Griepprik óók voor jong kind 2 en 3 27 VACCINATIE Minister Klink neemt advies over: miljoen kinderen krijgen inenting Voetbalverbod bij wangedrag verder Merkel bedankt Gorbatsjov Googie breidt street Miljoen voor taal en rekenen op mbo's View verder uit Lichte regen 11° Te weinig budget voor schone wc's op scholen Nederland en België mikken op WK 2018 DINSDAG 10 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 265 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Vandaag in Buitengebied: Crevelingen en Brouwersdam op weg naar toekomst Voor wie goed kijkt komt het akkerland weer tot leven WALCHEREN zullen twee tot drie dagen in be slag nemen. De GGD, die voor de landelijke verspreiding van het middel zorgt, denkt daarvoor sporthallen en gymzalen af te hu ren. Twee weken later volgt een tweede prik. Volgens de Gezondheidsraad is er nog steeds sprake van een milde epidemie. De meeste mensen zie ken de griep uit en hebben daarna nergens meer last van. ZEIST - Amateurvoetballers die zich schuldig maken aan ernstig wangedrag en daarvoor langdurig worden geschorst, kunnen gedu rende hun straf geen lid meer wor den van een andere vereniging. De KNVB heeft een 'Lijst Lande lijk Voetbalverbod' ingevoerd om te voorkomen dat spelers die een jaar of langer worden uitgesloten alsnog lid worden van een andere vereniging die bij de KNVB is aan gesloten. Dat meldde de voetbal bond gisteren. pagina 4/5: slaags met scheids en elkaar Bevriezen lonen in 2010 is verstandig zie pagina 11 reacties: 421 Uitzonderingen op AOW-leeftijd zijn onuitvoerbaar eens WÊÊÊÊ66% oneens 34% Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 10; Eco nomie: 11; Achtergrond: 12; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 26; Sport: 27 t/m 29; Televisie: 30 en 31; Bij lage: Buitengebied mm Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 81'7 1688 555530 DEN HAAG - Kinderen tot twee jaar krijgen voorrang bij de inenting om hen te beschermen tegen de Mexicaanse griep. Dat is gisteren gezegd bij de bekendmaking dat ook jonge kinderen (zes maanden tot vier jaar) worden gevaccineerd. Minister Ab Klink van Volksge zondheid heeft gisteren bepaald dat deze kinderen, naar schatting een miljoen, ook tot de risico groep behoren. Hij deed dat op ad vies van de Gezondheidsraad. Oudere kinderen komen niet voor het vaccin in aanmerking, omdat die veel weerbaarder zijn. Ook ba by's tot een half jaar krijgen geen prik. Hun ouders, broertjes en zus jes wel. Daarmee wordt het risico op besmetting van de zuigeling aanzienlijk kleiner. Zwangere vrouwen vielen al onder de risicogroep, maar vooral vanaf de veertiende week blijken zij meer kans te lopen om de griep te krijgen. Daarom mogen zij zich nu ook laten vaccineren. Klink bena drukte dat niemand tot inenten verplicht is, maar. hij raadt ieder een die een risico loopt aan het wel te doen. „Vrijwaar jezelf en je kind, want niet inenten kan fataal uitpakken", zei hij. Volgens Klink is het vaccin veilig. Berichten op in ternet dat de griepprik gevaarlijk zou zijn, verwees Klink naar de prullenbak. Tot nu toe heeft het vaccin over de hele wereld bij 39 mensen niet gewerkt, in ons land is dat bij één persoon het geval. Iedereen die in de nieuwe risico groep valt, krijgt een oproep met de mededeling waar en hoe laat hij of zij een prik kan halen. De en keling die al een prik heeft gehad, moet contact opnemen met de huisarts. De 'nieuwe' inentingen AMSTERDAM Internetbedrijf Google heeft zijn dienst Street View in Nederland uitgebreid met 30 steden, mef fo to's van duizenden kilometers stra ten en bezienswaardigheden. Na de grote steden in de Randstad zijn nu onder meer Eindhoven, Arn hem en Nijmegen gefotografeerd. MIDDELBURG - De Zeeuwse mbo-in- stellingen krijgen volgend jaar sa men één miljoen euro van het mi nisterie van Onderwijs om het taal- en rekenniveau van hun stu denten op peil te brengen. De scholen moeten het geld beste den aan bijvoorbeeld extra lessen, talencentra, taal- en rekentoetsen voor leerlingen of extra scholing van docenten. Ze moeten voor 1 april 2010 een plan maken. Vanaf het schooljaar 2013/2014 leg gen mbo'ers in het laatste jaar van hun studie verplicht een taal- en re kentoets af Staatssecretaris Mar ja van Bijster- veldt wil zo voorkomen dat mbo' ers hun diploma halen, terwijl ze een taal- en rekenachterstand heb ben. De mbo-instellingen krijgen lande lijk samen 58 miljoen euro van het ministerie. de val begon gisteren met een emotionele toe spraak van bondskanselier Angela Merkel. Zij be dankte oud-Sovjetpresident Gorbatsjov. Die speelde volgens haar een beslissende rol bij de val. „U maakte dit mogelijk, u liet moedig dingen gebeuren en dat was veel meer dan wij konden verwachten", zei Merkel. foto Gero Breloer/AP pagina 8 en 9: Berlijn twintig jaar één BERLIJN - Michail Gorbatsjov (I), Angela Merkel en Lech Walesa (r) dragen een foto van auto's en mensen die twintig jaar geleden de grens tussen Oost en West overstaken, meteen na de val van de Berlijnse Muur. De vierdaagse herdenking van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1