?eelani 21 Droom die veel kost en veel geeft Hoornbeeck College wil groter ROKKEN beico z-wear textieldruk groothandel Bingo van Anbo NAMENSERIE Zierikzeese timmerman heeft hechte band met zijn zeilschip Schoenergetuigd EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING door Frank Balkenende GOES - Het Hoornbeeck College heeft dringend behoefte aan een tweede vestiging in Goes. Het re formatorisch opleidingscentrum voor middelbaar beroepsonder wijs groeit als kool. Een nevenvesti ging dient om de periode naar nieuwbouw op de kavel van Pon tes Goese Lyceum aan de Van Dus- seldorpstraat te overbruggen. Het Hoornbeeck College, een lan delijk opleidingscentrum met vijf vestigingen waaronder een in Goes, zit een eindje verderop aan de Van Dusseldorpstraat. Het uit 2003 stammende pand is berekend op maximaal vierhonderd studen ten. Inmiddels ligt dat aantal op 560 studenten. Die groei zet zich de komendë ja ren door tot 700 studenten, mede door de nieuwe opleiding 'ver pleegkundige op niveau vier'. Daar voor hebben zich dit seizoen 28 studenten aangemeld. „Een goede start", vindt locatiemanager Evert BI /Iaat u iemand wat "regelen"/ of belt u ons zeif? pak de telefoon en neem de kortste weg van idee naar eindprodukt! het idee levert u: uit uw hoofd, vanaf bierviltje, floppy of cd, de rest verzorgen wij, eventueel binnen 5 dagen: van tas tot jas, bedrukt of niet,1 keer of 10.000 keer! HARINGVLIETPLEIN 7 ZIERIKZEE tel.: 0111 - 450026 fax 0111 - 450031 Timmerman. Door de forse groei zoekt het Hoornbeeck College al enkele jaren naar een nieuw- bouwlocatie. Dat wordt vrijwel ze ker de kavel die vrijkomt als Pon tes Goese Lyceum verkast naar een nieuwe school die op De Weitjes moet verrijzen. „Alleen weten we niet hoeveel jaar dat gaat duren. Dus hebben we een nevenvesti ging nodig. We wijken nu al uit naar de oude Jan Ligthartschool, maar dat pand is niet ideaal", al dus Timmerman. ZIERIKZEE - De Anbo afdeling Zie- rikzee houdt vanmiddag bingomid dag in het Hervormd Kerkcen trum aan het Havenplein in Zierik- zee. Iedereen boven de 50 jaar is wel kom. Er zijn zoals altijd weer mooie prijzen te winnen. De bingomiddag begint om 14.00 uur. SCHERPENISSE - Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg beoordeelt binnenkort of directeur J. Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse voor de rechter moet verschijnen. Hij werd vorige week op non ac tief gesteld, nadat ouders aangifte tegen hem hadden gedaan. Elke Kool van het OM bevestigt de lezing van het schoolbestuur dat het een aangifte van mishandeling betreft. Ze kan nog niet zeggen om wat voor soort mishandeling het gaat. „Dat zal het onderzoek van de poli tie moeten uitwijzen. De zaak staat bij ons in de wacht om beoor deeld te worden." Op basis van het politieonderzoek bekijkt het OM of er voldoende bewijs is om Duvekot voor de rechter te breng en. Als dat niet het geval is, wordt de zaak geseponeerd. Het is niet duidelijk op welke termijn een be sluit valt. In een rapport uitte de onderwijs inspectie eerder dit jaar ook al for se kritiek op Duvekot. Volgens de inspectie voelen ouders en leer krachten zich niet serieus geno men door het ontactische optre den van de man. Op school zou den kinderen hardhandig worden aangepakt en gekleineerd. Volgens veel ouders is er sprake van angst. dinsdag 10 november 2009 Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met opvallende namen. In deze serie worden ze verklaard. door Marijke Vael H ij weet