Werk voor leerlingbouwvakkers Twee keer ongeluk op zelfde plek Doe de zelftest 0 p: 18 en 19 allesoverdegriep.nl 17 CONVENANT Woningbouwverenigingen, onderwijs en branche slaan handen ineen 21 Man komt onder muur terecht almanak Dwerg Schaamte rond Iaaggeletterdheid is er nog altijd Dinsdag 10 november 2009 door Frank Balkenende F GOES - Om ervoor te zorgen dat de kwakkelende bouwsector in de toe komst voldoende vakkrachten houdt, sluiten tien Zeeuwse wo ningcorporaties, ROC Zeeland, Bouwopleiding Zeeland, afdeling Zeeland van Bouwen Nederland en Fundeon (kenniscentrum voor beroepsonderwijs in bouw en in frastructuur) morgen een overeen komst. De partners beloven dat ze met el kaar voldoende praktijkonderwijs bieden aan leerlingbouwvakkers. Het streven is vijf tien tot procent van de bouwprojecten van Zeeuw se corporaties in te richten als leer lingbouwplaats. Volgens de part ners is het juist in tijden van crisis noodzakelijk te investeren in vak manschap. De intentieverklaring die morgen wordt ondertekend, is een voorafje op het daadwerkelijke convenant dat later dit jaar voor een periode van vier jaar wordt ge sloten. Buiten de provincie zijn dergelijke afspraken al gemaakt. Dit is de eer ste in Zeeland. Volgens directeur Jan den Engelsman van Bouwop leiding Zeeland is het convenant van groot belang voor de regionale bouwnijverheid. „Vanaf 2011 be gint de vergrijzing echt toe te slaan. We moeten zorgen dat er tot die tijd nieuwe vakmensen in stromen in de bouwsector. Juist nu de bouw het door economi sche crisis moeilijk heeft en er minder arbeidsplaatsen in die sec tor beschikbaar zijn, loop je het ge vaar dat we over enkele jaren goed geschoolde krachten tekortkomen. Bovendien bestrijden we zo ook de jeugdwerkloosheid." Volgens Den Engelsman is de Re- Staatsloterij Fysiotherapeut voelt zich benadeeld door gemeente Kapelle gionale Woningbouwvereniging Samenwerking één van de drijven de krachten achter het convenant. RWS/Marsaki hebben onlangs een van de Groene Groep overgeno men deel van een bouwproject aan de Maelstede in Kapelle tot leerlingbouwplaats verklaard. Daar werken drie leerlingbouwvakkers onder begeleiding van vakkundig personeel van de aannemer. Ver der worden vier tot vijf leerling bouwvakkers, die worden inge huurd via Bouwopleiding Zeeland, ingezet bij de bouw van het hospi ce aan de rand van Goes-West. Tip? bevelanden@pzc.nI/tholen@pzc.nl KAPELLE - Een 51-jarige man uit Sint Willebrord is maandag ge wond geraakt nadat hij aan de Langhors in Kapelle onder een muur terechtkwam. De man was met gasbetonblokken een muurtje aan het metselen in een in aan bouw zijnde woning. De vijf me ter hoge muur viel bij het plaatsen van de laatste stenen bovenop hem. De man klom zelf naar bene den, maar werd onwel. Hij is door een ambulance naar het zieken huis gebracht. De arbeidsinspectie is in kennis gesteld. Uitvoerder/leermeester Ronald Suijk (links) van bouwbedrijf Van der Linde brengt leerling Stefan van der Schraaf, toekomstig assistent-uitvoerder, de kneepjes van het vak bij op een bouwproject van RWS/Marsaki aan de Maelstede in Kapelle. foto Ronald den Dekker KRUININGEN - Op de A58 zijn in de nacht van zondag op maandag twee ongelukken gebeurd op exact dezelfde plek ter hoogte van Krui- ningen. Rond 01.00 uur ontvingen agen ten de eerste melding. Op de onge- valsplek troffen zij in de midden berm een zwaarbeschadigde perso nenauto. In de auto zat een man met een flinke hoofdwond. De 49-jarige Goesenaar had te veel ge dronken, bleek uit een blaastest. Het kenteken- en rijbewijs van de verdachte is ingenomen. Later die nacht, omstreeks 05.30 uur, gebeur de op dezelfde plaats nog een on geluk. Een 35-jarige man uit Uden botste tegen achter- en zijkant van de auto van een 55-jarige man uit Yerseke. Door deze botsing ramde hij de vangrail. De Udenaar ging compleet uit zijn dak en moest in bedwang wordén gehouden door agenten. Zij vermoedden dat hij onder invloed was van drugs. Van hem is bloed afgenomen. Tip? redactie@pzc.nl Ze zeggen dan wel eens dat blondjes dom zijn maar dat geldt zeker niet voor die twee jonge ventjes, een jaar of zes oud, hoogblonde krullen, die bij de Albert Heijn rond struinden, op zoek naar de poppetjes van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen die daar worden uitgedeeld. Heel strategisch liepen ze langs de kassa's, op zoek naar de kar met de meeste boodschappen en dus na het betalen de meeste poppetjes. De Middelburg se man die ze als prooi te grazen na men, overhandigde de buit, op één zakje na. Dat hield hij achter om zijn zieke echtgenote wat op te vrolij ken. Die lag met een griep in bed te hoesten, proesten, snuiten en niezen. Hij bleek het juiste zakje achterge houden te hebben. Want welk toe passelijk figuurtje kwam eruit te voorschijn? Eén van de Zeven Dwer gen: Sneezy!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55