261 cultuur Moke: onderbuik, brein, hart en branie agenda Filmcollege over regisseur Lynch Voorpremière van film Woody Allen Boekpresentatie van Johan Sinke Acteurs improviseren samen in Minitheater POPAANZEE 5Ü dinsdag 10 november 2009 foto Lex de Meester Felix Maginn en Phil Tilly (rechts) van Moke, vorig jaar tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Moke is pop uit de Jordaan. Moke is goed gekleed. Moke is op tournee en doet zater dag Goes aan. Een interview duet in de vorm van een perfecte Moke-single. door Theo Hakkert Het intro. Dat doet gita rist en zanger Felix Ma ginn alleen, evenals het eerste couplet. „Wij heb ben Anton Corbijn bereid gevon den de hoesfoto's te maken voor ons nieuwe album, The long and dangerous sea. Van een kennis hoorde ik dat hij had gezegd: 'Ik fo tografeer geen nieuwe band meer. Gaat het om Moke? Vooruit, dat ga ik doen.' Hij is net als wij een enor me fan van Echo and the Bunny- men. Dat schept een band. Het was heel speciaal, vooral omdat we vooraf tegen elkaar hadden ge zegd: het maakt niet uit wat we doen op de tweede plaat, zo lang Anton Corbijn de hoes maar maakt." Leadgitarist Phil Tilly valt in met de one-liner die het refrein vormt: MIDDELBURG Ulrike Söbbeke verzorgt vanavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg een filmcollege over regis seur David Lynch Blue Velvet, Wild at Heart, Twin Peaks, Mulholland Dri ve). Aansluitend wordt diens film The Straight Story (1999) vertoond. Het college is van 19.30 tot 20.30 uur. De film begint om 20.45 uur. Ulrike Söbbeke studeerde theater-, film- en televisiewetenschappen in Utrecht en is als filmdocent ver bonden aan het Nederlands Insti tuut voor Filmeducatie. „Als je dingen verzint, bestaan ze." Hij voegt eraan toe: „Anton Cor bijn fotografeert popmuzikanten. Wij zijn popmuzikanten. En we willen gefotografeerd worden. Dan is he.t nog maar één stap." „Hij vond ons zo serieus. Dus ging hij op een gegeven moment op één been staan. Wij dachten dat hij dat altijd deed. Dat hij op één been Miles Davis had gefotogra feerd, en Captain Beefheart in de woestijn. Wij hielden ons gezicht in de plooi." Tweede couplet, over de tweede plaat. Phil Tilly en Felix Maginn om en om. „Shoreland, ons de buut, vinden we een heel goede plaat, maar die is er al. We wilden de breedte in met ons geluid en de diepte in met de liedjes. Dus heb ben weeen orkest ingeschakeld." „Om te voorkomen dat we elke dag hetzelfde werk moeten doen, hebben we niet nog eens dezelfde plaat gemaakt. Afwisseling ligt in het verlengde van ambitie en creativiteit." Maginn fluistert in de achter grond: „Ik weet nu al dat de derde plaat van Moke heel anders zal zijn. Ik ben er al een heel klein beetje aan begonnen." Tilly doet of hij niets hoort en gaat onverstoorbaar door. Sterker nog: VLISSINGEN 'Film by the Sea door het jaar' pre senteert vanavond de voorpremiè re van Whatever Works, de nieuwe film van Woody Allen. Deze kome die gaat over de excentrieke New Yorker Boris (Larry David), die be sluit zijn chique leven in de Upper East Side in te ruilen voor een be staan in een achterstandswijk. Hij ontmoet daar een jong meisje en haar zeer religieuze ouders. De voorstelling in bioscoop Cine City in Vlissingen begint vanavond om 19.30 uur. hij zet een solo in. „We gaan met ons smoel vooruit. En zo moet de muziek ook klinken. Wat wij bij onze eerste afspraak in een café hier om de hoek van de Noor- dermarkt tegen elkaar hebben gezegd: we houden van mooie popmuziek, maar het mag ook wel lef hebben. Het moet on derbuik, brein, hart en branie zijn." Richting derde couplet valt op hoe strak de heren in het pak gestoken zijn. De K op de knopen verraadt dat Moke wordt gekleed door Karl Lagerfeld. Een ingestudeerd mi ni-duet tussendoor, als brug naar de finale: Maginn: „Kleding is heel belang rijk." Tilly: „Alleen al vanwege het feit dat als je het niet hebt, je knap voor lui staat." Maginn moduleert: „Zo lang als rock-'n-roll bestaat, is er aandacht voor kleding. De Beatles kregen pas succes toen ze allemaal in pak ken stonden." „We vinden het zelf niet zo bijzon der als het altijd gemaakt wordt. Maar we vinden het ook niet erg om ervoor uit te komen dat we er graag goed uitzien als band. Als ik niet in deze band had ge speeld, had ik waarschijnlijk ook MIDDELBURG