alles van haak se hoeken en zwa- luwstaartverbindin- gen, maar praat met net zoveel passie over, getijden, golfstromen en wind richtingen. Eugène Biervliet uit Zie- rikzee is een ervaren timmerman die zijn beroep met grote inzet uit oefent. Maar slechts zes maanden per jaar. De rest van de tijd is Eugè ne weg. Dan zeilt hij met zijn Ocean Mistral over de Noordzee en Middellandse Zee. Naar de Engelse Kanaaleilanden, de Franse kust, El- ba, Corsica of de Italiaanse Bloe- menrivièra. Met passagiers, want er moet natuurlijk wel brood op de plank komen. Maar vooral voor zijn plezier, want Eugène is een zeeman in hart en nieren. Hij kan niet zonder schip. „Dit schip is mijn levensdoel, mijn droom. Het kost veel werk en geld maar geeft ook veel. Door de Ocean Mistral heb ik een schitte rend leven." Met een vader die machinist was op de grote vaart en een moeder, wier hele familie zeilde, kreeg Eugè ne de liefde voor zee van twee kan- ten in zijn genen. „Als 3-jarige voer ik al met mijn ouders over de Ouderbergse- en Kralingse Plas sen." Daarbij werd hij ook gecon fronteerd met de risico's. „Ik was er bij toen mijn vader bij slecht weer overboord sloeg. Hij overleefde het niet." Het weerhield de jeugdige Rotter dammer er niet van om als 15-jari- ge te kiezen voor de wilde vaart. „Voor mijn eerste reis moest ik met het vliegtuig naar Montreal om als pantryjongen aan te kunnen mon steren op een schip van rederij Van Ommeren." Na twee jaar huishou Eugène Biervliet: „Het is niet te beschrijven hoe mooi de Middellandse zee is." delijk werk voor de matrozen, en veel zeeziekte, bleef Eugène aan wal voor een timmermansoplei ding. Tijdens zijn diensttijd leerde hij snijden en lassen onder water. Al die tijd droomde hij van een ei gen schip. Daarom kocht hij op 21-jarige leeftijd van zijn werkge ver, Smit in de Rotterdamse Waal haven, een tweedehands houten viskotter, de Lindoy. In 8 jaar tijd bouwde de timmer man het om tot een zeewaardig zeilschip, waarmee hij chartertoch- ten met gasten ging maken. In de perioden aan wal werkte hij als zelf standig timmerman. Op die ma nier verdient hij nog steeds zijn brood. De, inmiddels 55-jarige, Bier vliet verhuisde twintig jaar geleden naar Zierikzee. Twaalf jaar geleden kwam de Ocean Mistral op zijn pad. Heel toevallig. „Ik zag haar lig gen in de haven van het Spaanse Estepona, waar we op vakantie wa ren." Eugène vond het schip zo mooi dat hij een praatje maakte met de eigenaar. „Ze*straalt iets bij zonders uit, ze heeft een klassiek ui terlijk." Toen de vorige eigenaar het schip een jaar later moest verkopen vanwege financiële problemen, werd Eugène Biervliet de trotse ei genaar van de Ocean Mistral. Zoals een zeeman betaamt, handhaafde hij de naam, hoewel ocean en mis tral niet samen gaan. „De mistral is een harde noordwestenwind die over het oostelijke deel van Frank rijk naar de Golf van Lyon waait en flinke deining veroorzaakt. Ze komt in de zomer vaak voor op de Middellandse Zee, maar nooit op de oceaan." vwvw.zierikzeezeilen.nl foto Ronald den Dekker De Ocean Mistral is een schoener- getuigd jacht met twee masten, ge bouwd voor de chartervaart. Het schip is 18 meter lang, 4.7 me ter breed en steekt 2.7 meter diep. Aan boord zijn vier 2-persoonshut- ten met douches en toiletten. De Ocean Mistral ligt in de Nieuwe Haven. Vanwege de afmetingen wordt voor het watersportseizoen uitgeweken naar Neeltje Jans. lange vorslstraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47