je een school niet schoon inderdaad, de wc's waren smerig En zeeland3 Zesde Zeeuws restaurant in top 100 Lesje hygiëne commentaar Kering twee nachten dicht Praat mee over één gemeente Walcheren s mem - m procent van de Zeeuwse ondervraagden is tevreden over de hygiëne van het sanitair op school. 'Er zijn zelfs scholen die verwachten dat we rond de 400 vierkante meter per uur schoonmaken' Jacques Weijers van schoonmaakbedrijf Bleijenberg De rijksbijdrage voor schoonmaak is absoluut onvoldoende, vindt de VSV in Vlissingen. De school verdubbelt het budget jaarlijks met geld uit de ouderbijdrage. foto's Ruben Oreel In 2008 kwam het eerste Plee dossier van het tijdschrift Gro ter Groeien uit. „We kregen signalen dat wc's op basis scholen vies zijn, soms zelfs zo erg dat kinderen er niet naar de wc durven of willen", zegt chef-redac teur Anouk van Westerloo. Groter Groeien ging op onderzoek uit en inderdaad: de wc's waren smerig. Maar, een opsteker voor Zeeland: de toiletten hier kregen het hoogste cijfer. Een 7,3. Dit jaar werd het onderzoek groter aangepakt en is lezers gevraagd in hun eigen omgeving te kijken hoe het met schooltoiletten gesteld Feyenoord-trainer Mario Been op de sponsoravond van Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland: www.pzc.nl/video Ook op je mobiel: www.pzc.mobi Een maand zonder auto; hoe is dat? www.pzc.nl/autolozemaand was. Er is een opgaande lijn, zegt Van Westerloo, maar waardoor dat komt is niet precies duidelijk. Misschien wordt er, mede door de publiciteit over 'vuile scholen', meer op hygiëne gelet. Misschien zijn de ouders mondiger gewor den. Overigens kan Van Westerloo niet zeggen hoe Zeeland nu scoort, want in de editie 2009 is niet naar afzonderlijke provincies gekeken. Dit jaar kwam het eerste Natio naal Scholenonderzoek uit, een ini tiatief van een aantal onafhankelij ke onderzoeksbureaus. Dat brengt de tevredenheid van ouders over door René Schrier MIDDELBURG - Er is een zesde res taurant uit Zeeland bijgekomen in de top 100 van het culinair blad Lekker; La Trinité uit Sluis. In de beoordeling van het culinair blad Lekker heeft de top van de Zeeuw se restaurants Oud Sluis in Sluis en Inter Scaldes in Kruiningen, het prima gedaan. Oud Sluis staat wederom boven aan als beste restaurant van Neder land, volgens Lekker. Op de 5-de de basisschool van hun kind in kaart via het landelijke platform www.scholenonderzoek.nl. Uit het onderzoek bleek dat de hygië ne op scholen veel te wensen over laat. Met name - alweer - het sani tair was een punt van kritiek. Maar ook klaslokalen, gemeen schappelijke ruimtes en buiten ruimtes konden schoner, vond 60 procent van de respondenten. Het onderzoek werd uitgevoerd door middel van een online enquê te, waarop in het schooljaar 2008-2009 6-641 ouders reageer den. Onderzoeker Durk Bosma be keek hoe Zeeland afweek van het plaats (komt van 9) Inter Scaldes in Kruiningen. Het Veerhuis, nu in Goes, zakt een plaats naar 36, De Kromme Watergang in Hoofd plaat zakt van 48 naar 51 en Katse- veer in Wilhelminadorp zakt van 74 naar 77. Er zijn geen Zeeuwse restaurants weggevallen uit de top 100. Op de tweede plaats staat De Librije in Zwolle en op drie De Leest in Vaassen. Michelin kwam maandag ook met het voorproefje van de jaarlijkse sterrengids, de Bib Gourmand. landelijke beeld. Over het alge- m'een waren de Zeeuwen positie ver over de hygiëne. Ook is er een grotere bereidheid om zelf als ouders, de poetsdoek op te pakken om de school te helpen schoon houden. In het schooljaar 2009-2010 wordt het onderzoek herhaald. „We hopen dan een steekproef van tenminste 100.000 ouders en 1500 scholen te bereiken", zegt Bosma. Scholen die aan het onderzoek wil len deelnemen en ouders die hun mening willen geven, kunnen dat doen via de site www.scholenon- derzoek.nl. Nieuw daarin is restaurant Scherp in Middelburg. Het Binnenhof in Goes en Nolet's Vistro in Yerseke zijn uit de lijst weggevallen. Een restaurant met een Bib Gourmand serveert een lekker menu voor een maximumprijs van 35 euro. In die lijst staan de volgende Zeeuwse res taurants: De Vluchthaven in Brui- nisse, de Gouden Leeuw in Scher- penisse, Scherp in Middelburg, De Oesterbeurs in Yerseke, De Gesple ten Arent in Middelburg en Des Moules in Philippine. dinsdag 10 november 2009 Het is triest dat er een Pleedossier nodig is om ouders te wijzen op de slechte hygië ne waaraan hun kinderen op school worden blootgesteld. De scholen zouden hun zaakjes op orde moeten hebben. Het is al lastig genoeg om kinderen een goede hygiëne bij te brengen als de school wél het goede voorbeeld geeft. De simpele les dat je een toilet minstens even schoon moet achterlaten als je het hebt aangetroffen, wordt het gemakkelijkst geleerd in een heldere omgeving. Op sommige scholen maken ouders zelf schoon. Dat is sym pathiek, maar het zou niet no dig moeten zijn. Om te beginnen zou de over heid een reëel budget moeten toekennen, waar heel wat meer mee kan worden gedaan dan die belachelijke twee minuten kuisen per toilet. En de school directies die voor de verleiding bezwijken om het geld voor iets anders te gebruiken, moe ten met hun neus op de feiten worden gedrukt. MIDDELBURG - De Oosterscheldeke- ring is deze week twee avonden en nachten afgesloten voor het ver keer. Wegens werkzaamheden is de weg over de kering dicht van woensdag 19.00 uur tot donderdag 05.00 uur en van donderdag 19.00 uur tot vrijdag 05.00 uur. Is Zeeland beter af met één grote ge meente Walcheren? Praat mee over de voor- en nadelen, tijdens het debat dat deze krant organiseert. Meld u aan via debat@pzc.nl. Het debat wordt donderdag 16 no vember gehouden, vanaf 16.00 uur in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Geef uw mening over de herindeling van Walcheren en de gevolgen daar van voor Zeeland. De Walcherse bur gemeesters Koos Schouwenaar van Middelburg, Wim Dijkstra van Vlissin gen en Rob van der Zwaag van Veere zijn in elk geval ook aanwezig. Er heb ben zich al zo'n vijftig mensen aange meld. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met lezersredacteur Edith Ramakers: 0118-434005. VIDEO zzasa /Zs sT s r» mm saa ommsmssmm msemat mmsm m z m m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3