Te weinig geld voor wegen en riolen ROKKEN berco Snel besluit vervolging directeur Ondersteboven van ons totaalconcept! 21 ONDERHOUD Rekenkamercommissie constateert gat tussen budget en doelstellingen gemeente Vlissingen Geen tbs voor bedreiging van ex-vriendin EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING Hoornbeeck College heeft ruimte nodig door groei aantal leerlingen dinsdag 10 november 2009 W door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen trekt nog veel te weinig geld uit om de achterstanden in onder houd aan wegen, riolen en groen weg te werken en om het onder houd daarna op peil te houden. Om de doelstellingen te halen, is 8,8 miljoen euro extra nodig. Dit blijkt uit een onderzoek van de Rekenkamercommissie Vlissin- ge dat gisteren is gepresenteerd. De gemeente Vlissingen werd in 2006 door de provincie op de vin gers getikt omdat het onderhoud van wegen, riolen en groenvoorzie ningen ernstig te kort schoot. De kwaliteit van wegen was matig tot slecht en er was veel achterstallig onderhoud. En doordat er geen structureel onderhoud was ge pleegd aan de riolering konden door lekkages problemen met de volksgezondheid ontstaan. Voor goed onderhoud van groen was ook geen aandacht geweest. In 2007 is daarom een nota Kwaliteitsimpuls gemaakt. Daarin staat precies wat er nodig is om de kwaliteit van de voorzieningen zelf en het onderhoud ervan op een acceptabel niveau te brengen. De gemeente heeft ervoor gekozen een inhaalslag te maken en extra geld vrij te maken voor normaal onderhoud. Volgens de Rekenkamercommissie is de kwaliteit van het onderhoud de laatste jaren inderdaad verbe terd, maar is er nog veel te weinig geld om de doelstellingen te halen. Bovendien zijn de doelstellingen niet vertaald in concrete beheers plannen. Die zijn nodig om te kun nen bepalen welke projecten uitge voerd moeten worden en of er tus sentijds door nieuwe inzichten an dere problemen voorrang moeten krijgen. Nu ontbreekt die sturing. De Rekenkamercommissie vat dit samen met de conclusie dat wat nu gebeurt, wel goed gebeurt, maar dat het nog maar de vraag is of het wel de goede dingen zijn die worden uitgevoerd. Het college van B en W heeft in een eerste reactie erkend dat er concrete beheersplannen moeten komen. Voor het geldgebrek wijst het college naar de gemeenteraad, die de begrotingen vaststelt en dus een afweging maakt tussen geld en ambitie. SCHERPENISSE - Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg beoordeelt binnenkort of directeur J. Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse voor de rechter moet komen. Hij is vorige week op non actief gesteld, nadat ouders aangifte tegen hem hadden gedaan. Elke Kool van het OM bevestigt de lezing van het schoolbestuur dat het een aangifte van mishandeling betreft. Ze kan nog niet zeggen om wat voor soort mishandeling het gaat. „Dat zal het onderzoek van de politie moeten uitwijzen. De zaak staat bij ons in de wacht om beoor deeld te worden." Op basis van het politieonderzoek bekijkt het OM of er voldoende be wijs is om Duvekot voor de rechter te brengen. Het is niet duidelijk op welke termijn een besluit valt. In een rapport uitte de onderwijsin spectie eerder dit jaar ook al forse kritiek op Duvekot. Volgens de in spectie voelen ouders en leerkrach ten zich niet serieus genomen door het ontactisch optreden van de di recteur. Op de school zouden kin deren hardhandig worden aange pakt en gekleineerd. Volgens veel ouders is er sprake van angst. VLISSINGEN - De wijk Nieuw Bonedijke doet haar naam eer aan. Want wie al een tijdje niet meer door de Bonedijkestraat was gefietst en dat nu weer eens doet, kent de buurt niet meer terug. Hele huizenblokken zijn verrezen op plekken waar niet zo heel lang geleden nog dingen ge beurden die het daglicht nauwelijks verdroegen. De appartementen van Vida worden nog dit jaar opgeleverd, die van Armonia volgen in het voor jaar. De bouw van de 42 eengezinswoningen, vooraan.in van de Bonedijkestraat, begint nog in december. Die maand gaat ook de eerste paal voor de brede school De Combinatie de grond in. Na jaren van loze beloftes en vertraging is dat l'Escaut, de woningcorporatie die de bouw heeft overgenomen van de gemeente Vlissingen, dus toch gelukt. De school opent in september 2011. foto Ruben Oreel DEN HAAG - Een 39-jarige Middel burger krijgt geen tbs met dwang verpleging wegens bedreiging van zijn ex-vriendin. De man is maan dag in hoger beroep door het Haag se gerechtshof veroordeeld tot een celstraf van zeven maanden waar van drie maanden voorwaardelijk. De man was eerder door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot tbs met dwangverpleging en een jaar gevangenisstraf wegens de bedreiging. De Middelburger ging in hoger beroep omdat hij geen tbs wilde. „Ik wilde haar helemaal niet bedreigen. Het ging mij alleen maar om mijn zoontje", zei de man twee weken geleden tegen het Haagse geréchtshof De relatie tussen de Middelburger en zijn ex-vriendin, waarbij hij een zoontje van zes jaar heeft, liep al jaren niet soepel. De man is meerdere keren veroordeeld we gens bedreiging. HaBasgSHgasHMBKaMSS GOES - Het Hoornbeeck College heeft dringend behoefte aan een tweede vestiging in Goes. Het re- formatisch opleidingscentrum voor middelbaar beroepsonder wijs groeit als kool. Een nevenvesti ging dient om de periode naar nieuwbouw op de kavel van Pon tes Goese Lyceum aan de Van Dus- seldorpstraat te overbruggen. Het ^Hoornbeeck College, een lan delijk opleidingscentrum met vijf vestigingen waaronder een in Goes, zit een eindje verderop aan de Van Dusseldorpstraat. Het uit 2003 stammende pand is berekend op maximaal vierhonderd studen ten. Inmiddels ligt dat op 560 stu denten. Die groei zet zich de ko mende jaren door tot 700 studen ten, mede door de nieuwe oplei ding 'verpleegkundige op niveau vier'. Daarvoor hebben zich dit sei zoen 28 studenten aangemeld. Door de forse groei zoekt het Hoornbeeck College al enkele ja ren naar een nieuwbouwlocatie. Dat wordt vrijwel zeker de kavel die vrijkomt als Pontes Goese Ly ceum verkast naar een nieuwe school die op De Weitjes moet ver rijzen. KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat I-3 (centrum). Koudekerke. Tel 0118 55? 66) Vfsïiaga»/ofid koop<3voixJ (/ateidagmldoog gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23