Oud-journalist en -fotograaf Johan Sinke presenteert vandaag zijn boek Dolend in de tijd, een verzame ling columns over Zeeuwse gebeur tenissen. Dat gebeurt om 15.00 uur in De Drukkerij in Middelburg. De presentatie wordt omlijst met muziek van jazzcombo Backstage, met Menno Radema (piano), Johan Sinke (trompet), Rien Mondeel (ba ritonsax), Jelle Visser (bas) en Lex l'Anneee (drums). Dolend in de tijd verschijnt bij Doorgeverij Zinde rend in Bergen op Zoom. zoiets aan gehad als dit." Tilly zet tegen het eind van het lied nog een tweede solo in. „Ik vind mijn gitaar- en versterkerkeu ze veel belangrijker. We hebben nu een backline van Orange. Engelse buizenversterkers. Echt te gek daaraan is dat het er ook te gek uitziet. De verpakking is bij popmuziek altijd belangrijk. Daarom ben ik ook blij met de cd-hoes. Ik zou het zonde vinden als er niet zo'n mooi ding omheen zou zitten." Hij werkt toe naar een staand slot. „Wij horen niet bij zoiets als een Amsterdamse scene. Wij zijn eer der een Jordanese band. Wij voe len - en ik zeg dat niet uit recalcit- rantie - niet echt verwantschap met andere Amsterdamse bands. We zijn eenlingen. Je hoeft er niet bewust voor te kiezen om er wel bewust van te genieten. Zijn dat mooie woorden als slotakkoord of niet?" Het nieuwe album van Moke, The lang and dangerous sea met als eerste single Switch, kwam in september uit. Moke is momenteel op tournee door het land en speelt zaterdag in podium 't Beest in Goes. Aanvang: 21.00 uur. In het voorprogramma: Pioneers of Lo ve. MIDDELBURG In het Minitheater in Middelburg is morgenavond een improvisatie voorstelling, waarbij acteurs onder leiding van Jonathan Perquin spe lenderwijs leren om scènes vanuit het niets op te bouwen. De spelers zijn: Simone Adriaanse, Erica Blom- mers, Rein Borcheld, Diane van den Bosch, Barbara Donkers, Roe land van Klinken, Phine Lippe, Pim Lokerse, Dieuwertje de Mul, Hans Puik, Esther Tange, Kim Wanïnk en Ramon Weel. De voorstelling begint om 20.30 uur. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Domburg Lezing door Piet van der Klis over de be vrijding van Noord-Walcheren, 65 jaar ge leden. Zorgcentrum Simnia, 15.00 uur. Goes Informatiemarkt chronisch zieken. Hal eerste verdieping ziekenhuis, 10.00-16.00 uur. IKapelle Tholen Boekenontmoetingen. In ongedwongen sfeer wordt onderling van gedachten ge wisseld over favoriete boeken van lezers. Bibliotheek, 19.30 uur. Middelburg Presentatie boek Dolend in de tijd van Jo han Sinke. Met muziek van jazzcombo Backstage. Drukkerij, 15.00 uur. NSeuwerkerk Thema- en toerustingsavond over kinder en jeugdwerk door protestantse gemeen te Nieuwerkerk. Deze avond wordt ge houden in ontmoetingscentrum Punt-3. Aanvang 19.30 uur. PODIUM Bergen op Zoom De Parelvissers in een uitvoering van de Staatsopera van Tatarstan. De Maagd, 19.15 uur. Goes Rebecca Carrington presenteert 'Me My cello' Theater de Mythe, 20.00 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, De Storm: 20.00 uur; Mi chael Jackson's this is it: 20.00 uur; ln- glourious basterds: 20.00 uur; The young Victoria: 20.30 uur; GOES Merral, De Storm: 19.00 en 21.15 uur; Terug naar de kust: 19.15 en 21.45 uur; Michael Jackson's this is it: 18.30 en 21.00 uur; 't Beest, La prima notte di quiete: 19.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, A country teacher: 20 uur; TERNEUZEN View, Inglourious basterds: 20.15 uur; Mi chael Jackson's this is it: 20.30 uur; De Storm: 20.45 uur; VLISSINGEN CineCity, Whatever works: 14.00 en 19.30 uur; Cirque du freak, The vampire's assistant: 16.00 en 19.15 uur; De Storm: 14.00, 16.15, 19.00 en 21.30 uur; Fame: 16.15 uur; Inglourious basterds: 21.00 uur; Julie Julia: 19.15 uur; Love hap pens: 16.15, 19.30 en 22.00 uur; Lover of loser: 14.00 uur; Michael Jackson's This is it: 14.00, 16.30,19.15 en 21.45 uur; Orphan: 21.45 uur; Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot: 13.45 uur; Span- gas op survival: 14.00 uur; Terug naar de kust: 16.15 en 21.45 uur; The ugly truth: 22.00 uur; Up (3d ov): 16.15 en 19.00 uur; Up (3d nl): 13.45 uur; ZIERIKZEE Fizi, The French Lieutenant's women: 13.00 uur;"De Storm: 19.30 uur; Video's en verslagen van de derde editie van bandcoachingsproject Pop- aanzee op www.pzc.nl/popaanzee. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28