt vanavond een infor matieavond over verdieping, zinge ving en bewustwording. In het lo- gegebouw aan de Beestenmarkt in Goes licht de vrijmetselarij toe hoe zij een verbinding wil zijn naar maatschappelijke, culturele en filo sofische vraagstukken. Het thema van de avond is 'Risico's buiten; veiligheid binnen!'. De informatieavond begint om 20.00 uur. GOES Scholen, kerken en verenigingen uit Goes en omgeving kunnen don derdag schoenendozen inleveren voor Edukans Schoenmaatjes. Dat is een landelijke actie, waarbij Ne derlandse kinderen versierde schoendozen vullen met school spullen en speelgoed. De dozen zijn bestemd voor kansarme kinde ren in Afrika, Azië en Oost-Europa. Inleveren kan tussen 9.00 en 21.00 uur aan de Braillestraat 7 in Goes. RILLAND De inbraakgolf die sinds enkele we ken gaande is op met name de Be- velanden en Schouwen-Duiveland, houdt aan. Zondag werd er ingebroken in een woning aan de Oostkilhoek in Ril land. De inbraak vond plaats tus sen 12.00 uur 's middags en 20.00 uur 's avonds. Er werd een geldbe drag en sieraden weggenomen. De daders kwamen binnen door een raam te forceren. door Luc Oggel KRUININGEN - Het openbaar gebied Dirk Jan Blomstraat en Eindje de Rondte in Kruiningen krijgt een oppepper. De gemeente Reimerswaal heeft al langer plannen om het gebied inte graal aan te pakken. Inmiddels zijn er concrete ideeën. Zo zal een ge deelte van beide straten worden bestraat, komen er op verzoek van de politie, die een nieuw bureau aan Eindje de Rondte krijgt, een aantal openbare parkeerplaatsen, zullen er bomen en heesters wor den ingeplant langs beide straten, komt er bij de ingang van de Boer- haavestraat een speeltuintje, wordt het plantsoen tegenover het poli tiebureau opnieuw ingericht en komt er een nieuwe, verhoogde verbindingsstraat tussen Eindje de Rondte en de Dirk lan Blomstraat. De gemeente Reimerswaal licht de plannen op woensdag 18 novem ber toe tijdens een informatiebij eenkomst in Ons Dorpshuis. Aan de hand van schetsen kunnen be woners zien wat de bedoeling is. De gemeente wil omwonenden in een vroeg stadium bij de plannen betrekken. De informatieavond, waarbij wet houders Sinke en Knuit aanwezig zijn, begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - De vier jongens van dertien en veertien jaar oud die vrijdagavond in Terneuzen door de politie zijn aangehouden, zijn weer vrij. Ze werden verdacht van een over val op cafetaria Bloemenbuurt aan de Geraniumstraat. Uit nader onderzoek van de poli tie blijkt dat de vier jongens niets met de overval te maken hebben gehad. Op het moment dat die werd gepleegd, waren ze baldadig in de buurt van de cafetaria. Toen de politie arriveerde, namen ze de benen. Dat was verdacht en daarom hield de politie hen aan, aldus een woordvoerster van de politie. De politie zoekt nog naar de echte da- der(s) van de overval. Donderdag 12 t/m zaterdag 14 november Met vele actie's en voordeel!! Donderdagmiddag 13.00-15.00 uur uitleg over boxsprings door een specialist!! Vrijdagmiddag 13.00-15.00 uur uitleg over raamdecoratie door een specialiste!! GRATIS advies van onze binnenhuisadviseuses van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur Wij verzorgen ook deskundig advies aan huis!!! Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00- 17.30 uur Zat. van 9.00 - 16.30 uur 0118-571212 minderhoud wonen 4361 AJ Westkapelle www.minderhoudwonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57