Vlissingen koopt Zeevaartschool WALCHEREN 18 en 19 X £J\J 17 25 STUDENTENCAMPUS Burgemeester Wim Dijkstra: het gaat ons lukken Opnieuw grote verkeerscontrole tegen overlast almanak Dwerg Speeltuin Domburg groeit mee met de wijk Dinsdag 10 november 2009 Pelgrims Cor en Evelien zijn geen types voor rechte paden Hogeschool Zeeland trekt meer studenten Tip? walcheren@pzc.nl mmmmmmmmaammmmmmmmmmmssaaKm door Wendy van den Hurk vlissingen - Om de besturen van het ROC en de HZ wat financiële lucht te geven, neemt de gemeen te Vlissingen 'op korte termijn' de Zeevaartschool van hen over. Tegen welke prijs en welke nieuwe bestemming ze voor de panden aan Boulevard Bankert in gedach ten heeft, dat wist burgemeester Wim Dijkstra gisteren niet te ver tellen tijdens de presentatie van het nieuwe campusplan voor Vlis singen. „Het is een gouden locatie, dus dat komt vast goed." Zowel de buitenruimte als de on derwijsgebouwen aan Boulevard Bankert zelf zijn dringend toe aan renovatie. Daar hangt volgens HZ- voorzitter Adri de Buck een zwaar kostenplaatje aan. Maar zó zwaar dat hij afstand wil doen van de Zeevaartschool met het mooiste uitzicht van het land? „Er vindt inderdaad overleg met de gemeente plaats over de huis vesting van de nautische opleidin gen", zo nuanceert hij de intenties van het Vlissingse college. „Maar dat die verhuizen naar de binnen haven, is niet noodzakelijk. Alhoe wel het nautisch onderwijs prima aansluit bij de andere opleidingen. Voor het machinelab bestaat al een mooie ruimte in Technum. Er zijn verschillende opties denkbaar en die onderzoeken we." De Buck heeft nog zo zijn twijfels bij het campus-plan van de ge meente. Betaald parkeren voor stu denten, in een parkeergarage, dat ziet hij bijvoorbeeld niet zitten. „Maar ik ga ervan uit dat we daar uit komen. Het is al heel positief dat alle neuzen dezelfde kant op staan." Dat is de afgelopen jaren, waarin de schoolbestuurder al wel vaker campus-plannen voorbij zag komen, wel eens anders geweest. „Toen voelde je meer verdeeld heid. Bij dit college bespeur ik goe de intenties." En dit college gaat de campus wél voor elkaar krijgen, daar is burge meester Wim Dijkstra van over tuigd. „Omdat de tijd daar nu rijp voor is. De minister van onderwijs heeft niet voor niets een taskforce ingesteld voor Zeeland." Volgens de voorzitter van die speciale com missie, Ed d'Hondt, besluit de mi nister volgend jaar hoeveel hij wil bijdragen aan de campus. vlissingen - Bij een verkeerscon trole in Vlissingen heeft de politie gisterenmorgen diverse bekeurin gen uitgedeeld. De actie was ge richt op overlast door lawaaiige brommertjes. Dertig bromfietsers en tien andere motorvoertuigen werden tussen kwart voor acht en twaalf uur uit het verkeer geplukt. Zij moesten naar een controleplaats aan het Baskensburgplein. Daar bleek dat zeven brommers waren opge voerd. De bestuurders daarvan kre gen een bekeuring en moesten hun kentekenbewijs inleveren. Ze krijgen dit weer terug zodra de brommer weer in orde is. Ook werden bekeuringen uitge schreven voor brommers die op het fietspad reden, niet-handsfree bellen, te donkere ruiten, een de fecte claxon en het niet-d ragen van de autogordels. Twee bestuur ders konden hun rijbewijs niet to nen. Verder werd een man be keurd die volgens het CBR psy chisch niet geschikt is om een auto te besturen, maar dit toch deed. DOMBURG - Met een speelhuisje, een schommel en een duikelrek is het tegenwoordig een stuk leuker, spelen aan het Domburgse Simnia- pad. De Brouwersbuurt is de afgelo pen jaren gegroeid en dus kon het speelterrein wel wat extra toestel len gebruiken. De gemeente Veere trok daarvoor 9000 euro uit, nadat buurtbewoners en de stadsraad een plan maakten. Gisteren werd het speelterrein onder het toeziend oog van de laagste groepen van basis school De Golfslag heropend. Het feest werd later voortgezet met een Tip? redactie@pzc.nl spelletjesmiddag in zorgcentrum Simnia. De speeltuin ligt naast het verzorgingshuis. Regelmatig komen ouderen kijken naar het spel van de kinderen. foto Ruben Oreel Ze zeggen dan wel eens dat blondjes dom zijn maar dat geldt zeker niet voor die twee jonge ventjeseen jaar of zes oud, hoogblonde krullen, die bij de Albert Heijn rond struinden, op zoek naar de poppetjes van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen die daar worden uitgedeeld. Heel strategisch liepen ze langs de kassa's, op zoek naar de kar met de meeste boodschappen en dus na het betalen de meeste poppetjes. De Mid delburgse man die ze als prooi te gra zen namen, overhandigde de buit, op één zakje na. Dat hield hij achter om zijn zieke echtgenote wat op te vrolij ken. Die lag met een griep in bed te hoesten, proesten, snuiten en niezen. Hij bleek het juiste zakje achterge houden te hebben. Want welk toepasselijk figuurtje kwam eruit tevoorschijnEén van de Zeven Dwergen: Sneezy!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19